İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yahoo gitti!!!

F

faho

Misafir
Arkadaşlar, bir ***** dosyası indirirken "azesearch" diye bir program girdi bilgisayara. Ne zaman açsam karşıma çıkıyor. Bu arada yahoo sayfası değişti. Haberlerin olması gereken yerde bu aze'nin absürt, gambling gibi sayfaları var. Üstelik yahoo mail ve messenger gibi ikonlar devre dışı. Virüs taradım, ad-aware kullandım bir faydasını görmedim. Na'pim ne edeyim. Lütfen biraz fikir verin. Şimdiden teşekkürler.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
çalıştır/msconfig gir sonra başlangıç bölümünden çalışan dosyaşarı bak yabancı garip isismleri not al sonra pc kapat ve güvenli kipte aç ve çalıştır/regedit gir sonra o not aldıgın dosya isismlerini arattır ve sil tekte bir kaç defa tekrarala aramayı .. sonra kapat yeniden başlat

F

faho

Misafir
hijackthis

Az önce hijackthis diye bir programla bu sıvaşık aze'yi silebildim. İlginize teşekkürler.

e-Xtra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle olaylar da bir çok virüs prog. işe yaramıyor. ben kaspersky kullanıyorum - deepfreeze ile çok iyi paslaşıyorlar :) tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5