İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı site

R

rhifat

Misafir
arkadaşlar merhaba benim elimde 20 den fazla yabancı ingilizce site var benim bu sitelere tek tek hesap açmam gerekiyormu yoksa bir hesaplada yapsam aynı parayı kazanabilirmiyim şimdiden teşekkürler ayrıca sitelerin içeriği müzik sanat vs vs. bu tarz sitelerden ne kadar kazanabilirim siteye genelde 5 -10 kişi online oluyor + olarak mesela site ingilizce reklamlar ingilizce ve türkiyeden tıklayan olunca reklam gelirleri düşermi yani gelirlerin yüksek olması için mutlaka yabancı kişilerin mi tıklaması gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

hepinize iyi çalışmalar

D

dursunbaba

Misafir
Tek bir hesap açarak tüm sitelerin için kullanabilirsin.
Bir siten en az 10 hit alsa 20 siten oldugunu söylüyorsun 10*20 = 200 tekil hitin olsan 4-10$ /gün gibi bir para kazanabilirsin.

R

rhifat

Misafir
birde mesela ben adsenseye türkçe üye olmam veya ingilizce üye olmam birşeyi değiştirirmi

S

Skeleton

Misafir
müzik sanat içeriği çok para getirmiyor adsense'te. öyle bir sitem var yeni açılmış, müzik ile alakalı, 200-250 tekil oluyor günlük, adsenseten 1$ görünce seviniyorum :) (dün ilk defa $2 küsür geldi, ctr %1, cpm 0.2-0.3 civarı)

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google birden fazla hesap acmana izin vermiyor, bir hesabi tum sitelerinde kullaniyorsun

S

Skeleton

Misafir
herkesin bildiği gibi health, travel, hosting, script.... siteleri çok kazandırıyor. ama bu sitelerin arasından hit toplayabilmek te bir o kadar zor. önemli olan fazla keşfedilmemiş iyi gelir getiren ve senin de az çok alakalı olduğun bir konu üzerine site yapmak. fiyat analizi için "Overture Bid Tool" kullanılıyor genelde (veya AdWords üyeliğin varsa ordan da tıklama ücretlerini görebilirsin) Overture Bid Tool sayfasındaki tıklama fiyatları aynen AdSense'te geçerli değil ancak paralel oldukları söyleniyor. Sonuçta hepsi aynı mantıkta aynı sahada reklam işi yapıyorlar.

Overture Bid Tool:
http://uv.bidtool.overture.com/d/USm/search/tools/bidtool/

R

rhifat

Misafir
anladım dostum ama içeriğe hosting dedicated gibi şeyler yazdığımızda yüksek reklamlar çıkar ozamanda kazanabiliriz

R

rhifat

Misafir
arkadaşlar bide mesela yabancı site olsa ama tıklayan türk olsa bişey deişirmi ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar önemli olan ingilizce site yapmak hit patlatmak degil.
tek konu, özgün içerik, sağdan soldan çalıntı olmayacak {çalıntı olursa google üste çıkamazsınız, üst sıralara çıkamazsanız ziyaretçi gelmez} zaten yabancılarda 1000 tekil hit çok mükemmel bir rakamdır.
örnegin köpekler üzerine bir site yaptınız ve belli bir içerik yıgarsanız zaten zamanla üst sıralara çıkmaya başlarsınız.gelen ziyaretçilerde, sitenizi arama motorlarından bulan, köpekleri olan kişiler oldugundan yada köpek meraklısı kişiler oldugundan, sitenizde çıkacak köpek maması reklamlarına yada veteriner hekim reklamlarına tıklayacaktır.
Ancak siz köpek sitesi yaparsanız, türkçe sitenizden pop up açar kuru hit yollarsanız, sadece kendinizi kandırmış olursunuz.
Urfadaki bir adama ne gerektir, amerikadaki bir hayvan hastanesinin kampanyası yada yeni çıkan köpek maması reklamı

S

Skeleton

Misafir
rhifat' Alıntı:
anladım dostum ama içeriğe hosting dedicated gibi şeyler yazdığımızda yüksek reklamlar çıkar ozamanda kazanabiliriz

sadece reklamları çıkarsın diye siteyle alakasız yüksek gelir sağlayan keywordleri eklemen yasak, fark edilirsen atılma riskin var.

rhifat' Alıntı:
arkadaşlar bide mesela yabancı site olsa ama tıklayan türk olsa bişey deişirmi ?

değişir, daha az kazanırsın (genel görüş ve deneyimler doğrultusunda)

R

rhifat

Misafir
arkadaşlar yarımlarınız için sağolun ama dedicated serverlar hakkında ufak yazılar yazabiliriz google bence atmaz bu şekilde

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dostum bunu düşünen binlerce kişinin olacağını varsayıp google amca çalışanları çok önceden tedbirlerini aldı.
Sitende çıkan pahalı reklamlara tıklayan olmazsa google amca daha çok kazanabilmek, müşterisinden para alabilmek için, pahalı reklama tıklayanların oldugu büyük hosting tanıtım sitelerinde çıkartmaya başlıyor reklamları.
sana izleyecegin yolu söyleyeyim.
en az 1 ay bekleyeceksin.Bütün sayfaların güzelce indexlenecek google tarafından.Sitenin temel içerigi belirlenecek.Temel içerik hosting oldugu anlaşılacak.sonra reklamları koyacaksın.Hemen reklam koyarsan boş reklamlar siten ile alakasız reklamlar çıkar.tıklayanda olamz.googleda pahalı rklamları sitende yayınlamaz.

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki terside oluyor mu merak ettim şimdi :)
ucuz reklamlar çıkan sitemizde tıklanma oranı arttıkça iyi reklamlar gelmeye başlar mı ?

S

Skeleton

Misafir
doganli' Alıntı:
peki terside oluyor mu merak ettim şimdi :)
ucuz reklamlar çıkan sitemizde tıklanma oranı arttıkça iyi reklamlar gelmeye başlar mı ?

Öve öve bitiremiyoruz şu Google çalışanlarını, mühendislerini.... O kadar akıllıysalar bunu da düşünmüşlerdir. Yoksa kalıplarına yazık :p

R

rhifat

Misafir
ya abi benim cok sayfam var yani yabancı epey bi sayfa var da içeriği çok dandik ve hemen hemen hepsinde php programming die bişey çıkıyo :)

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde ben sorayım diyelimki 5 tane sitemiz var biz biriyle üye olduk reklam kodunu dier sitelere koyduk şimdi her site için kanal açmak geerekiyormu yoksa kanal açmasakta reklam kodunun oldugu tim sitelerden kazanabilcezmi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi