İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı içerik tavsiyeleriniz.

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar 2 arkadaş adsense için ingilizce almanca dan türkçeye çevirmek üzere bir site açmayı planlıyoruz.

tavsiyeleriniz varmı? Mesela şu site var konuları çok güzel türkçeye çevirirseniz mükemmel olur çok faydalı olur diye veya şu konuda makaleler bul onları çevir diyebileceğiniz fikirleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim..

Şimdiden herkeze teşekkür eder, bol kazançlar dilerim efendim.

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler spongebob çeviri yapmak için tavsiye edebileceğin bir site varmı?

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Turizm konusu na gir. İngilizcen iyiyse, bir yer ile ilgili yazılar yaz ingilizce.

Örnek : tokyo, paris,

1 sayfa yeterli:

-yer hakkında kısa bilgi ver.
-gezilecek yerlerini yaz.
-konaklama seçeneklerini yaz.
-ulaşım hakkında bilgi ver.

site ziyaretcisi olarak Amerikalı,Canadalı ve İngilterelileri hedefleki bu konulara tık başına verilen en yüksek fiyatı al.

biz arkadaşın hesabı ile denedik, click başı min 30 cent aldık, bazen 1 usd ye kadar verdiği oldu.

fakat bir türlü ziyaretci sayısını arttıramadık ve arkadaşın hesabı banlanınca yarıda kaldı. (bu site ile ilgili banlanıp banlanmadığını bilmiyoruz hesapta 3 tane daha site vardı.)

ama bir ara tekrar deneyeceğiz farklı bir hesap ve domain ile.

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sport çok teşekkür ederim.
Ama ben yabancı site açmaktan daha ziyade türkçe çevirisini yapıp türkçe site çamyı düşünüyorum.

Mesela gezi ile ilgili bir site bulup onu tr çevirme gibi de düşünebiliriz.

Fakat buna benzer her konuda olabilir kaynakolarak hangi sitenin makalelerini veya yazılarını türkçeye çevireyim diye düşünüyorum bu konuda destek istiyorum aslında.

Şu sitedeki yazıları tr çevir türkiyede çok ilgi görür diyebileceğiniz sitelerde olabilir.

leonitef

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkçe içerikte para kazanman için rekabetin yoğun olduğu keywordleri seçmen lazım. bunun en iyi yöntemi ise bi adwords hesabı açıp orda reklam kampanyalarına girmektir. böylece deneme yanılma yöntemiyle hangi reklamlarda ne kadar rekabet olduğunu görürsün. sana tavsiyem şu ki ingilize veya almanca içerikten şaşma. türkiyede yeterli adwords yayıncısı olmadığı için ortalık ringofonlara kalıyor. sen ne kadar iyi bir site yaparsan yap riingofon reklamlarına mahkum olacaksın arkadaşım. yabancı içerikte en büyük sorun hit çekmektir. misal olarak benim ingilizce bir zayıflama sitem var. günde 10 hit geliyor. ama on kişiden 1 tanesi tık yapar. en kötü ihtimalle 30 cent alırım. dün tek tık a 1.98 gördüm. işte ispatı

19 1 5,** % 1**,* $ 1,98 $

bunun sebebi ise ABD de zayıflama sektörünün rekabetinin yüksekliğidir. senin ülkende internet reklamcılığnın toplamı 50 milyon dolar bile yok. bunu da tüm ülkedeki webmasterlar bölüşüyor. ABD de sadece zayıflama konusunda internet reklam sektörünün büyüklüğü 15-20 milyar dolarlardadır

Bu da demektir ki bu parayı ingilizce zayıflama sitelerinin sahipleri paylaşacaktır. benden demesi. gerisi size kalmış.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5