İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yakinda adsense nin pili biter sanirim

R

rhifat

Misafir
arkadaşlar haklısınız tr ye cok az para veriyor bu google yabancı bir site yapmak lazım ama ne tarz bi site yapabiliriz ki ?

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben siteme bir iki ay sonra ingilizce ve almanca dillerinide ekleyip uc dilden sunmayi dusuuyorum. Enazindan ingilizce muhakkak olacak. Sanirim o zaman daha iyi olur :p

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kalpyeri.com' Alıntı:
Ben siteme bir iki ay sonra ingilizce ve almanca dillerinide ekleyip uc dilden sunmayi dusuuyorum. Enazindan ingilizce muhakkak olacak. Sanirim o zaman daha iyi olur :p

kardeş ingilizce siteden ziyade onu tıklayanında abd tarzı ülkelerden olması lazım

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ingilizce yaptigimda zaten ulke disi insanlarada hizmet verecegim icin tiklanir sanirim.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar önemli olan ingilizce site yapmak hit patlatmak degil.
tek konu, özgün içerik, sağdan soldan çalıntı olmayacak {çalıntı olursa google üste çıkamazsınız, üst sıralara çıkamazsanız ziyaretçi gelmez} zaten yabancılarda 1000 tekil hit çok mükemmel bir rakamdır.
örnegin köpekler üzerine bir site yaptınız ve belli bir içerik yıgarsanız zaten zamanla üst sıralara çıkmaya başlarsınız.gelen ziyaretçilerde, sitenizi arama motorlarından bulan, köpekleri olan kişiler oldugundan yada köpek meraklısı kişiler oldugundan, sitenizde çıkacak köpek maması reklamlarına yada veteriner hekim reklamlarına tıklayacaktır.
Ancak siz köpek sitesi yaparsanız, türkçe sitenizden pop up açar kuru hit yollarsanız, sadece kendinizi kandırmış olursunuz.
Urfadaki bir adama ne gerektir, amerikadaki bir hayvan hastanesinin kampanyası yada yeni çıkan köpek maması reklamı :rolleyes:

D

delete

Misafir
adsenseden bıkmak için önce kazanamamak lazım... kesinlikle nette verimli olan kişilerin %80-90 ı hakettiği kadarı olmasada diğer programlara göre kazanabilecekleri en iyi paraları kazanıyorlar.
Adsense belki ileride türklere daha iyi olanaklar sunduğu zaman [havale vs.] kimsenin vazgeçemeyeceğini düşünüyorum.
Kullanıyorum gayette memnunum çalışırken bukadar kazanamıyordum mesela :rolleyes:

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Unutmayin ki cogu ulkede Turkiye ye ilgisi olan cok insan var ingilizce oldumu onlarada hitap edecek. Böyle dusundugum icin buraya yazdim.

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bence yapılacak en iyi işlerden biri Türkiye'yi tanıtan ingilizce site yapmak olur. Çünkü böylece hem ülkemize katkı sağlarız tanıtırız hem de dünyadan türkiye'yi tanımak isteyenler yoğun ilgi gösterirler. Çıkan reklam da çok olur: mesela türkiye üzerine çalışan seyahat firmaları gibi.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin dediklerinin çoğuna kolay kolay karşı çıkamam çünkü gerçekten bilgilisin bu konularda.
Ama bu konuda ben de bir çok simülasyon yaptım ve şunu eklemem lazım.
kuru trafik te para getiriyor. tabii ki çok gerçek yabancı ziyaretci kadar olamaz ama kesinlikle Türkçe bir sitede aldığın trafiği aynen yabancı siteye aktardığında gelir 3-4 misline çıkıyor. bunu çok yüksek trafik ile denedim ve çok uzun süre kontrol ettim.

ama tabii ki (<ceteris paribus>) yabancı trafik, özgün içerik ve iyi reklam yerleşimi kazancı artırıyor..

saygılar..

yoktur' Alıntı:
Arkadaşlar önemli olan ingilizce site yapmak hit patlatmak degil.
tek konu, özgün içerik, sağdan soldan çalıntı olmayacak {çalıntı olursa google üste çıkamazsınız, üst sıralara çıkamazsanız ziyaretçi gelmez} zaten yabancılarda 1000 tekil hit çok mükemmel bir rakamdır.
örnegin köpekler üzerine bir site yaptınız ve belli bir içerik yıgarsanız zaten zamanla üst sıralara çıkmaya başlarsınız.gelen ziyaretçilerde, sitenizi arama motorlarından bulan, köpekleri olan kişiler oldugundan yada köpek meraklısı kişiler oldugundan, sitenizde çıkacak köpek maması reklamlarına yada veteriner hekim reklamlarına tıklayacaktır.
Ancak siz köpek sitesi yaparsanız, türkçe sitenizden pop up açar kuru hit yollarsanız, sadece kendinizi kandırmış olursunuz.
Urfadaki bir adama ne gerektir, amerikadaki bir hayvan hastanesinin kampanyası yada yeni çıkan köpek maması reklamı :rolleyes:

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
acıkcası ben kaldırmayi düşünüyorum hicbişi kaznmadığı gunler bile oluyor

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TrDownload' Alıntı:
acıkcası ben kaldırmayi düşünüyorum hicbişi kaznmadığı gunler bile oluyor

hiçbişi kazandırmıyorsa kaldırın bence de.
ben kaldırmayı düşünmüyorum.
saygılar..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tabi canım adamlar kimseyi silah zoruyla üye yapmadı, hepimiz sıraya girdik...beğenmeyen iptal eder gider, nedir ki yani

G

Gencadam

Misafir
Sizler, bizler biteriz adsense bitmez :) diyecek kadar iddialıyım.

L

loadmp3

Misafir
Sen kafanı yorma hiç birşey olmaz hem google biizm gönlümüzü alır yıl başında herkeze hesap makinesi filan göndermiş böyle birşey yapar biraz fiyatı yükseldir gönlümüzü alır adsense den başka şanmız varmı ?

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
microsoft ile yahoo gelecek yakın zamanda inş. ads nin bitmesi sözkonusu bile olamaz aynı zamanda Türkiye ye kapanmasıda söz konusu olamaz , çoğu sponun tr yi banlamasının nedeni tr ip lerinin işe yaramamasıydı tabi aynı zamanda hileci webmaster larda var tabiki ama inanın hileciler her yerde , almanyadan da çok fazla spo larda hile yapan var ama ben almanya ya kapanan spo görmedim çünkü click leri para yapıo , google a dönersek sonuçta türkiyeden reklam verecekler herzaman olacağına göre bu clicklerinde muhatabı biz olduğumuza göre ( gerçi sizsiniz ben yabancı clicklerin muhatabıyım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi