İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yabancı sitelerin trafiği hakkında konusalım

E

European

Misafir
yabancı domain forumlarına takılıyorum sürekli. oradaki tartışmalar çok ilginç. mesela adamın biri çıkıyor diyorki :

" xxx.com domainim var. High Traffic ( Yüksek Ziyaretçi istatistiği ). aylık 2000 tekil ziyaretçi " diyor..
yani aylık 2 bin kişiyi "yüksek trafik" görüyorlar düşünün yani.

mesela bizim bir sitemiz var . günlük minumum 2500 tekil hit alıyor. biz bu rakama " yüksek " diyemiyoruz. aksine " offf ne zaman artacak " modlarına giriyoruz :) çok garibime gitti doğrusu , bu adamların böyle tartışmalara girmeleri.

Günlük 150 hiti var diyor mesela " ( super trafic, super domain ) yazıyor birde utanmadan :p

ne dersiniz? nedir bu aradaki fark ve kriteler sizce?

konuşalım.. :confused:

A

altar

Misafir
Çok açık, adamların bahsettikleri ingilizce siteler, dostum sen kolay mı sanıyorsun ingilizce siteyi büyütmeyi, ne onlarda toplist var, ne de bizim haklımız gibi bilgisiz insanlar var. Onu bırak hitap ettiği kitle büyük ama site sayısı daha da büyük. Burada yani Türkiyede bir siteyi büyütmek yabancı sitelere nazaran kolaydır.

A

altar

Misafir
bir düşün gazeteler.com gibi saçma sapan site bile bilmem kaç bin hit alıyor :) bizim halkımız cahil, onlarda ise durum çok farklı.

E

European

Misafir
ama onlarda internet erişim ve kullanım oranı çok çok daha fazla bizden? bu da bir avantaj sayılamaz mı onlar için?

atıyorum..adam diyor ki " julia-robert.com super high traffic..super domain..daily 100 visitors "
:)

örnek verdim ismi sadece..buna benzer bi rçok domain var..

hele bir tane gördüm..günlük 10 bin ziyaretçisi var. fiyatı 200 bin dolar :)

oha filan oldum yani :p

A

altar

Misafir
yok dostum oran ne kadar fazla da olsa, yabancı siteleri tanıtmak zordur.

E

European

Misafir
adamlar bizim gibi değil ki.
adam işi gücü bırakıp uğraşıyor " Foklar daha uzun yaşasın. Fok Katliamlarına son.com " adlı site açıyor atıyor..

Domatesnedenbeyaz.com sitesi açıyor
yani tamamen konulara odaklanıyorlar. bizde ise " doldurayım çöpleri google adsense basayım. bu ayı 100 dolardan kapadık mı allah bereket versin " :)

ya gerçekten farklı mantaliteye sahibiz. haa onlar da yok mu bizim gibi düşünen, var elbette ama akıllı düşünen sayısı çok fazla onlarda :)

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkce sitede 60 milyon ile yarisiyiorsun
ingilizce sitede 6 milyar insan ile yarisiyorsun

bilmem anlatabildimmi.

M

modachat

Misafir
aslında iş düşündüğünüz gibi değil bence fikrimi paylaşayım :

Türkiyede popup,toplist,hile derken site buyutmek kolay oldu.Fakat yabancılar avrupa icin konusuyorum bu kadar hile peşinde degiller adamlar diyorki 500tekilim olsun adsensede 10-15tık günde bana zaten kazandırır mantıgıyla site yapiyor bizler oyle değiliz.

8tane türk sitem var ve hiç ugrasmadigim halde hitleri var sadece google yetiyor.
Şuanda evden 2ev.net i yapiyorum yabancı link sitesi tipinde birşey googlede ustlere cikmak için en az bi 20pr4 siteden link alacagim. Sonra düşündüm dedim pr0 ve inglizce içerik sıralamada yukarı cıkmak zor bunun bir yolu var dedim.

Googlede araştırma yaptım dün akşam bazı yerler keşfettim ve vegas100.net domainimi ekledim birkaç yere 5-6gibi ekledim akşam 9da bir baktım 7-8yabancı gelmiş.Bendeki listede baya uzun yani 2-3bin tane site var önümde liste şeklinde sitemi ekleyebilecegim kod istemeden
türkiyede sevsene.com üzerinde deneme yaptım 100link sitesine ekledim günlük 250-300tekil alıyor googleden bişey almıyor açıkçası . sonuç bu
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=sevsene&meta= benim sayfalarım haric yüzlerce yerde linkim olmuş çoğuna eklemedim bile ve hiç istatistiklere bakmıyorum bile ara sıra bakıyorum 200-400tekil arası tekil alıyorum.

Bunu yabancı yaptıgım sitede deniyecegim ve evime adsl aldim daha açılmadı 2-3gün durmicam hiç onumdeki listede bulunan binlerce yabancı link sitesine linkimi ekliyecegim karışılıgında kod banner fln da yok. Bizim Yabancılardan Farkımız bu sadece izleyin ve görün.

Not: Şuan host sorunlarımdan dolayı sitelerim kapalı şans işte kafa var , domain var , zaman var ama host sürekli tirtliyor. :(

A

..::aTi::..

Misafir
bizdeki yüksek hitlerin kaynağı genelde bilinçsiz kullanıcı ve kullanıcıyı yanıltma olayı... taş gibi hatunlar diye bir başlığa tıklıyorsun atıyorum ceptelefonu sitesi çıkıyor. googleda aramada bilgisayar sınavında asrın hatası "klasik arabalar" sitesini aratıp bulun demiştim. :rolleyes: herkez alakasız bir siteye gitti ondada dialer vardı bi güzel yedik bütün makinelerde :)

halkımız internet için fazla masum. webmasterlar istediği yöne çekiyor.

European' Alıntı:
yabancı domain forumlarına takılıyorum sürekli. oradaki tartışmalar çok ilginç. mesela adamın biri çıkıyor diyorki :

" xxx.com domainim var. High Traffic ( Yüksek Ziyaretçi istatistiği ). aylık 2000 tekil ziyaretçi " diyor..

mesela bizim bir sitemiz var . günlük minumum 2500 tekil hit alıyor. biz bu rakama " yüksek " diyemiyoruz. aksine " offf ne zaman artacak " modlarına giriyoruz :) çok garibime gitti doğrusu , bu adamların böyle tartışmalara girmeleri.

Günlük 150 hiti var diyor mesela " ( super trafic, super domain ) yazıyor birde utanmadan

konuşalım..

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yabancı site yapınca zannedildiği gibi hit kazanmak o kadar zor değil. sadece uğraşmak ve sabretmek lazım.

3.000-5.000 arası tekil ziyaretçisi olan yabancı sitemiz var. www.cristiano-ronaldo.org tanıtım için hiçbirşey yapmadık, sadece arama motorlarından gelen ziyaretçiler tanıttılar siteyi

M

modachat

Misafir
o kadar çok konu varki site yapılacak yabancılarda mesela ornek vereyim.

786100 baby name ( inglizce bir bebek isimleri kitabı alacaksın yapacaksın siteyi ama ing. bilmeniz gerekir biraz. Bu pastadan sizde yersiniz. Üstelik elinizde bu site icin pr4+ domain var ise yaşadaınız. Bu 786100 kişi yahoo da nisan ayı aramış birde googleyi düşünün birde millet isim diye aratıyor mesela "ninna name" "girl name" "boy name " hepsinden pay alırsınız.

Masrafınız şu inglizce bebek isimleri kitabını kredi kartıyla internetten almak basit amazon.com ve diğer ünlü alışveriş sitelerinde var hatta türkiyede kitapçılara sorarsınız KAPALIÇARŞI da filan onlar bile bulur size değmez mi bir adsense/ adbrite koysanız hayli hayli kazanırsınız. En kötü sonuç site tutulmadı,host sorunları yuzunden google tam indexliyemedi filan ama inanın harcadıgınız parayi kesin kurtarır ve en azından bir inglizce site yapmış olursunuz tam anlamıyla.

T

The_Best

Misafir
Ben internet üzerinde hep bilgi vereceğim faydalı sitele yaptım şimdiye kadar, yüzlerce yazı bulunan bir sitemin günlük tekil hiti 1000 ben bu siteye ayıracağım zamanı gidip bi mp3 veya tırıvırı sitelerden yapsaydım hitim inanın günlük 10.000 olurdu biz malesef okumaya önem vermiyoruz, acı bir gerçek

N

!n dream

Misafir
"hit" var "hit" var kavramını açalım bence,

bu 2 kelime birbirlerine çok benzesede aslında farklı şeyler.

benim 1k alışveriş, eğlence vs. için gelen hitim farklı şeyler.

senin 50k tekilin istekli isteksiz giriş yapıp hemen mp3 film vs. alır çıkar gider trafiğini boşa harcar sen sadece mutlu olursun.

benim 1k hitim ise gelir alışverişini yapar ya da lazım olduğu için geldiği sitemde zaman geçirir, faydalanır ertesi gün yine gelir, bilinçlidir, konulu hit dir bu yüzden reklamveren beni seçer.

orjinal (iyi) fikir, iyi iş çıkarma, tanınma, şaşırmama !

Moderatör tarafında düzenlendi:

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ 1
tr de bir siteyi 1 ayda yukseltebilemk için 400 ytl yeter belkı fazla bile 4 siteye pop up reklam versen (iyi hitli siteler ortalama 100 ytl olanalr var goruyoruz) gunde 15.000 tekıl vurursun bu hitle toplistlerde ilk 10 a girersın trahatca ve ısmını tanıtırıns bir nevı oalrak sonrak ıaylarda pop up u 2 ye sorna 1 e düşürürsun bu zman içerisinde site isim yapmış olur 3 ay sorna ortalama siten ıyıse gunde 4000 tekıl lı bır siten olur :p
yabancılarda boyle bir secenek pek yok bence çunk uartı onalrda pop up kavramı kalmadı tr de pop up un omrude aş patlasa 2 yıl bakmayın herkes sp 2 yukleyemıyor o yuzden pop up reklam var tr de yurt dışında pek yok bu olay....
o yuzden hıt zor..

M

M@latyæsporlu

Misafir
ejder' Alıntı:
yabancı site yapınca zannedildiği gibi hit kazanmak o kadar zor değil. sadece uğraşmak ve sabretmek lazım.

3.000-5.000 arası tekil ziyaretçisi olan yabancı sitemiz var. www.cristiano-ronaldo.org tanıtım için hiçbirşey yapmadık, sadece arama motorlarından gelen ziyaretçiler tanıttılar siteyi

aynı benim sistem domain üzerinden arama motorlarından hit çalmak :D

valla bende bi 500 tekil almak için deyim yerindeyse yırtındım

Sonuç -->> :D

bi hostla alakalı bi ing. siteyle olayı çözdüm gitti ortalama tık başı 1.5 $ alıyorum adsenseden ama millet tıklamıyor o ayrı...

Tek Yol : Arama Motorları

http://www.forum.iyinet.com/showthread.php?t=14379

bu konudada anlattığım gibi msn ve yahoodan yana bazı sorunlarım ve bu sorunlarımın çözülmesiyle çok iyi ingilizce projelerim var.. ingilizcem yok ama dert değil halledioz what is yor neym meym ... :)

T

türkelit

Misafir
European' Alıntı:

Günlük 150 hiti var diyor mesela " ( super trafic, super domain ) yazıyor birde utanmadan :p

konuşalım.. :confused:
İnterneti kullanan 1000 türk varsa bu 1000 türk belki 10 türk webmasterine dağılır,onlarda belki 100 webmastere dağılır..
biz de yabancı(ingilizce) dilde sayfa açarsak bizim günlük 2500 hitimiz 250 ya olur ya olmaz.
onlarda türkçe açmış olsalardı tam tersi olurdu.
yabancı dilde milyonlarca site.. ya türkçede? ne kadar çok site,o kadar çok rekabat.

R

rolfgrin

Misafir
google'da reklam yerine public service şeylerindeki güneş ne kadar sıcaktır falan gibisinden mesajları görüp cep telefonu sitesine güneşin ne kadar sıcak olduğuna dair sadece bir sayfa yazan webmaster zihniyeti olduğu sürece biz çok çok çok hit alırız, ama bir arpa boyu yol alamayız.

N

!n dream

Misafir
:)
asıl komik olan ve yukarıda üzerini çizdiğim şey ise
@rolfgrin in de "bir" örnek ile belirttiği kişilerden bazılarının burda vb. yerlerde
'benim sitem süper "10yüzbin500" tekil hitim var, kralım ben yihahaha' gibi terimler kullanması.

Tek tavsiyem:

"sadece konunuzu" yapın,
kendinizi bile hayran bırakacak kadar iyi yapın !

Emin olun mevya verecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5