İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yardım lütfen.

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar kendi işyerimi tanıtan bir site tasarladım flashta ancak bunu yayınlamak için pek ne yapmam gerektiğini bilmiyorum .com uzantılı bi site istiyorum kaliteli bir host onerebilirmisiniz site ismini almak için evraka ihtiyacım varmı birde host sitelerinde windows ve linux tabanlı hostin diye seçenekler var linux olanlar daha ucuz aralardındaki farklar nelerdir ikisi de işimi görür mü.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain'i burdan al => www.isimtescil.net
hosting'i burdan al => www.hostgator.com ( linux hosting al )
( windows asp icin linux php icin)

sonra isimtescil'den aldigin domain'in DNS'ine hostgator'un verdigi DNS'i yaz.
FTP ile hosting'e baglan dosyalarini at.

Daha fazla yardim istersen msn'nini pm yolla ;)

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim cevabın için net ve açıklayıcı "nameserver" denen bi olay varmış onu kafamıza göre ikisi de aynı olmak şartıyla yazabiliyormuyuz?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hosting aldığın yerden veriyorlar nameserver'ı. Kafana göre birşey yazmıyorsun, sitenin hangi hosting hesaplarına yönlendiğini kontrol eden değerler bunlar, herhangi birşey yazarsan siten çalışmaz.

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin dedigin DNS oluyor, hostgator mailine yolluyor DNS'ini, onuda isimtescil'in kullanici panelinden=> Domainleri yonet => Domainini sec ve detaylara gir DNS'ini degistir var ordan hostgator'in verdigi DNS'i yazarsan sorunsuz calisir ;)

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben domain tescili icin isimtescili onermiyorum..

name.com daha iyi. en azindan problem cikmiyor hic bir sekilde. Hostgator iyidir hostingde.

Simdiden basarilar..

Not : Eger takildigin bir konu olursa pm atarsan sana ozel olarak ta yardimci olabilirim

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
çok fazla bilgiye sahip değilsen Türkçe ve kullanışlı paneli ile www.sadecehosting.com u öneririm.domaininide hostunuda 1 saat içinde kendin aktif eder kullanmaya başlarsın.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Alantron.com.tr 'yi hem hosting için hem domain için kesinlikle önerebilirim.

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler arkadaşlar.İhs için görüşleriniz nedir tavsiye edermisiniz kullanışlı gibi geldi.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
O da Türk firması, ICANN onaylılardan bir tanesi. Tavsiye edilebilitesi yüksek. Ama almadan önce forumda bir arat istersen İHS veya İhs.com.tr diye..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5