İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yalnızca merak ettiğim için bir soru

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
slm

google milleti kendi reklamına tıklamışsın diye banlıyor ama milletin kendi reklamına tıkladığı nasıl anlıyor. nasıl bir teknoloji kullanıyor.

tşk

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
trichnosis' Alıntı:
slm

google milleti kendi reklamına tıklamışsın diye banlıyor ama milletin kendi reklamına tıkladığı nasıl anlıyor. nasıl bir teknoloji kullanıyor.

tşk

sanırım senin mac adresini alıyor ve aynı mac adresiyle adsense hesabına girince banlıyor olabilir.

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
selim61' Alıntı:
sanırım senin mac adresini alıyor ve aynı mac adresiyle adsense hesabına girince banlıyor olabilir.

o zaman bir webmaster başka bir sitede reklam ilginisini çeken bir reklama tıklarsa banlanması lazım

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trichnosis' Alıntı:
slm

tşk

IP adresi,IP blokları,MAC adresi,cookieler,Gugıl Toolbar,browser,işletim sistemi,ekran çözünürlüğü,ekran rengi..

Benim aklıma gelenler bunlar..

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
IP adresi,IP blokları,MAC adresi,cookieler,Gugıl Toolbar,browser,işletim sistemi,ekran çözünürlüğü,ekran rengi..

Benim aklıma gelenler bunlar..

browserdan sonraki kısım birçok kişide benzerLik gösterebiLir. hatta ip bLokları da. bence en mantıkLıları ip, mac adresi, cookie ve tooLbar. ayrıca kimbiLir beLki googLe tracker cookie de yükLüyordur biLgisayarlarımıza :)

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mac adresinizi ve ip adresinizi kayıt ediyor adsense hesabınıza giris yaparsanız reklamlara tıklayıp genel kontrollerde ortaya cıkıyor ve bum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5