İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yandex Türkiye Pazarına Açıldı

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Rusya'da %65 pazar payına sahip en yaygın kullanılan arama motoru olan Yandex bugün İstanbul ofisini açıp Türkiye pazarına girdiğini duyurdu.

http://www.yandex.com.tr/ adresinden Türkçe sayfasına ulaşılabiliyor.

Yandex'e sitemap ekleme ile ilgili daha önce burada bahsetmiştim. Artık aynı sayfalar Türkçe olarak kullanılabiliyor. Sitemaplerini kaydedin derim.

Sitemap eklemek için: http://webmaster.yandex.com.tr/

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
uzun zamandır yandex webmaster kullanan varmı bilmiyorum ? ama daha basit daha anlaşılır geldi bana.farklı bir cezbediciligi var, vede bence bazı kıstaslarda başarılılar.yandex wm ye kayıt olmayan kalmaz umarım.hit için bence çok faydalı olucaktır herkeze.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
uzun zamandır yandex webmaster kullanan varmı bilmiyorum ? ama daha basit daha anlaşılır geldi bana.farklı bir cezbediciligi var, vede bence bazı kıstaslarda başarılılar.yandex wm ye kayıt olmayan kalmaz umarım.hit için bence çok faydalı olucaktır herkeze.

Sitemap protokolüne dahil olduklarından beri kullanıyorum. Hit açısından yararını gördüm.

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@Borte45 şuan uygulamada,okudugum anladıgım ögrendigim konuları teknik bir dile döküp anlatamıyorum ama google bottan sonra en çok sitemi ziyaret eden bot yandextir.

bazılarımız google botun bile takipcisi iken,böylesine büyük bir arama motorunun sitemize gelip index alması bence çok iyi birşey.

1 sene içinde yandex webmaster dünyasının ya vazgeçilmez ögelerinden biri olucak yada sölediginiz gibi ''fazla bir şey beklemek'' pollyannacılık olucak.

Siteler,linkler,konular... etkileşim içinde oldugu için arama motorlarınında etkileşim içinde olmamasını düşünmek biraz hayalcilik olur.

T

Testbot

Misafir
yandex.ru Varlıgından bile haberim yoktu Sitem birinci Sırada anahtar Kelimesinde :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yandex in crawler botları çok agresif.
Zaman zaman sunucudan banlamak zorunda kalıyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Rekabet iyidir , desteklemeniz lazımki adamlar istedikleri payı alıp reklam programlarınıda aktif etsinler.Böyle bir durumda göze batar ve rekabet başlar.Google rahat olduğu için ilerleme yok ama baktı gelirler gidiyor ozaman görün esas ;)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Rekabet iyidir , desteklemeniz lazımki adamlar istedikleri payı alıp reklam programlarınıda aktif etsinler.Böyle bir durumda göze batar ve rekabet başlar.Google rahat olduğu için ilerleme yok ama baktı gelirler gidiyor ozaman görün esas ;)

Bende tam olarak böyle düşünüyorum ve Bing e defalarca bu konuda mail attım.
"Bing'i geliştirmek istiyorsanız webmasterların kazanmasını sağlamalı onları desteklemelisiniz, işe adsense-adwords gibi bir reklam sisteminden başlamalı ve webmasterlara güzel reklam payları bırakmalısınız" gibi..

Bing, Yandex ve alternatifim diyen tüm arama motoru sistemleri piyasada pay sahibi olmak istiyorlarsa biz WEBMASTERları cezbetmeleri gerekir..

Google ı, son dönemde google yapan biz webmasterların çabalarıydı(tabiki bedava yapmadık)
Dizine kayıt olmalar, spam reportlar, firefox un yaygınlaştırılması ve entegre arama kutucugu.. Bunları düşününce google a yaptığımız katkı ortada..

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Son kullanıcı gözüyle yandex'i detaylı bir şekilde inceledim. Google'ın karşısında durabilecek gerçek bir rakip.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Google Türkiye ofisinin kapanmasının hemen ardından böyle bir atılım yapmaları çok doğru. Umarım iyi işler çıkarırlar.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Ben çok umutluyum. Yandex Türkiye çalışanları da inanılmaz ilgililer şu anda. İlerleyen zamanlarda bu şekilde ilgili olamazlar orası kesin ama Loi'nin de söylediği gibi webmasterları kendi yanlarına çekmeyi başarırlarsa Google burada barınamaz bile(biraz iddialımı oldu ne :) ).

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arama motoru olarak başarılı.

Ama içerik tabanlı reklamlar açısından büyük beklentiye girmek yanlış olur.

Rusya'da uzun yıllardır var. Ama Rus sitelerini incelerseniz yine Adsense reklamları göreceksiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5