İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabanci icerikli siteye turk ziyaretci kesinlikle ban

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Yabanci icerikli siteye turk ziyaretci kesinlikle ban...

3 deneme hesabida bu yuzden kapatildi. Hesaplar arkadaslarima aitti. Hepsi ayni sebebden banlandi arkadaslar. Kesinlikle Yabanci site yapip cok para kazanayim diye kendinizi banlatmayin.

Bu banlama olayi 2 aydir var. Eskiden kontrol edilmiyordu pek ama google isleri sIkI tutuyor...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Kanımca 'Yabanci icerikli siteye turk ziyaretci kesinlikle ban' dan ziyade
yabancı içerikli siteye sadece Türk tıklama tehlike doğurmakta olabilir ..

K

Kustah

Misafir
dll bence öyle değil
aşırı tık oluyordur kesin
o yüzden
birde önceki hesabınla ilişki kurmuşlarsa o yüzden de olabilir.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne alakası var ya, ingilizce evrensel bir dil, Türkiyeden de ziyaretçi gelir siteyi gezer ve ilgileniyorsa reklama tıklar, Jameikadan da.Buna google ne karışır. Kesin başka bir sorun vardır.

B

bedafocb

Misafir
banada çok alakasız geldi...
pigeon'unda dediği gibi yabancı içerikli siteye sadece TR tıklamalar olursa google bu hiledir diye düşünmüş olabilir.Türklerin yabancı sitelere girmeye hakkı yokmudur yani :)

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce siteye %90 tıklama tr den gelirse, bunun olması normaldir. Çünkü bir türkün ingilizce bir siteye giripte reklama tıklaması düşük bir ihtimal. Bu ancak tıklamaya teşvikle olur, bu da hileye girer.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok öyle bişi benim yabancı içerikli sitelerim var ve geneli Türk ziyaretci 4 aydır da açık.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla benimde sitelerimin çoğu ingilizce ama sadece % 3 türk ziyaretçim var... bence türklerden fazla hindistan ziyaretçisi olması daha büyük bi sorun... adamların imajı bizden 10 kat daha kötü :)

I

iyiyureklim

Misafir
4hesabım kapatildi.

1incisi 8 ay açık olan bir hesap 4çek aldım
3tanesi 1,5 aylık çek alamadım

Ziyaretciyi teşfik etmedim hiç turk sitemden popupla user yolladım ing. icerikli siteme Ama ban yedim. Yok türkler inglizce biliyormus.

bunlar biliyor kastetiginiz bilgi Bende yaptigim olayın farkındaydım O çıkan reklamlara türkler tıklıyor özellikle kırmızı yaptiginda Bizim millet meraklı herşeye tıklar Reklam veren kazanamıyor biz kazanıyoruz.

Google de babamızın oglu degil Onlar bizi düşünecek degilya musterisini düşünecek doğal olarak bize ban gözükür.Reklam vererek bu olayı biraz anlıyabilirsiniz. Ayrıca Memlekette birileri kazanmaya başlayınca tüm boş adamlar site yapmaya başladı büyük paralar kazanacak ya Yurtdışında hile yapiyorlar ama orda 50milyon webmaster varsa 10bin i yapiyor Bizde ise 10bin webmaster varsa 9bin i yapiyor Tabiki kovacaklar

Moderatör tarafında düzenlendi:

bilge_bey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki TÜrkçe sitede çıkan ingilizce reklamlara Türk tıklaması da ban sebebi mi?
karışık olmadı umarım?

M

Metalirik

Misafir
Hayır, değildir.
Site dilim, türkçe.
Çıkan reklamlar, ing.
Neden mi?

IIS konusu varsayalım. Hangi türk reklamveren bu konuda reklam veriyor? Kimse..

Ee direk olarak reklamlarım ingilizce çıkıyor. Hile, key, vs. şeylerden değil.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben network sorunları programlama ve internet çözümleri üzerine bir siteyim.
Dolayısıyla çıkan reklamlarımdan bazıları ingilizce.
Google bilgisayar üzerine araştırma yapan insanların ingilizce biliyor olma ihtimalini göz ardı edemez.Dolayısıyla adam ingilizce reklamlara da tıklayabilir.

Bu yüzden ban bence mantıklı temellere dayanmıyor ama google bunu yapmıyor diyemeyiz.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eniyisi hic ingilizce icerik koymamak. direkt olarak banliyorlar turk IP tiklayinca. bir de server yurt disinda olmasi gerekiyor sanirim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
komikhane' Alıntı:
ingilizce siteye %90 tıklama tr den gelirse, bunun olması normaldir. Çünkü bir türkün ingilizce bir siteye giripte reklama tıklaması düşük bir ihtimal. Bu ancak tıklamaya teşvikle olur, bu da hileye girer.

o zaman hem tr hem inglizce yapın sizde, olmazmı öyle?

starter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar google asla ingilizce sitede türk ziyaretçisi var diye yada reklamları tıkladı diye sizi banlamaz çünkü zaten isteseydi sizin o sayfanızda o reklamı göstermezdi.

anlatmak istediğim reklamveren önce anahtar kelimelerini seçer daha sonra ise hangi ülkelerden ziyaretçi istediğini, sizin bu sitenizde gösterilen reklamlarda işte örneğin IIS anahtar kelimesi ile Tüm Ülkelere reklam verenlerin reklamları yani zaten adam o reklamın senin sayfanda yayınlanmasını istiyor(tabi iframe kullanmadığını farzediyorum)

google zaten isteseydi senin ziyaretçinin türk olduğunu anlar ve ona o reklamı göstermezdi

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar türkçe sitelerinizi illaki türkiyeden ziyaretçiler ziyaret etmiyor bunu unutmayin, yurtdışında aktif internet kullanan epeycene Türk var, misal bir sitem var 10-15 bin tekili var ama ziyaretçilerin coğu yutdışından, eee bunlar da amerikali olmadigina gore, hepsi Türk ama yurtdışında, amerika, almanya ve bilmem nerelerden bile Türkler giriyor

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benin 5 dilde yaptığım site var. google 5 dilde reklam yayınlıyor ve ban yemedim.. dediğiniz olay saçma..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5