İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yanlışlıkla reklamıma tıkladım :(

hemato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar yaklasık 3-4 gün önce yanlışlıkla 1 günde 2 defa reklamıma tıkladım :(
Banlanma ihtimalim ne derece :S

hellw4rder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okadar abartılcak bi sorun olmaz 1 2 tık
genede yanlışlık yapmamaya bak

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bittin sen. google bu konuda kuralı koymuş zaten. kesin ban. zaten banlayacak bahane arıyor. kesin banlandın yani.
not: google bunu geçersiz tık olarak sayacaktır. devamı gelirse eğer şutlar.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Yanlışlıkla kendi reklamlarımı tıkladım. Bu, hesabımla ilgili bir sorun oluşturur mu?

Yayıncıların kendi reklamlarını tıklamalarına hiçbir şekilde izin verilmemesine rağmen yanlışlıkla tıklama yapılabileceğini biliyoruz. Bu yüzden reklamlarınızı her tıkladığınızda bizimle iletişim kurmanıza gerek yoktur. Geçerli olduğunu düşündüğümüz tüm tıklamalar ve gösterimlerin hesabınıza doğru olarak alacak kaydedildiğinden emin olabilirsiniz.

RyShTu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
şunu anlamadım. google benim tıkladığımı nerden bilecek? mesela ben gidip cafede tıkladım reklama. bu bi sorun teşkil eder mi?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
1 günde 2 defa yanlışlıkla reklama tıklanmaz, adsense psikolojisinin benim üzerimdeki etkisi budur en azından. kendi reklamlarım dahil diğer sitedeki reklamları dahi hiç tıklamadım bugüne kadar. "şehven"ler artarsa hesabınıza yazık olabilir. sizi banlarsa adsense bir daha kendi adınıza hesap açamazsınız. zaman geçtikçe kendi adınızın değerini daha iyi anlayacaksınızdır. hesap açacak adam aramayla, parayı yatıracak mı şüpheleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. bunun yanında google sizi ilişkilendirmesin diye servislerini kullanamazsınız.
ben 2005den beri ilk defa bu servisleri kullanmaya başladım mesela. analytics veya google hesabım yeni oldu. o da taşındım ve pcyi değiştirdim diye, eski bir hesabımı kendi bilgisayarımdan yönetmeye başladım. 6 farklı adsense hesabım var, bir arkadaşımla bu yüzden aram bozuldu.
daha önce mahkemelik olduğum telif hakkı sorunu için google wm tollsda 30'un üzerinde mesajla uyarıldığım 4 sene sonra gördüm. zamanında göremediğim için diyeti ödemek zorunda kalmıştım.

çoklu hesaplarla ilgili anektodlar yazdıklarım. bu işle uğraşanlar için ciddi sıkıntılar.
eşe dosta bir iki tıkla demekle bile çok şey kaybedeceğinizi unutmayın.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
şunu anlamadım. google benim tıkladığımı nerden bilecek? mesela ben gidip cafede tıkladım reklama. bu bi sorun teşkil eder mi?

Çok güldüm üstadım ya :) Google earthdan izliyorlar seni, nereye gidersen bulurlar, girme sakın internet kafeye falan bak banlar sonra, kanıt olarakda eve fotoğrafını yollarlar, mobese ye yakalanan araba plakaları resimleri gibi çıkarsın :p

Google o kadarda piskopat değil, farklı pc ve modem ile tıklarsınız. Sürekli aynı pc ve modemden tıklanırsa ama sakata gelebilirsiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Google earthdan izliyorlar seni, nereye gidersen bulurlar, girme sakın internet kafeye falan bak banlar sonra, kanıt olarakda eve fotoğrafını yollarlar, mobese ye yakalanan araba plakaları resimleri gibi çıkarsın :p

:D:alkış:

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
adsensde iyi çok şükür günlük 10 doları geçti düşmüyo artık :D kelebekçiden sonra ben de zengin olacam

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48

İnternet kafelerde kamera bulundurma zorunluluğu var. Google Adsense politikalarını hatırlayın!

Google AdSense Politikaları' Alıntı:
Google AdSense yayıncıları, internet hizmeti veren kafe ve bilumum internet erişimi sağlanan işletmeler üzerinden kendi reklamlarına tıklayamazlar. Google gerekli gördüğü hallerde ilgili işletmenin veri merkezinde bulunan kamera kayıtlarını inceleme talabinde bulunabilir. Bahsi geçen kayıtlarda uygunsuz bir tıklama söz konusu olduğunda yayıncının infazına karar verebilir.

Aman dikkat hocam!

gafkolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
korkma :D biisi olmaz bende cok kere yanlislikla tikladim hic biisi olmadi :D

RyShTu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
tamam arkadaşlar desenize cafedeki kameraların önünü kapatıp öyle reklamlara tıklıycaz :p

nesimcik

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
dürüst ve helal kazanın 3 kuruş için değmez. doğal olsun. ne de kendinizi sıkıntıya sokun. benim bildiğim google a yamuk yapmak vicdansızlıktır. içerik ilgili reklam koyor muı evet. ahlak yoksunu siteleri banlıyo mu vet. en fazla gelir veren ve garantili reklam platformu mu evet. bundan ötesi bence vicdnansızlık olur kaşınmak olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5