İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardim Lütfen(server ile ilgili)

G

gibigibiyim

Misafir
Ben bir script aldim,scriptin kurulumunu scripti aldigim firma yapiyormus adamlar kurdular ancak bir mail attilar.

Alright, the script is installed, but I have run into a small problem.

Unfortunately, the script requires the ionCube loaders to be set up properly, and because you have "PHP Safe Mode" enabled, they cannot be loaded. If you have your server administrator turn off "PHP Safe Mode", then the script will work perfectly.

Thanks for the purchase!

Ingilizcem yok ancak benim anladigim bu PHP Safe Mode u kapatmam gerekliymis,benimde server hakkinda bilgi düzeyim cok düsük.Bunu nerden yapabilirim acaba?Birazcik ayrintili anlatan olursa cok sevinirim,+ replerim feda olsun ;)

selamlar.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir dosya yap içeriği böyle olsun

<?php
phpinfo();
?>

bunu phpinfo.php larak ftp ile serverde herhangi bir yere at ve çalıştır

açılan sayfada configration file (php.ini) yazan yolu not al

sonra servere root olaerak bağlan

pico deminkiphp.iniyolu

örn:

pico /usr/local/Zend/etc/php.ini

açılıyor ctrl w ye bas arama çıkar oraya safe_mode yaz, satırı bulur,

On yazan kısmı off olarak değiş ctrl + x e bas kaydedeyim mi der Y de.

Sonra restart çek

/etc/init.d/httpd restart

S

sinangunay

Misafir
gibigibiyim' Alıntı:
Ben bir script aldim,scriptin kurulumunu scripti aldigim firma yapiyormus adamlar kurdular ancak bir mail attilar.

Alright, the script is installed, but I have run into a small problem.

Unfortunately, the script requires the ionCube loaders to be set up properly, and because you have "PHP Safe Mode" enabled, they cannot be loaded. If you have your server administrator turn off "PHP Safe Mode", then the script will work perfectly.

Thanks for the purchase!

Ingilizcem yok ancak benim anladigim bu PHP Safe Mode u kapatmam gerekliymis,benimde server hakkinda bilgi düzeyim cok düsük.Bunu nerden yapabilirim acaba?Birazcik ayrintili anlatan olursa cok sevinirim,+ replerim feda olsun ;)

selamlar.

Merhaba,
SSH penceresine girdiğiniz zaman şu komutu yazın.
php -i | grep php.ini
Size, configuration file ==> ***/php.ini
tarzında bir çıktı verecektir.
nano ***/php.ini (çıktıdaki tam dosya adını)
yazıp enter'layın. Açılan editörde CTRL+W tuşlarına basarak safe_mod satırını bulup off konumuna getirin.

Ayrıca IonCube kurmanız gerekiyor. Ioncube için Zend'i kaldırmanız gerekmekte. Ancak Plesk kontrol paneli kullanıyorsanız ikisi birden default olarak kurulu gelmekte sanıyorum.
Bunu görmek için

php -v

yazın, karşınıza

Copyright (c) 1997-2004 The PHP Group
Zend Engine v1.3.0, Copyright (c) 1998-2004 Zend Technologies
with Zend Extension Manager v1.0.9, Copyright (c) 2003-2006, by Zend Technologies
with Zend Optimizer v2.6.2, Copyright (c) 1998-2006, by Zend Technologies (with IonCube technology)

tarzında bir yazı göreceksiniz.

İyi çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5