İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yaratıcılığa Dair

JpnTr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özgün olmak dururken birilerini yada birşeyi taklit etmeye çalışan insanları anlamış değilim.Tamam bende zaman zaman yapıyorum ancak ben bi insanın konuşmasını, duruşunu, kişiliğini takdir ediyorsam onun bazı hareketlerini kendime göre uyarlarım.Mesela en güzel örneklerden biri "emo" adı altında kişinin kendine yaptığı eziyet ben onları gördükçe kendi halime şükrediyorum :).Aslında bu özentiliğin temelleri küçüklükte atılıyor.Küçükken futbol oynadığımızda herkes bi yabancı oyuncu sıfatına bürünürdü, işte ben şuyum sen şu ol oda bu olsun gibi..

TÜRKİYE gibi bir ülkede onca zeki ve yaratıcı insan varken senarist varken neden yabancı dizileri ve programları örnek alıyoruz onuda anlamış değilim..

Gossip Girl ---> Küçük Sırlar

Dawson'S Creek'S ---> Kavak Yelleri

Married with children ---> Çocuklar Duymasın

The nanny ---> Dadı

Grey's anatomy ----> Doktorlar

The jeffersons ----> Tatlı Hayat

Sabrina the teenage witch ---> Acemi Cadı

Abc boston legal ---> Aile Mahkemesi

Acun Ilıcalının yaptığı programlar

Ve daha nice dizi,program,sitkom,Film..

Bu kadar zeki insanın olduğu bir ülkede yabancı ülkelerin sözüm ona çakmalarını yapmakta neyin nesidir ?

Bu olay futbolda da aynı..TÜRK oyunculara değil yabancı oyunculara hayran olmak kendi ülkemizin insanını bi kenara atmak bence çok saçma..

Tabii bunların bir kaç nedeni var öncelikli nedeni dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunları birlik, beraberlik, kültür, ahlak gibi olmazsa olmazlarımızı değiştirmeye çalışmaları.Ama bizde de suç var tabii..Özümüze sahip çıkmaz kendimize gelmez isek bunların hepzi mübahtır.. # JpnTr

Yazı tamamen bana aittir isteyen istediği yerde yayınlayabilir ancak sizlerden ricam kaynak olarak sitemi göstermenizdir.Başkaları gibi işte yazmazsanız gerekli yerlere başvururum şunu yaparım bunu yaparım demeye gerek yok zaten onu yazanların çoğu uygulamıyor :D
Yayınlamak İsteyen Ve Kaynak Belirtmek İsteyen Arkadaşlar İçin Kaynak Linki:Yaratıcılığa Dair

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
güzel yazmışsın ama sitene verdiğin link bozuk, wordpress kullanıyorsan eğer copyrightlarada uymak zorundasın

JpnTr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Copyrightlara uymak zorundasından kastınızı tam olarak anlayamadım ? Linki düzelttim uyarınız için sağolun.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
şu an link bende sağlam jpntr Galiba depresan wp tema için öyle demiş olabilir footer i için

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
wordpress değil mi kullandığın?

JpnTr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet Wordpress.Tema footerindeki wp linkinin olmadığını söylüyorsanız en yakın zamanda eklerim.Temadan kaynaklı hiç dikkatimi çekmemişti.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5