İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yahoo domainler 4.98 yılbaşına kadar...

S

soundmaster

Misafir
domain: isim tescili
hosting: bu isimde gerekli dosyaların barındırılması

aslında herşey hosting üstünde oluyo
resim yazı vs websitesindeki gördüğün herşey hosting hesabında durur
domain sadece isim hakkıdır tek başına hiçbi işe yaramaz(tabi domaini başkasına satmıcaksan)

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting.. Sitenizi barındırdığınız dosyaları yüklediğiniz yer olarak düşünün tıpkı evde kullandığınız bilgisayarda bulunan harddiskiniz gibi..

Aylık 4 dolar hosting için oldukça düşük bir fiyattır.. hatta hiç kaçırılmaması gereken bir fırsattır.. :)

Sadece alan adını tescil ettirip kullanmazsınız.. Alan adınızı tescil ettirdikten sonra ücretsiz yerlere yönlendirebilirsiniz.. geocities.com, 8m.com gibi.. ama bunları kesinlikle tavsiye etmiyorum.. çünkü bir site yapıorsanız kendi alan adınız üzerinden dosyaları çağırmanız her zaman yararınıza olur..

İyi çalışmalar..

S

salimezer

Misafir
yardimin icin sagol,fakat soyle birsey gordum simdi ,t.tic.net te

4 dolara yahoo ya tescil ettirsek ,t.ticaret.net ten de 19 dolara 10mb ve 1 e mail alsak ,ayda 4 dolar vermek ten daha karli olmazmi?

2 sinin arasinda ne fark var niye insanlar ayda 4 dolar veya daha fazlasini veriyor .sadece mb olayimi ?eger oyleyse bana oyle cok buyuk bir alan lazim degil 10 mb yeterli olur.
kendi adimla bi arkadasimin veb alanini kullanabilirmiyim ornegin ?

sizce t.ticaret.net ten alan i alsam mi .

yada bu alani t.tic.net ten daha ucuza veren varmi ?

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben ilk bu işe girerken dayım bana durumu çok güzel anlatmıştı aynen anlatayım. Bir dükkan açarken bir mağaza ve isime ihtiyacın vardır. İsim = Domain, mağaza = hosting. Ne kadar çok mal satacaksan o kadar büyük hostinge ihtiyacın vardır o kadar da pahalı olur ama isimin büyüğü küçüğü yoktur hepsi aynıdır tabi domain kayıt ettiğin yere göre değişir konu da bunla alakalı. 4küsür dolara domain zor bulursun yahoo da böle bişey yapmış. Senin bahsettiğin hosting yani mağaza. O büyüklüğe göre değişir yıllık 8 dolara hosting de var ama ancak adını yazar resmini koyarsın :)

S

salimezer

Misafir
sagol dostum en iyisi ben yahoo dan tescil ettiriyim

host u da ticaret.net ten aliyim en ekonamigi ve kullanislisi si bu galba ...

M

malatyasporlu

Misafir
Heryerdeyiz' Alıntı:
valla bende gittim 15-20 gün önce işbanktan hesap açtırdım kart felanda geldi ama bunlarda bir sanalkart olayı yok galiba ...
Bilsem garantiden açtırırdım...

iş bankasında ne varki ?
sen sen ol işbankasından uzak dur benim ağzım yandı benden sana tavsiye..

H

Heryerdeyiz

Misafir
hayırdır malatyalı kardeşi ne var işbankta söylede bizimkide yanmasın dimi :)

G

guajira

Misafir
malatyasporlu' Alıntı:
iş bankasında ne varki ?
sen sen ol işbankasından uzak dur benim ağzım yandı benden sana tavsiye..

valla ben bi sakatlığını görmedim şu ana kadar işbankasının. maximum kredi kartım var gayet de avantajlı. senin problemin neydiki?

E

erotika

Misafir
malatyaspor lu kardeş allahını seversen ne yapabilir ki koskoca iş bankası ?? :)..

EN temiz bankalardan bir tanesi şuan türkiye de..

S

Senbul

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
malatyaspor lu kardeş allahını seversen ne yapabilir ki koskoca iş bankası ?? :)..

EN temiz bankalardan bir tanesi şuan türkiye de..

Ayrıca internet subesi kolay ve cok fonksiyonel bir banka iş bankası.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5