İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yanlış yazılan kelimeden hit almak

a_sahin166

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet yanlış yazılan kelimelerden hit almak mümkün, bazı popüler kelimeler tahmin edeceginizden çok daha fazla hit getirebilir.
Hedef anahtar kelime seçtiginiz sayfalarınız için "yanlış yazılan kelimeler" (misspelted), kullanılabilir...
http://www.seochat.com/seo-tools/key...ypo-generator/ bu iş için ideal bir araç.
örnek vermek gerekirse;
http://seninsiten/fizik.html - Fizik Dersleri ile ilgili bir site...
Seochat Typo aracına "fizik" yazıyoruz ve bize typo sunu veriyor bizde bu kelimeleri metalarda yada sayfa içinde bir bölümde "keywords:" şeklinde abartmadan kullanıyoruz.
Fizik İçin Sonuçlar
rizik
tizik
cizik
dizik
fozik
fuzik
fkzik
fisik
fiaik
fixik
fizok
fizuk
fizkk
fizii
fizio
fizil
fizim
Burda Seochat Tool kelimeleri seçerken klavye tuş düzenine bakarak kelimeleri listeliyor.
Goggle dan Bir Kaç İstatistik
- transexual (2860k)
- didnt (1230k)
- doesnt (1080k)
- seperate (804k)
- calender (727k)
- definately (693k)
- recieve (667k)
- offical (366k)
- managment (359k)
- goverment (317k)
- commerical (277k)
- Febuary (245k)
- enviroment (242k)
- occurence (186k)
- commision (167k)
- assocation (134k)
- Cincinatti (70k)
- milennium (32k)

Kaynaklar:
http://www.seochat.com/seo-tools/key...ypo-generator/
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikiped...n_misspellings
http://www.webmasterscene.com/domain...ypo-generator/
http://faculty.quinnipiac.edu/librar...scomplete.html
http://www.waxy.org/archive/2003/04/03/typo_pop.shtml

--------------------------bölüm 2--------------------------
Şu sıralar Antonella Barba adlı bi hatun aramalarda çok popüler, şöyle bir sıralama var Yahoo aramalarında:
1 Britney Spears
2 Antonella Barba
3 Anna Nicole Smith
4 WWE
5 Beyonce Knowles
vsvs...
Gördüğünüz gibi hatun 2. sıraya yerleşmiş, şimdi gelelim yapılan yazım yada arama hatalarına:
Antonella Barb
Antonella Barbera
Antonella Barbo
Antonella Barber
Antonella Babra
American Idol Barbie
Antonella Bar
Antonella Barbaro
Bundan başka genel olarak ünlü kişilerin aramaları ve en çok yapılan hatalarda işinize yarayacak bir detay:
Rachel Ray (Rachael Ray)
Tatoos (Tattoos)
Scarlett Johanson (Scarlett Johansson)
Wierd Al Yankovic (Weird Al Yankovic)
Evanesence (Evanescence)
Soduku (Sudoku)
Barbara Streisand (Barbra Streisand)
Louis Vitton (Louis Vuitton)
Jamie Presley (Jaime Pressly)
Jimmy Buffet (Jimmy Buffett)
Brittany Spears (Britney Spears)
Brittney Spears (ibid)
Anna Nichole Smith (Anna Nicole Smith)
Eva Mendez (Eva Mendes)
Jessica Beil (Jessica Biel)
The Biggest Looser (The Biggest Loser)
Jennifer Anniston (Jennifer Aniston)
Marie Antionette (Marie Antoinette)
Mercedez Benz (Mercedes Benz)
Micheal Jordan (Michael Jordan)

Eee sen bunları yazdında bizim ne işimize yarıyacak bunlar? diyenler için:
Web sitesi hazırlarken metalarınızda yada sayfa içinde yazım hatalarınada küçükte olsa yer verirseniz hiçte azımsanmayacak sayıda ziyaretci geri dönüşü olduğunu öreceksiniz.
Domain register ederkende yazım hataları (typo) eğer düzgün seçilirse güzel parking gelirleri elde edilebilir. Tabi bunun için piyasada yakın takipçi olmak erken davranmak , günceli izlemek vsvs gerekir...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu kelimeleri kendiniz de üretebilirsiniz...

Mesela hepimiz şu firmayı biliriz... "Onur Air" yazılışı bu şekilde peki ya okunuşu ! "Onur Eir"

:D Gerçi bu kelimeden ziyaretçi gelmez ama daha güncel kelimelere birşeyler bulabilirsiniz...

kolay gelsin...

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben zaten kullanıyorum bunu :eek: hedef kitlem neyi nasıl arar ? önce bunu düşünüyorum.herkes google'a beşibiryerde yazmaz kimisi beşbiryerde, kimi aceleyle beşibirlik ya da böyle uzar gider.arama mantığı ile haraket edince kolay.kendimi koyuyorum onların yerine.ben google'a neyi nasıl arıyorum :) o an yanlış yazım bize 1 tekil getiriyor :)

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende böyle kelimelerden hit alıyorum üzel bi yöntem

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet değişik aramalar oluyor..örnek vericek olursak

chat > çet
mynet > maynet
msn > emesen :D

daha çok örnek çıkar..güzel yazı teşekkürler :)

webmaster58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende özellikle yanlış yazıyorum hit almak için çünki türkiyeyi biliosunuz malüm bilgisayar kullanan sayısı az tabiki googleyi kullanmayı bilmeyenlerde var kullanan sayısı cok olsada kültür seviyesi düşük ve düzgün türkçe kullanana raslamak cok nadirdir :) bu ülkede halen bilmemene beleş diye arayanlar bedava kontür linkini gördümü balıklama atlayanlar bir kızın resmini gördümü hemen sevgilisi olacağını düşünenler veya konuşabileceğini düşünenler o kadar çokki :)

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu yöntem artık pek işe yaramıyor. google artık bunu mu demek istediniz deyip ana kelimenin ilk iki sonucunu basıyor en üste.

a_sahin166

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır .mesela bazı download siteleri yabancı adlı programların türkçe okunuşunu kasarak epey hit alabiliyor

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende özellikle yanlış yazıyorum hit almak için çünki türkiyeyi biliosunuz malüm bilgisayar kullanan sayısı az tabiki googleyi kullanmayı bilmeyenlerde var kullanan sayısı cok olsada kültür seviyesi düşük ve düzgün türkçe kullanana raslamak cok nadirdir :) bu ülkede halen bilmemene beleş diye arayanlar bedava kontür linkini gördümü balıklama atlayanlar bir kızın resmini gördümü hemen sevgilisi olacağını düşünenler veya konuşabileceğini düşünenler o kadar çokki :)

haklısın bende tagları bazen bile bile yanlış yazıyorum googlede etkisi oluyor :)

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Bazı kelimelerde çok hit almıştım zamanında. :)

Güzel bir yöntem ve normal şartlarda alabilceğiniz hitten daha fazlasını alabiliyorsunuz bazen.

Makale için teşekkürler.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu konuda bolca yabancı forum mevcut. Hatta çoğu kişi klavyede yakın harfleri seçerek domain alır. Örnek ceptelefonu... cepteleDonu, cepteleGonu, cepteleRonu, cepteleVonu... vs. vs... Büyük harflere ve klavyenize bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Saygılar.

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam onlarda abartmışlar biz yanlış yazım tag oluşturuyoruz adamlar domain alıyor öylemi ?
ilginç :)

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Mesela çok beğendiğim limk.com sitesi... link , limk. Sanırım google ve diğer arama motorları ilginç kelimeleri görünce dayanamıyorlar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5