İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yahoo publisher network

BlackCode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana göre, YPN Türkiye'ye geldiği anda Google Adwords ve Adsense'ten canı yananların neredeyse hepsi YPN kullanmaya başlar.

Böyle bir ortamda Yahoo'nun pazar payını dert etmemesi gerekir ki, dünya geneline açmama sebebi bu değil. Başka sebepler vardır.

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bence yahoo türk reklam vereniz az olduğu için şuana kadar bizi bekletiyor.

şunu düşünsenize çok çok acemi bir bilgisayar kullanıcısı aradığı bir şeyi ilk olarak malum googlede aratır ama yahoo arama motrunun olduğunu bile bilmez
buna bağlı olarakta site sahipleri yahoo ya reklam vermiyor :) versede pek istediği verimi alamayacak. google bugun bize yakınsa bizi sevdiğinden değil :) ona para döktüğümüzdendir. ama yahooyu tınlayan yok :D bence bu durumu bizler düzeltmeliyiz.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahoo publisher network yabancı bir siteme davetiye gönderdi. Ancak kötü bir haber. Tax Info girilmeden kodlar alınamıyor.

Uzun lafın kısası, henüz uluslararası değil. Amerikan vatandaşı olmak gerekiyor kodları alabilmek için. Bekleyeceğiz bakalım. Bu da güzel bir gelişme.

Hocam senin basina devlet kusu konmus. Millet buna 1000 dolardan fazla para veriyor. Ben 20-25 kere basvurdum, kabul edilmedim. Tax info, SSN hersey var. Adamlar kabul etmiyor bi turlu.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle Google piyasanın lideri değildir. Türkiye'de olabilir fakat diğer ülkelerde Yahoo kullanımı çoktur. Yahoo dünyanın 1 numaralı genel portalıdır. Ayrıca Yahoo Türkiye sitesinin açılması demek Google'a büyük darbedir. Yahoo Search ise yakın zamanda Türkçe dil desteği alması gerekir. Bildiğimiz gibi MSN Search'ta çok girilmiyordu ama son zamanlarda Türkçe desteğini arttırdı ve daha çok girilir oldu.

Ben örnek olarak her zaman Yahoo yanlısıyım. Google gibi bir sistem artık son zamanlarını oynuyor. Telefona bile el attılar. Tabiki herkes her istediğini para ile yapar ama önemli olan o hizmeti daha iyi sunmaktır. Google ise arama motoru dışında hiçbir hizmette rakiplerini geçememiş ve kullanıcısının yüzünü güldürememiştir.

İşte bunun ispatı ise AdSense. Tıklama başına diye bir saçmalık var mı acaba. Bunu gösterim başına veya günlük sabit paraya bağlasalar neyse... Fazla uzatmayayım.

Son diyeceğim. Bu Google tekeli mutlaka bitecek ve herkesin yüzü gülecek.

Teşekkürler...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kesinlikle Google piyasanın lideri değildir. Türkiye'de olabilir fakat diğer ülkelerde Yahoo kullanımı çoktur. Yahoo dünyanın 1 numaralı genel portalıdır. Ayrıca Yahoo Türkiye sitesinin açılması demek Google'a büyük darbedir. Yahoo Search ise yakın zamanda Türkçe dil desteği alması gerekir. Bildiğimiz gibi MSN Search'ta çok girilmiyordu ama son zamanlarda Türkçe desteğini arttırdı ve daha çok girilir oldu.

Ben örnek olarak her zaman Yahoo yanlısıyım. Google gibi bir sistem artık son zamanlarını oynuyor. Telefona bile el attılar. Tabiki herkes her istediğini para ile yapar ama önemli olan o hizmeti daha iyi sunmaktır. Google ise arama motoru dışında hiçbir hizmette rakiplerini geçememiş ve kullanıcısının yüzünü güldürememiştir.

İşte bunun ispatı ise AdSense. Tıklama başına diye bir saçmalık var mı acaba. Bunu gösterim başına veya günlük sabit paraya bağlasalar neyse... Fazla uzatmayayım.

Son diyeceğim. Bu Google tekeli mutlaka bitecek ve herkesin yüzü gülecek.

Teşekkürler...

Realist olmani beklerdim.. Google mali goturuyor vesselam..

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır arkadaşım realist olmakla olmamakla ilgili bir konu değil. Sadece bir tekel ile idare edilmemizdir. Oysaki daha farklı rekabet koşulları olsa daha iyi hizmet alabiriz. Ve gerçekten Yahoo Search arama motoru özellikleri ve koşulları Google'dan daha iyidir. Saygılarımla,

Lütfen art niyetli olduğumu sanmayın.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kimse zaten bu işin google in tekelinde olmasindan yana degil. Demek istedigim, yahoo googledan kaliteli olsa, yahoo tutulurdu. Google son zamanlarini felan oynamiyor, google liderligi oynuyor, bu uzun surede devam edecektir. Google artik bir yasam tarzi oldu, yahoo arama sonuclari konusundada biraz fazla abartili yazmissin. Biz yahooda arama yapmiyoruz sanki, eminim yuzlerce kisi yahoo arama motorunuda denemiştir. Googledan iyi olsaydi google yerine yahoo hakkinda konusuyor olurduk.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Google Türkiye'de popüler, her yerde değil.
Yahoo kullanan insan kitlesi az değil. Google'ın arama sonuçları Türkçe içerik için inanılmaz kötü seviyede. Ilk sayfa spam dolu çıkar bir çok kelimede. Yahoo'nun reklam network'u de 5-10 kat kalitelidir Adwords'e göre. Çöp site, fraud click, hilenin her türlüsü Adsense'de had safhada. Bu forumda bile herkes adsense'i mükerrer defa kazıklamıştır. Bu nasıl verimsizliktir anlamıyorum, hadi adamlar çok para kazanıyor diye, bu kadar büyük hileli paraları ödemeyi pazarlama açısından tolere edilebilir buluyorlar diye bu kadar verimsiz bir sistemi sürdürmek zorunda mısınız?

Bu arada popularite açısından karşılaştırmak da çok sağlıklı değil. Yahoo bir portal, Google sadece arama motoru. iGoogle filan koydular ama hala Amerika'da bir çok kişinin açılış sayfası Yahoo. Google arama konusunda lider ama diğer konular da pek başarılı olamıyor hala. Ha çok kastılar mı bilmem.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
başlığı görünce birden geldi mi diye heveslenmiştim..
tamamı abd hiti olan yabancı bir siteme bırakın google ı igoogle bile yahoodan daha çok hit yolluyor. artık dışarıda da aramalarda google tek hakim. abd hitinde tr den önemli bir farkı firefox kullananların oranının ilginçtir %80 lerde olması.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer Alexa'yı takip ederseniz Yahoo'nun birinci sırada ve diğer Yahoo hizmetlerininde sıralamasını görürsünüz. İnşallah Yahoo Türkiye'ye de el atarda herkes derin bir nefes alır. Herkese iyi çalışmalar.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer Alexa'yı takip ederseniz Yahoo'nun birinci sırada ve diğer Yahoo hizmetlerininde sıralamasını görürsünüz. İnşallah Yahoo Türkiye'ye de el atarda herkes derin bir nefes alır. Herkese iyi çalışmalar.
Varsayalım ki geldiler, ciddi bir pazarlama olmassa adwords ün kullanıcısını çalarlar ve bizim iiçin durum daha beter olur.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın sverdlow,

Neden durum daha beter olsun ki. Şu anda bilmiyorum ama galiba yazdığınızdan anladığım kadarıyla Google AdSense kullanıyorsunuz galiba. İnanınki bizler için aslında o zaman daha hayırlı olur. Nedenine gelirsek eğer, bir tekel sona ermiş olacak. Bence bundan iyi bir mutluluk olamaz. Yani bir tekelin sona ermesinin ne gibi bir olumsuz yönü olabilir ki.

Yahoo'yu sadece beğendiğim için dedim ama objektif olmak gerekirse inşallah Türk bir şirket bu olaya el atar. Ben şahsen kendi sitemde artık ReklamStore kullanıyorum. Ve başarılı görüyorum. Belki onlar bu tekel işine son vermez ama en azından rekabet doğurur.

Bizler için ne daha güzel olacak ise Allah onu ihsan etsin.

Saygılarımla,
Oğuzhan FELEK

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5