İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yapma bunu sakın google!

By_ukala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar siteme özenle seo ayarı çektirdim , hit artmaya başladı birde backlink kasalım dedik bi sitede bi arkadaşa iş verildi arkadaş 5000 blog profil ve makale backlink kastı kelime bazında,2 gün içinde hit iyice arttı ama pazar günü öğleden sonra info kaybı yaşadım info:siteadi.com girdiğimde info çıkmıyor, site:siteadi.com baktığımda index'lerim 51.400 'te çakılı kaldı az artıyor tekrar 51.400'e geriliyor sandbox'a girmiş olabilirmi ustaların yorumlarını bekliyorum

site adresimiz www.oyun-delisi.net

edit: 1 haftada 3 kere meta tag kelime değiştirildi... şu an 112.000 index oldu ama hala info yok :(

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Merhaba arkadaşlar siteme özenle seo ayarı çektirdim , hit artmaya başladı birde backlink kasalım dedik bi sitede bi arkadaşa iş verildi arkadaş 5000 blog profil ve makale backlink kastı kelime bazında,2 gün içinde hit iyice arttı ama pazar günü öğleden sonra info kaybı yaşadım info:siteadi.com girdiğimde info çıkmıyor, site:siteadi.com baktığımda index'lerim 51.400 'te çakılı kaldı az artıyor tekrar 51.400'e geriliyor sandbox'a girmiş olabilirmi ustaların yorumlarını bekliyorum

Aynen:)
Aynı paketten bende faydalandım makale+5000 blog ..Üstüne birde pr 4 siteden link aldım başka birinden ..3 anahtar kelime verdim çalışma öncesi 2 anahtarda 1. sayfa sonunda diğernde ise 2. sayfada idim ...
Şimdi hepsinde 3. sayfaya düştüm:( Gerilemeye devam ediyor her baktıgım gün

By_ukala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynen:)
Aynı paketten bende faydalandım makale+5000 blog ..Üstüne birde pr 4 siteden link aldım başka birinden ..3 anahtar kelime verdim çalışma öncesi 2 anahtarda 1. sayfa sonunda diğernde ise 2. sayfada idim ...
Şimdi hepsinde 3. sayfaya düştüm:( Gerilemeye devam ediyor her baktıgım gün
senin anahtar kelimelerde yine çıkıyor benim info çıkmadığından anahtar kelimelerede giremiyorum info varken anahtar kelimede çıkıyordum şimdi çıkmıyor :(

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
senin anahtar kelimelerde yine çıkıyor benim info çıkmadığından anahtar kelimelerede giremiyorum info varken anahtar kelimede çıkıyordum şimdi çıkmıyor :(

Bu gidişle cıkmayacak zaten ,her baktıgımda durum felaket :(
Oysa hiç dokunmasaydım gayet iyi idi ..

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Benim görüşüm bu olayı zamana yaymak daha sağlıklı olacaktır. Yanlış anlamadıysam kısa sürede yapıldı bu çalışma. Mutlaka düzelir, en azından bundan sonra dikkatli ol anlamında söylüyorum.

By_ukala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim görüşüm bu olayı zamana yaymak daha sağlıklı olacaktır. Yanlış anlamadıysam kısa sürede yapıldı bu çalışma. Mutlaka düzelir, en azından bundan sonra dikkatli ol anlamında söylüyorum.

evet 1 hafta içinde yapıldı hepsi tam herşeyi rayına oturtmuşken bu çıktı şimdide

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

edit: 1 haftada 2 kere meta tag kelime değiştirildi...

Blog profil diye bir backlink çeşidi yoktur.

Site aşırı backlink kasıldığı için filtre yemez, site aşırı backlink kasılacak kapasitede olmadığı için filtre yer. Bu durumdan çıkmak istiyorsan siteni geliştirmelisin.

By_ukala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Blog profil diye bir backlink çeşidi yoktur.

Site aşırı backlink kasıldığı için filtre yemez, site aşırı backlink kasılacak kapasitede olmadığı için filtre yer. Bu durumdan çıkmak istiyorsan siteni geliştirmelisin.

blog profil arasına virgül koymadığım için öyle algılamışsın blog,profil backlink ikisi ayrı bişey...

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
info:siteadi.com demediğinize göre inboxa girmiş olmalı.
+Seo çalışmalarınızın hızlı ve yoğun bir şekilde yapılmasından dolayı devreye giren sandbox
uygulamasından kurtulabilmeniz için yapıların hataları,çalışmaların temizlenmesi gerekir.
-Kısacası aşırı seo teknikleri kullandığınızdan dolayı cezaya uğramış olabilirsiniz.
Not: Hocam eğer sandboxa girmiş ise size sandboxtan çıkmak için birkaç teknik söyleyeceğim fakat şu an saat geç oldu yarın uzun bir yazıp,anlatacağım.

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
1Aydır düzelmediğine göre büyük ihtimal (info olmaması da cabası) sandbox'ta hocam..

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Hocam sandboxtan çıkmanın en kesin yolu,filtreye sebep olan hatanın ortadan kaldırılmasıdır. Sitenizde defalarca düzenlemeler yapılabilmektedir,bu sebeple filtreye sebep olan hatanın bilinmesi zorlaşır. Hatayı bulamadıysanız, sitenin Googlebot'un en son ziyaretinden önceki yedekleri geri yüklenebilir. Tabii şöyle bir durumda var bazen Google amcamız sitenin sadbox'a girmeyi hakketmesine rağmen hemen filtreye sokmayabilir,bundan önce bomb cezası ile sizleri uyarabilir,bundan önce bomb cezası alıpta birşey yapmamışsanız çok büyük hata etmiş olursunuz.

Sandbox'tan çıkmanın en iyi ve düzgün yolu sitenin optimum Seo standartlarına getirilmesidir. Filtreye giren sitenizi çeşitli analiz sitelerinden analiz ederek ideal bir Seo düzeyine getirmeniz gerekir. Örn; www.seohocasi.com/seo

Sitenizde filtreye karşılık düzenlemeler yaptıktan sonra işlemin kısa sürede gerçekleşebilmesi için bilinen en iyi 2 yöntemi(yolu) izlemelisiniz.
1.si Google'a yeniden değerlendirme isteği göndermek. İsteğinizde,sitenizin neden filtreye girdiğini,bunların telafi edildiğini ve sitenin filtreden çıkması konusunda gereğinin yapılmasını belirtmeniz gerekir.
2.si Sitede yapılan değişiklikleri farkeden Google sitenizi filtreden hiç şüphesiz ki filtreden çıkaracaktır.

Fakat sabretmelisiniz ve sandboxa niçin girdiğinizi öğrenmelisiniz.

By_ukala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam sandboxtan çıkmanın en kesin yolu,filtreye sebep olan hatanın ortadan kaldırılmasıdır. Sitenizde defalarca düzenlemeler yapılabilmektedir,bu sebeple filtreye sebep olan hatanın bilinmesi zorlaşır. Hatayı bulamadıysanız, sitenin Googlebot'un en son ziyaretinden önceki yedekleri geri yüklenebilir. Tabii şöyle bir durumda var bazen Google amcamız sitenin sadbox'a girmeyi hakketmesine rağmen hemen filtreye sokmayabilir,bundan önce bomb cezası ile sizleri uyarabilir,bundan önce bomb cezası alıpta birşey yapmamışsanız çok büyük hata etmiş olursunuz.

Sandbox'tan çıkmanın en iyi ve düzgün yolu sitenin optimum Seo standartlarına getirilmesidir. Filtreye giren sitenizi çeşitli analiz sitelerinden analiz ederek ideal bir Seo düzeyine getirmeniz gerekir. Örn; www.seohocasi.com/seo

Sitenizde filtreye karşılık düzenlemeler yaptıktan sonra işlemin kısa sürede gerçekleşebilmesi için bilinen en iyi 2 yöntemi(yolu) izlemelisiniz.
1.si Google'a yeniden değerlendirme isteği göndermek. İsteğinizde,sitenizin neden filtreye girdiğini,bunların telafi edildiğini ve sitenin filtreden çıkması konusunda gereğinin yapılmasını belirtmeniz gerekir.
2.si Sitede yapılan değişiklikleri farkeden Google sitenizi filtreden hiç şüphesiz ki filtreden çıkaracaktır.

Fakat sabretmelisiniz ve sandboxa niçin girdiğinizi öğrenmelisiniz.
Uzunca ve ilgili bir şekilde buraya yorumlarınızı yazdığınız için çok teşekkür ederim ne işse sanki google bu konuyu görmüş gibi info geldi dün umarım bir daha gitmez ama neden 1 ay info gelmedi onu anlamış değilim...

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Uzunca ve ilgili bir şekilde buraya yorumlarınızı yazdığınız için çok teşekkür ederim ne işse sanki google bu konuyu görmüş gibi info geldi dün umarım bir daha gitmez ama neden 1 ay info gelmedi onu anlamış değilim...

Demek ki Google sizi uayma amaçlı ceza vermiş. Bence neden böyle bir ceza verdiğini araştırmalısınız...

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Google güncelleme dönemlerinde bazen böyle şeyler yapmaktadır. Korkulacak bir şey yoktur. Sitenize aşırı yüklenmeyin. Bir çok kişinin yaptığı hata budur. Site daha yenidir ve öyle bir yükleniyorlarki siteye hem konu hemde backlink hızınızı sitenin yaşına ve durumuna göre ayarayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi