İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yaktın bizi Uzan , pardon RTE !

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ÇEAŞ-Kepez’le ilgili olarak Uluslararası Tahkim’de açılan davaların Libananco Şirketi ile sınırlı olmadığı ortaya çıktı. Novahuta ve Euro Cement şirketlerinin de Türkiye aleyhine tahkime gittiği bildirildi.

ÇEAŞ ve Kepez’in ortağı olduğu iddiasıyla Türkiye aleyhine 10.1 milyar dolarlık tazminat davası açan Libananco davası New York’ta başladı.

Türkiye aleyhine Tahkim’e başvuruda bulunan üçüncü şirketin de Euro Cement olduğu öğrenildi. Euro Cement de, ÇEAŞ-Kepez’e Enerji Bakanlığı’nca el konulmasının ardından zarara uğratıldığı gerekçesiyle ICSID’a başvurdu. Uluslararası Tahkim’de açılan tüm bu davaların Türkiye’ye maliyetinin 20 milyar doları aşacağı öne sürüldü.

Davaya Türkiye'yi temsilen Coşar Hukuk Bürosu’ndan Avukat Aydın Coşar’ın katıldığı bildirildi. Ayrıca, Türkiye’yi temsil eden yabancı hukuk firması Freshfields’in avukatı Lucy Reed’in de bulunduğu belirtildi.

Libananco Şirketi de davada savunan diğer ünlü avukat da Achilleas Demetriades oldu. Demetriades, AİHM’de görülen ünlü Louzidou davasında Türkiye’yi 1 milyon dolar tazminata mahkum ettirmişti.

Devamı : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/5980045.asp?m=1&gid=112&srid=3429&oid=6

gazeteden bir yorum: bu davanin aslinda uzanlar tarifindan kazanildigi secimden sonra aciklanacagi ve hukumetin cem uzanlarla tmsf vasitasiyla muzakere ettiklerini duydum.dogru yanlis bilmem.salih ozturk

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
uzan kazansa çoktan haberimiz olurdu. maçlarda altyazı ile geçerdi :)

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cem uzanın belkı bır çok yanlışı vs var ancak şunuda unutmamak lazım şirketlerınde bınlerce kişi çalışıyor turkıyenın en buyuk barajlarından bırını kurdu :) ben partı vs tutmam ancak bır cem uzana bakıyorum bırde başka bır kanalın yonetıcısıne kı kendının bır çok gazetesıde var devletı mılyarlarca doalr zarara uğrattı yanlış vergi gostererek kımse onun uzerıne gıtmıyor :) işte buna şaşırıyorum ben...

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem uzanın belkı bır çok yanlışı vs var ancak şunuda unutmamak lazım şirketlerınde bınlerce kişi çalışıyor turkıyenın en buyuk barajlarından bırını kurdu :)
Böyle yanlış bir mantık olamaz.
Dolandırıcı = Dolandırıcı'dır. Bunun iyi dolandırıcısı kötü dolandırıcı olmaz.
Şimdi senin tasvip ettiğin mantıkla gidersek, ben herkesi dolandırayım, belki vergi ödemeyeyim ama 1.000.000 işçi çalıştırayım. İşçi çalıştırarak iyilik yapmış gibi göstereyim oysa servetime servet katayım. Ben böyle yaparsam her şey iyi mi gözükecek?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hatılıyorum.
Geçen başbakan açıkladı ülkede nereye elektrik direği dikmişse o direk dibinin 10m2 alanının tapusunu istemiş devletten böyle binlerce tapusu varmış.Ben böyle vicdanın,para kazanmanın.. şimdide tvlerde reklamları çıkmaya başladı.
Bir milleti devleti bu kadar soyup bu kadar pişkin utanmaz olmak...Pes!.
mithrandil sanada katılyorum.Keşke devletin gücü yeteseydi de Doğanı da göçertseydi.
Geçen CNN de maliye bakanına sunucu birsey sordu (soru asağ yukarı şöyleydi.)
"efendim biliyorsunuz bu kanal dogan grubunun PO da da dogan grubunun onemli payı var.PO daki vergi sorusturması icin ne diyorsunuz"
Bu ne demek yav.Nerenin nesi olursan ol.Artık gizli de kalmadı bunu açıktan soruyor adamlar.
Neyse..

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cem Uzan, Motorola gibi dünya devi olan bir firmaya milyar dolar borç takmış bir insandır. Bu bile, ne derece büyük bir dolandırıcı olduğunun büyük bir kanıtı değil mi? Böyle birisinin savunulacak hiçbir yanı yoktur. Diğer hiçbirşeyi görmesek bile bu Motorola olayı, yeterli gelecektir.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ÇEAŞ Kepez lafı TV'de bir ara öyle çok geçiyordu ki özel isimden dolandırıcılık, kaos, itilaf manalarına gelen sıfata geçiş yapmaya başladı algımda(bu duruma diğer bir örnek de Çevik Bir'dir)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar madem bu kadar dolandırıcılık yaptı niye hiç dava yoktu? niye kimse dava açmıyordu? eskiden devleti satanlar özelleştirme yapar kelepir bi yer verirdi şimdikiler direk dava açtırıp para kaybediyor yeni sistem daha kolay sanırsam...

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Hamilelik süresi 12 ay olacak"
"Tüm vergiler kalkacak özel Cem Uzan vergisi gelecek"
"Yılda iki kez Cem Uzan Bayramı ilan edilecek, bugünlerde halk döner yerken, Sayın Uzan itfaye hortumuyla yakınlaşacak (Kalınya daha kolay olur hortumlaması)"
"Paranın üstünde Cem Uzan resmi olacak"
"Topitopu yere düşen çocuklara yenileri ücretsiz verilecek"
"At fil üstünde hendek atlayacak"
"Domuzlar kısırlaştırılacak
"Maymunlara serbest dolaşım ikmanı verilecek"
Cem Uzan
"Hortumcular iktidar olacak"
Beach Parti Çaycısı
(Genelde şirketlerinde çaycılar patron oluyorya)

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar madem bu kadar dolandırıcılık yaptı niye hiç dava yoktu? niye kimse dava açmıyordu? eskiden devleti satanlar özelleştirme yapar kelepir bi yer verirdi şimdikiler direk dava açtırıp para kaybediyor yeni sistem daha kolay sanırsam...
aklıma gelmişken, seninde elinde anayasa başkanından tut, devlet bakanlarına kadar hepsinin şu meşhur 100,000 dolarlık kameralarla donatılmış bir evde görüntüler olsaydı napardın??
Ha Teayyipe'te bu Uzan'a dokunamazdı aslında ama Motorola gibi bir firmanın ayağına basmak Uzan'ın sonunu getirdi zaten, SAM amcalarımız bu işin hızlanmasında yardımcı oldular..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
motorola ile alaksı yok uzan o işi yapalı seneler oldu bu rte ile alakalı bi durum...

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem uzan dolandırıcı olduğu için kimse onu aramıyor adamın bas bas reklamları çıkıyor bırakın bu işleri yaw kanıtlasınlar bizde dolandırıcı diyelim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5