İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım- Aynı verileri barındıran Mysql tablosundan en çok hangi değer varsa çekme

kdz-eregli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi, şimdi benim tablomda birkaç farklı değerden, bir kaç tane var yani şöyle atıyorum 4 tane Ali, 5 Tane Ahmet, 3 Tane Zeki, 10 Tane Yeşim vs. var. Böyle bi tabloda 10 tane ile Yeşim en fazla kayıt barındırmış oluyor. Benim istediğimde en fazla kaydı bulunan kişiyi yani Yeşimi listelemek. Böyle bir şey mümkün müdür, nasıl yapabilirim?

Teşekkür ederim.

Edit: Sanırım yapmayı başardım, hep sorduktan sonra olur zaten :) Çözümü yazıyım belki işine yarayan olur, çok karışmışta olabilir ama sonuçta oldu :)

Şartsız çekme;
PHP:
$sql=mysql_query("SELECT isimlistesi_tablosu, COUNT(*) AS isimlistesi_tablosu FROM tablomuz group BY isimlistesi_tablosu order by isimlistesi_tablosu DESC limit 0,1");

echo mysql_fetch_array($sql)[0];

Şartlı çekme;
PHP:
$sql=mysql_query("SELECT isimlistesi_tablosu, COUNT(*) AS isimlistesi_tablosu FROM tablomuz WHERE sart_tablosu='sartimiz' group BY isimlistesi_tablosu order by isimlistesi_tablosu DESC limit 0,1"); 

echo mysql_fetch_array($sql)[0];

Ben böyle bi şekilde yaptım, iyi günler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi