İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yanlış İndexleme !!

serdar ceylan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar ;

Benim kendime ait bir sayfam var ama bir sorunum var. Geçende yanlış bir dosyayı upload etmısım ve google onu indexlemiş. şimdi ben onun çıkmasını istemiyorum sayfayı yok etmeme rağmen hala çıkıyor bunun için ne yapmam gerekıyor

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sayfanın başlığını ,keywordlerini ,içeriğini sil yada değiştir. yeniden yayına koy. zaten google güncellemelerde değişir.

serdar ceylan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfanın başlığını ,keywordlerini ,içeriğini sil yada değiştir. yeniden yayına koy. zaten google güncellemelerde değişir.
iyide neyin içeriğini silicem zaten silinik durumda değiştirdim anasayfayı ama olmadı hala eskiyi göruyor. Hem gördüğü sayfada başka sayfa. sadece tepesinde title da benım sayfamın adı yazıyor.

Diğer yandan robot txt. bunu halleder mı bılemıyorum

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
tek care beklemen ve o sayfanın değişik bir icerikle yeniden indexlemesini sağlamak

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
aynen öyle...bende siteyi başka domainimde test ederken unutmuştum...1-2 hafta sonra 70-80 sayfa index yapmış...hemen sildim tabi...ama google cache ten ne zaman siler bilmiyorum

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
robot.txt işe yaramaz bence ama indexlememesi için :
User-agent: *
Disallow: /resimler/
Disallow: /resim/
...
...

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belli bir zaman sonra güncellendiğinde yeni içeriği görecektir.
Komple hiç indexlemesin diyorsanız sayfanın meta tagları arasına şunları ekleyin;

<META NAME=googlebot CONTENT="noindex, nofollow">
<META NAME=robots CONTENT="noindex, nofollow">
<META NAME="robots" CONTENT="noindex">
<META NAME="robots" CONTENT="nofollow">
<META NAME="robots" CONTENT="noarchive">

sanjuro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten dosya fiziksel olarak silinmis, bu durumda tek yapilacak beklemek. Google bu durumda bir sure daha dosyayi indexinde tutuyor. Bu bilhassa yeni siteler icin boyle yani yaklasik bir ay kadar oyle kalacak. GoogleBot tembel oldugu icin dosya silinse de/degistirilse de bir sure indexlerde gorunecek sonra kaybolacak.

W

webmanager

Misafir
Belli bir zaman sonra güncellendiğinde yeni içeriği görecektir.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdiğiniz link 3-4 denememde sorun çıkarmadan sildi ama bazen google inat edip silmeyebiliyor, içeriği değişen bir sitemde yaklaşık 5 yıl öncesinin sayfalarını fiziksel olarak silinmesine rağmen google amca ısrarla cache inde tutuyor ve aramalarında çıkartıyor. ne yaptıysam silemedim. google çok sevmiş herhalde o sayfalarımı :)

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdiğiniz link 3-4 denememde sorun çıkarmadan sildi ama bazen google inat edip silmeyebiliyor, içeriği değişen bir sitemde yaklaşık 5 yıl öncesinin sayfalarını fiziksel olarak silinmesine rağmen google amca ısrarla cache inde tutuyor ve aramalarında çıkartıyor. ne yaptıysam silemedim. google çok sevmiş herhalde o sayfalarımı :)

:)

öyle bişi olması imkansız google sevmez sayfaları :p
google webmaster a da eklendi url remowal tool .. oradan da sildirebilirsin ..
ayırca crawl rate de eklenmiş . fast ayarlayarak indexlenme hızını da artırabilirsin ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5