İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yakinda adsense nin pili biter sanirim

cscodes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
bu yazıyı okuyan bir çok kişi şimdi frame içinde hosting reklamları çıkartmaya çalışacak ama hüsrana ugrayıp bana küfür edecek.
bir kez daha söylüyorum.buradakiler ingilizce içerikli siteler ve amerikan ip adresli tıklamalar için geçerlidir.frame içinde hosting reklamları çıkartırsanız türk reklamları çıkar.tık başına 30kuruş kazanırsınız sonra bana küfür etmeyin :p

phehe çok uyanığız walla yapanlar olur.. frame içinde siteyle alakasız hosting reklamları ppp.)))

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google çalışanları türklerden uyanıktır merak etme :p
zaten sabıkalı 4 millet var.
ruslar
hindistanlılar
birezilyalılar
ve türkler
:p

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
yoktur' Alıntı:
Google çalışanları türklerden uyanıktır merak etme :p
zaten sabıkalı 4 millet var.
ruslar
hindistanlılar
birezilyalılar
ve türkler
:p

Bence kimse Turklerden daha uyanik degildir.
Ama google calisanlari kesinlikle daha tecrubeliler.

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
bize degil.ingilizce içerikli sitelere ve amerikan ip lerine :p
Genel olarak haklı olabilirsin.
Ancak bende daha geniş bir şekilde test edilmiş bir olay var.
ingilizce bir sitem var. Şuna emin olabilirsinizki o sitenin her sayfasında en yüksek bid li reklamlar çıkıyor.
Ziyaretçiler sadece ABD ve Kanada dan. Çünkü aynı zamanda adwords üyesiyim ve bölge olarak reklamlarım sadece abd ve kanada da yayınlanıyor.
Tıklama başına gördüğüm en yüksek rakam 80 cent.
Ama diğer yandan türkçe sitelerimde tıklama başına 15 $ ı bile gördüm. Tabi yabancı reklamlardan.
Ben adsense olayını sazan yakalamaya benzetirim. "sazan gibi atlamak" deyimi aslında yanlıştır. Sazan balığını tutmak uğraşı işidir, sabır işidir. Çapariyi sallayıpta her seferinde 5-6 istavrit tutmaya benzemez. 8-10 tane olta takımını hazırlıyıp göle atar, misinanın ucunu yere diktiğiniz bir dal parçasına bağlar, birde minik bir çan takarsınız, böylece balık vurup vurmadığını anlarsınız. Tüm gün boyunca eliniz boş kalabilir, ama 2 tane yakalarsanız bir aileye yeter de artar bile.
Kıssadan hisse:
Biz bunlarla kafamızı boşuna yoruyoruz gibime geliyor. En iyisi sitelere, göle olta atar gibi reklam kodlarını atıp beklemek. arada birde oltaların yemini değiştirmek. Elbet bir gün babalar gibi sazanlar oltaya vuracaktır:)

nebula

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sazandan ziyade ben kelebekli olta ile alabalık tutmayı tercih ederim :D

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık çiçek böcük devri bitti ben bu sitede yoktur arkadaşımızın söylediği herşeyi uyguladım inanınki çok faydasını gördüm 8 gün önce ingilizce bir site daha açtım okadar basit bir konusu varki arkadaşlarıma bu konu hakkında site açtım dedim bana bitaraflarıyla güldüler zamanına yazık diye ama sonuç 8 günde kazanç 126$ sanırım bişeyleri anlatmışımdır

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tarih 22 mart salı
1,2% USD 1,62 USD 183,36

sitenin içerigi ingilizce bir günde kazanılan para.
içerik dentist

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar pili biter derken turkwebmasterlere sanki diger ulkelere gore az oduyor ve turk webmasterler bu yuzden cekilir diye soyledim. Bazi arkadaslar olayi sabtirmakta cok yetenekli valla.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
türkwebmasterlarda çekilmez merak etme.çekilen kendi kaybeder.
10.000 hitli siteye 40milyona reklam bulamayan arkadaşlarım var.
ama iyi kötü günde 4$ kazanıyorlar.en azından host masrafını çıkartıyor adsense çogu kişinin

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Taiwan otelleriyle ilgili bir sayfa yaptım öylesine, bi yerden pop açtım içeriğe denemek için 1 gün, 3 kişi tıkladı.. 2.88 dolar oldu.. "Yoktur" çok haklıdır. Bu tek sayfadan şimdi bir site düşünüyorum.. Popu kaldırdım, söylenilen herşey doğru, denedim gördüm..

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eh ya gende sukur diyelim o zaman. İnsallah zamanla dahada guzellesir. Dediginiz gibi enazindan hosting masrafi cikiyor.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Feridun Bitir vardı ayrılsakta beraberiz dizisinde şu sözü meşhur

"biz bişey biliyoruzda söylüyoruz abicim" :p

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir adwords reklam vereni olarak, şunu soyleyebilirim ki, eğer ingilizce sitenizde bile ucuz reklamlar çıkıyorsa, hit başına en yüksek fiyatı veren kelimelerde bile olsa, bu boyle oluyorsa, değerli kelimelerde bile 0.05 usd li reklamların bulunmasıdır.Ve sitenizde bu tip siteler çıkıyordur.Tabii bunu engellemenin de yontemleri var.Yani sitenizde değerli reklamları çıkartmanın.

A

ArKi!

Misafir
yoktur' Alıntı:
Feridun Bitir vardı ayrılsakta beraberiz dizisinde şu sözü meşhur

"biz bişey biliyoruzda söylüyoruz abicim" :p
Onun birde "Yırttık abicim yırttık" sözü var ;)

astraler : Benim ziyaretciler hep turkiyeden. Site ingilizce. Tık basınada 0,5 alıyorum. ?
Yani Yarım USD. 2 tıka 1 $ ?

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwordse lokasyon belirleme seçenekleri vardır, şöyleki, reklam verenin hedef kitlesi dünya ise global bir hedef seçecektir -türk ziyaretçilere ingilizce vb. reklamların çıkması bu yüzdendir-.Örneğin, benim bir software satış sitem var, bu siteyi adwordse en düşük tıkbaşı fiyatla kaydettim.Şimdi ne oluyor, bazı kelime ve ya kelime gruplarında US lokasyonu ziyaretçileri için averaj tıkbaşı fiyatı çok yüksek olduğundan, sitem 5 veya 6 sayfada ve adsense in fazla değerli bulmadığı sitelerde çıkıyor, ama dünya genelinde, 1. sayfada ve google in dünya genelinde daha fazla dağer atfettiği sitelerde çıkyor sitem.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Komik, günde 20$ı beğenmeyenler gerçekten komik durumdalar. İnsanlar konfeksiyonlarda maden ocaklarında günde 10-15 milyon yövmiye ile çalışıyorlar. Azcık beynimizi kullanarak daha az iş gücü daha çok gelir elde ediyoruz. Forumda 40 defa gördüm "yaw bu ay 400$ kazanmışız kaldırıp sedoyumu koysam" gibi abuk sabuk laflar var.
400$ az gelebilir, ama bu zenginlik bu ukalalık niçin? Tercih tabiki bizim hakkımız ama iyinet forumunda mail oku kazan, sörf yap kazan diye arama yapın bakın 2,3 sene önce aynı forumda ne 2,3 senesi adsense çıkana kadar aynı forumda günde 20 cent için dialup bağlantı ile günlerini geçiren 8,9 saat emek verenlere bakın.
Genel bir mesajdı bu.Eski'ye oranla artık çook daha fazla kazanıyor herkes. Eskiden absürt işi, dialer ve çok kısa bir süre içerisi içinde cj kazandırıyordu, yada 20bin unique siteler belki 40-50 ytlye banner alıyorlardı. Şimdi azcık emek veren 300 milyon maaş alıyor google'dan..
Elbette daha fazlasını hedefleyelim, ama google'a bu kadar bok atmayalım.

M

M@latyæsporlu

Misafir
ben yaptım bundan bi iki ay önce iframeyle host reklamı çıkardım ve tık başı ortalama 4.6 usd almaya başladım (üstelik bannerli reklamlar ) fakat tek iframeyle değil iframeyide başka bi host sitesine yönelndirip öyle iframe açtım sonra ayıptır yaıktır diyerekten kaldırdım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi