İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yardım:googleda sadece linkler görünüyo ????

R

ramrom

Misafir
arkadaşlar bi sorum var,
yeni açılan bir sitemin google da içerikleri ile beraber 22 sayfası görünüyodu,

geçen hafta bu sayı 57 ye çıktı ama bu 22 sayfanın haricindeki sayfaların sadece linkleri görünüyo ve cache leri yoktu.
bugün aramada 74 sayfa görünüyo ama 70 tanesinin sadece linkleri görünüyo altında benzer sayfalar linki var ve önbellek leri yok.

google description bölümünde verdiğim açıklayıcı bilgileri neden göstermiyor, ve sayfa başlıklarını neden almıyor.

ve daha önceden bu tür bilgileri alıp göstermiş olduğu 22 sayfanın içeriğini (başlık vs) neden sildide sadece linkler görünüyor?

bilen veya fikri olan arkadaşlar cevapalarlarsa sevinirim

teşekkürler.

R

ramrom

Misafir
ama linklerim görünüyo.
4 sayfanın da içeriği var.

geride kalan 70 sayfa sadece link ve altında benzer sayfalar linki var.
niçin bannlanayım anlamadım.

D

dursunbaba

Misafir
TrueLies' Alıntı:
banlanmışındır..
Aynı sorun ile birçok kez karşılaştım bu bir "ban" çeşiti. Ban deyince tamamen atılmak anlaşılmasın. Google'ın cezalarından biride bu: description ve titleyi silmek...

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım sende sandbox kurbanısın ben sadece yeni siteler girer o kutuya sanardım.

D

dursunbaba

Misafir
sandbox ile hiç ilgisi yok, ramrom arkadaş Google cezalarından birini almış sadece.
Ceza ise: title ve desc gibi aramada gerekli bilgilerin silinmesi ve aramalarda çıkamamak yada alt sayfalarda çıkmak.

R

ramrom

Misafir
cahveci ve dursunbaba

tamam jeton düştü, doğru söylüyorsunuz.

BEN KENDİ SİTEMİ KENDİMDEN ÇALDIM

çünkü benim sitemin 2 kopyası var, kopya derken 2 domanini var.
domain alias yaptım. site aynı site ama adresler farklı.

ama her ikisinde de durumlar aynı.

bunu nasıl çözümlerim.
mesela her 2 domaine göre farklı title mı yapmalıyım her sayfa için
yadım edecek arkadaş varmı.

R

ramrom

Misafir
Birde şu var,
benim bu sitede ilk aldığım domain de de durum aynı ve 22 tane link görünüyo google da.

yani biri değil 2 si de cezalı durumda. bence bi anormallik var. biri haklı olması lazım değilmi.

peki arkadaşlar, diyelimki title ve description bilgilerini değiştirmem durumunda bu durum kısa sürede düzelirmi yoksa belli bir süre bu şekilde cezalı mı kalacağız. yada ne kadar sürer.

ne durumlara düştük yaw.

B

bedafocb

Misafir
bendede bu sorun var...ama bendeki sorun dns alias tan değil. bi ara sitede sorun var diye bir kaç gün siteyi subdomain imde olan başka bir siteye yönlendirdim. O gün bu gün google bot anasiteye değil subdomaindeki siteye gider oldu....

bir iki ay geçti bot bu aralar anasayfayı muntezem indexlemeye başladı fakat diğer sayfalarda tık yok....

Şimdiki sonuçlar....
http://www.google.com.tr/search?q=s...+-drlist+-4images+-toplist&hl=tr&lr=&filter=0

+++
bu google eski indexli sayfaları niye silmez acaba?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5