İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yanlış Değilmi

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kimse kusura bakmasın ama sitemde katreklam.com reklamları var
legalpara sitesi yazıyor fakat tıklandığı zaman
_http://www.bjknet.com/hotels.htm buraya bağlıyor katreklam.com sahibi acaba bunlara izin veriyormu bunları görmüyormu.
konuyu yanlış yere açtısam özür dilerim.

ayp9pm.jpg

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
haklısın yanlıs ama malesef KUPON olayı bitene kadar bunlara alısmak lazım. Reklamlar okadar ozentisiz oldu ki ... DOGAN HOLDINGe baglı olan(yada oylemi bilmiyorum) HEMALHEMSAT ın reklamında vtjrf gibi sacma bi LINK YAZILMIS. boyle bi sirket web sitesi yapıyorsa bu tür reklamlarda BUNU görmek normal sanırım ...

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben bir sorun göremedim.

reklam verenin tercihi bu katreklam la alakası yok. reklam veren istediği yazıyı yazdırıp istediği siteye yonlendirir. hatta istersen random.php ayarlar orada farklı siteler açtırır.

google ye reklam verirken istediğin yazıyı yazıp reklam verebilyorsun. tabi reklam veren sitesine nasıl gelmelerini istiosa ole verir reklamını. bu adam bu şekilde gelsinler istio demekki. sorun yok.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
dsgnr' Alıntı:
ben bir sorun göremedim.

reklam verenin tercihi bu katreklam la alakası yok. reklam veren istediği yazıyı yazdırıp istediği siteye yonlendirir. hatta istersen random.php ayarlar orada farklı siteler açtırır.

dsgnr' Alıntı:
+ bu konunun yeri burası değil.
konumda belirmiştim yanlış açtıysam özür dilerim belirttim
google ye reklam verirken istediğin yazıyı yazıp reklam verebilyorsun. tabi reklam veren sitesine nasıl gelmelerini istiosa ole verir reklamını. bu adam bu şekilde gelsinler istio demekki. sorun yok.

iyide google hile yapıyor nasıl böyle birşeye izin veriliyor legalpara diye tıklıyorsun site.com/hotel.htm zengin kelimeler geçiyor böyle yanlış linkler verirseler kim tıklar reklamlara haksızmıyım amacım siteyi kötülemek değil sadece reklam aldıkları siteleri incelemeri.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dsgnr' Alıntı:
ben bir sorun göremedim.

adwords de istediğin gibi reklam veremiyorsun.
Benim 2-3 reklamım için uyarı gönderdiler. Reklamcı firma hem reklam vereni hem de yayıncıyı kollamalı.
Katreklamı bir ara kullandım ama 1 haftadır kaldırdım.
Ucuz işe reklam kondurmaya değmez diye düşünüyorum.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Bölüm gerçektende yanlış yerde olmuş galiba google adsense bölümüne açılmış konu. Yani kuponlarla ilgisi olan bir konu değildir. Katreklamda reklamverenler sitemizden reklamı direk ekleyebilmekteler ve reklamları hemen yayına başlamakta (tabi yasaklı s*x, liseli vb belli başlı kayıtlı siteleri olumsuz etkileyecek kelimeleri kullanamıyorlar) bu sebepten kaynaklanan bir durum söz konusu yani reklamların tam adreslerini kontrol etmiyorduk çünkü girilen bütün reklamlar normal gözüküyor.

Kim tahmin edebilirki öyle bir başlık ve açıklamaya bu sayfanın çıkmasını bizde reklamını yayınlayan hit için yayınlıyor diye planlıyoruz bu bizim izin verdiğimiz bir konu değil. Nasıl sitesinde reklam yayınlayan arkadaşlardan reklamveren kişi haksız hit almasın diye bazı kurallara uymasını istiyorsak reklamverenlerinde yayın yapılan sitenin hitlerini etkilememesi için uyması gereken bazı kurallar var.

Bu reklam 02:00 gibi reklamı veren kişiye kalan bakiyesi iade edildikten sonra yayından kaldırılacaktır. Hemen kaldıramıyoruz çünkü bu gece 00:01 de server değişikliği yapılacak ama kodlarımızı kullanan arkadaşların bir değişiklik yapmasına veya kaldırmasına gerek yok dns değişikliği yapıldıktan sonra 2 makinede çalışacağı için en geç 1 saatlik tıklamalar belki sayılmayabilir dns ler ozamana kadar aktif olmuş olur zaten.

Bu arada sanırım 3-4 gün içerisinde tatil firması reklamlarınıda ayrı bölümden yayınlanmasına başlanacak. Geciken popup reklamlarıda o tarihlerde açmış oluruz.

Kolay Gelsin
İyi Çalışmalar

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
rotring' Alıntı:
Merhaba

Bölüm gerçektende yanlış yerde olmuş galiba google adsense bölümüne açılmış konu. Yani kuponlarla ilgisi olan bir konu değildir. Katreklamda reklamverenler sitemizden reklamı direk ekleyebilmekteler ve reklamları hemen yayına başlamakta (tabi yasaklı s*x, liseli vb belli başlı kayıtlı siteleri olumsuz etkileyecek kelimeleri kullanamıyorlar) bu sebepten kaynaklanan bir durum söz konusu yani reklamların tam adreslerini kontrol etmiyorduk çünkü girilen bütün reklamlar normal gözüküyor.

Kim tahmin edebilirki öyle bir başlık ve açıklamaya bu sayfanın çıkmasını bizde reklamını yayınlayan hit için yayınlıyor diye planlıyoruz bu bizim izin verdiğimiz bir konu değil. Nasıl sitesinde reklam yayınlayan arkadaşlardan reklamveren kişi haksız hit almasın diye bazı kurallara uymasını istiyorsak reklamverenlerinde yayın yapılan sitenin hitlerini etkilememesi için uyması gereken bazı kurallar var.

Bu reklam 02:00 gibi reklamı veren kişiye kalan bakiyesi iade edildikten sonra yayından kaldırılacaktır. Hemen kaldıramıyoruz çünkü bu gece 00:01 de server değişikliği yapılacak ama kodlarımızı kullanan arkadaşların bir değişiklik yapmasına veya kaldırmasına gerek yok dns değişikliği yapıldıktan sonra 2 makinede çalışacağı için en geç 1 saatlik tıklamalar belki sayılmayabilir dns ler ozamana kadar aktif olmuş olur zaten.

Bu arada sanırım 3-4 gün içerisinde tatil firması reklamlarınıda ayrı bölümden yayınlanmasına başlanacak. Geciken popup reklamlarıda o tarihlerde açmış oluruz.

Kolay Gelsin
İyi Çalışmalar

ne diyeceğimi bilmiyorum olaya fıransız kaldım bundan sonra reklam yayınlayan olarak daha da dikkatli olursanız çok iyi olur.
tşk ederim
iyi çalışmalar

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaf kardeşim nedir bu katreklam olayı _? yani kim para alabilmiş kim paralarını nereden kontrol ediyor açıklarsanız sevinirim. kimseyi kötülemek gibi bir niyetim yok gördüğüm 1-2 siteden ibaret fakat reklam alıp 3 ay 5 ay neyse bilmem kaç paraya yaklaşınca sizde bi üçkağıtcılık gördüm o yuzden reklamınız fes edildi deyip insanlar kıyıya köşeye atılıyormu atılmıyormu nedir bu biri açıklasın lütfen

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi haklısınız bundan sonra eklenecek reklamlarda adresler dahil olmak üzere konuyla alakalı olup olmadığı kontrol edilecektir.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zdearban' Alıntı:
yaf nedir bu katreklam olayı _? yani kim para alabilmiş kim paralarını nereden kontrol ediyor açıklarsanız sevinirim. kimseyi kötülemek gibi bir niyetim yok gördüğüm 1-2 siteden ibaret fakat reklam alıp 3 ay 5 ay neyse bilmem kaç paraya yaklaşınca sizde bi üçkağıtcılık gördüm o yuzden reklamınız fes edildi deyip insanlar kıyıya köşeye atılıyormu atılmıyormu nedir bu biri açıklasın lütfen

Geçen ayın 25. günü açıldı site o ay 30. günde 1 kişi belirttiği miktar üzerine çıkabildiği için ödeme yapıldı bu ay 600 ytl civarında ödeme yapılacak. Ama tanımadığınız adamlara 3 kağıtcı yerine koymanız hoş değil beni tanıyan tanır gibi birşeyde demiyeceğim ama yıllardır internette kalıcı bir yer yapmaya çalışıyorum ve şimdi sormak istediğim tek şey var siz 600 YTL veya 2.000 YTL için o sistemi kendinizmi yazarsınız yoksa ileriye dönük düşündüğünüz içinmi böyle bir sistemin altına girersiniz ?

Neyse yorumu script yazan arkadaşlara bırakıyorum :)

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi msj sayımdan da anlaşıldığı gibi yeniyim ve reklam olaylarını çözmeye çalışıyorum. kimseyide kötülemiyorum.
üçkağıtcılık kelimesini kişilere reklam veren firma veya şirket veya herhangi biri yöneltip siz reklamlarda haksız kazanç sağladınız deyip silip atıyormu defterden bunu anlamak istedim.

diğer bir konu ise "Reklam Al | Reklam Ver | SiteYonlendir"
anladığım kadarı ile katreklam yetkili sissiniz sevindim direk kişiyle muhattap olduğuma ama olayı "Neyse yorumu script yazan arkadaşlara bırakıyorum" diyerek atmanızı anlayamadım.

Kişileri Kırma Gibi Bir Niyetimde Yok Öyle Birşey Olduysa Affola Gençliğime Verin .)

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok bu bir kışkırtma değil anlatmak istediğim sadece dolandırıcı olsam yazmazda idevaffiliate gibi birşey kullanırdım. benimde 100. mesajım zaten çok değil sanırım 2 gün önce toptan bir daha dolandırıldık (Hotbar). TR yetkilisi cuma günü gelecek diyor ama bakalım ne olacak. Durum böyle olunca kimsenin birbirine güvenmemeside doğaldır.

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım ilginiz için teşekkür ederim.....

webersin arkadaşım kusura bakma konunu dağıttım biraz ama çok özür belki bu cevaplarda sana yeterli gelmiş olabilir :) kolay gelsin

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
zdearban' Alıntı:
anladım ilginiz için teşekkür ederim.....

webersin kusura bakma konunu dağıttım biraz ama çok özür belki bu cevaplarda sana yeterli gelmiş olabilir : ) kolay gelsin

estefurlah . bu arada hoşgeldin aramıza:)

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google

madem google mp3 sitelerine ve vegas sitelerine reklam vermeyi istemiyorsa neden reklmalarını yayınlıyor anlamıyorum :) yasal olmayan sitelere bile reklam alıyor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dsgnr' Alıntı:
ben bir sorun göremedim.

:D çok güldüm yaaaa...

bu kadarmı yani...parayla yalan atmak...bu nasıl bir düşünce böyle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5