• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

Yabancı ve Türkçe siteler arasındaki fark neden?

selim61

0
İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
10 Mayıs 2006
Mesajlar
5,301
Reaction score
13
Puanları
0
Şube
<?=selim61?>
212 Aydır Üye
iki tane video sitem var, birisi eng. birisi Türkçe. ikisinde de aynı optimasyon farklı seo lar var.video sayısı oldukça fazla, indexlenmesi için iki siteyede tag sistemi getirdim.Türkçe olan sitem aşırı tag dan komaya yani sandbox a girdi, linklerim silinmeye başlandı.Oysa yabancı olan sitem tıkır tıkır indexleniyor 50bin indexlere ulaştı(her hafta 10bin index).
Sadece bu değil bir kaç sitemde daha böyle oldu , ama eng. sitelerimde kesinlikle bişi olmuyor sürekli artış.
Bu google neden yabancı sitelere kıyak geçiyor?
 
Bilgiler
Katılım
15 Eylül 2006
Mesajlar
516
Reaction score
0
Puanları
0
Şube
BendeBilmiyorum
208 Aydır Üye
google ne yabancı
eeee
sen olsan Türklere kıyak geçmez misin ben geçerim
yorum senin
 
Bilgiler
Katılım
24 Temmuz 2006
Mesajlar
9,533
Reaction score
122
Puanları
0
209 Aydır Üye
İyi bi siten vardır da o yüzden ingilizce siten yükseliyodur.Ama öyle öyle yapıp bi düşürüyo dağılıyosun.Eski yerine geliyo ama uzun sürüyo
 

Mehmet

0
Bilgiler
Katılım
30 Eylül 2006
Mesajlar
2,415
Reaction score
0
Puanları
0
Şube
Zaağane
207 Aydır Üye
Kıyak geçme meselesi değil. Öncelikle aldığınız linkler muhtemelen farklı yerlerdedir, ingilizce site ve dizinlerden aldığınız link daha güvenilir linkler olarak değerlenir, türkçe siteler genellikle bilinmeyen bölge'dir, alınan linkler de. Ayrıca google ingilizce kelimeleri türkçe kelimelere kıyasla daha kolay anlamlandırır, türkçe isimleri ise özellikle arama sorgusunda popüler olmayan kelimeleri kolay tanımlayamaz, bu nedenle ingilizce site indexletmek çoğu zaman daha kolaydır.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst