İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yapı kredi dolandırıcılık

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
az önce emailime şöyle bir mail geldi

linki tıklayınca alakasız bi siteye gidiyor aman dikkat

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
emaili görür görmez aradım söledim üzerinde çalışıyoruz dedi onlar işi çözene kadar kimbilir kaç kişi mağdur olacak ne yapabilirlerki herkesin email kutusundaki bu emailleri silemezler en fazla muyap gibi siteleri banlatırlar o da en az bi kaç gün alır o zamana kadar giden gider :S

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sanırım bu mailler büyük alışveriş sitelerin mail listlerini ele geciriyorlarki bu mailelr yapı kredi kardı ile alışveriş eden kişilere gidiyor gibi geliyor yoksa herkese göndermiyorlar.

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim dizinlere kayıt ederken kullandığım adreslere geldi , adetli site kaydı yaptığım için vaktim olursa ayrıştırmayı deneyeceğim.

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya

Yapıkredinin duyurusu.
Bu duyuruyu hemen hemen her banka yapıyor.

Güvenlik Duyurusu

Değerli Müşterimiz,

Yapı Kredi Bankası, hiçbir şekilde "Güvenlik Alarmı, Güvenlik Uyarısı, Yapı Kredi Online Bankacılık hesabınızın hizmet süresi bitmek üzeredir. Aşağıdaki linki kullanarak hesabınıza ulaşabilir ve hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.’’ mesajını içeren e-postalar göndermemektedir.

Lütfen bu tarz e-postaları dikkate almayınız ve içlerinde yer alan adres uzantılarına tıklamadan, siliniz. Eğer e-posta'da talep edilen bilgileri girdiyseniz 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak bilgi veriniz.

Saygılarımızla,
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında merak edilmesi gereken benim yapıkredi müşterisi olduğum nerden biliniyor???
Bunu yapanlar banka çalışanı olabilirmi???
Benimkisi sadece teori, bankamatiklerden, veznelerden çıkan sahte paralar göz önüne alırsak neden olmasın???
Belki ağır bi hitam ama ülkemin ve bozulan dünya düzeninin gerçeği...
Kahroluyorum böyle durumlarda...

S

serkanus

Misafir
teori değil gerçek olan bu
başka ihtimalleri düşün ve en mantıklısına karar ver senin veya diğer yapıkredi kullananlara geliyosa direk o emaillerine geliyosa başka bir tarifi olmaz bunun.
ama yapanları bulmaları için çok iyi bir ekip lazım. sonucta yapanlar profesyonel düşünüyor.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında merak edilmesi gereken benim yapıkredi müşterisi olduğum nerden biliniyor???
Bunu yapanlar banka çalışanı olabilirmi???
Benimkisi sadece teori, bankamatiklerden, veznelerden çıkan sahte paralar göz önüne alırsak neden olmasın???
Belki ağır bi hitam ama ülkemin ve bozulan dünya düzeninin gerçeği...
Kahroluyorum böyle durumlarda...

Adamlar bir sekilde turk email adreslerini topluyor. Genelde suna yardim, buna tilayin tarzi emailler piyasaya yayip, emailleri forwardlayanlari topluca databaselerine aliyorlar.

Ondan sonrada baska birinin webserverini hekleyip, binlerce emaili o domainden gonderiyorlar, yada injection yontemi ile internetteki email gonderen formlari kullaniyorlar. Bu isi icin cok uzman olmaya gerek yok.

Ama musterinin uyanik olup, bu tarz phishing emaillerine dikkat etmesi lazim. Bankalar bu adamlarin onunu kesemez.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sabah dalgınlığı ile yedim bu emaili, daha sonra adres bara bi baktım, eyvah dedim hemen değiştirdim şifreleri.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten bu sıralar bunlar epey arttı, gasp kapkaç azaldı derken birde şimdi internette başladılar..

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E-Mail adreslerime binlerce spam mail gelir, adresim çoğu yerde yazar bi tek bana gelmiyor bu pishing mailleri, huylandım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5