İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yardim lutfen

sarkes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar, araniza yeni katildim ve tecrubeli arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. 2 sorum olacak, birincisi sedoyla ilgili. isimtescil godaddy gibi adreslerden yeni kayit ettirdigim domain i sedo uzerinden satabilmek icin 60 gun beklemem gerekiyor degil mi?
ikinci sorum da bunun godaddy versiyonu icin. godaddy den bir domain alsam ve godaddy uzerinden satisa cikarsam, beklemem gerekmiyor deil mi, cunku yine bir baska godaddy hesabina aktarim yapmis olacagim. Bir de godaddy de satis islemleri nasil yuruyor, parami nasil aliyorum, komisyon nasil gibi konularda yardimci olabilecek birisi olursa cok minnettar olurum.
Yazmadan once forumda aradim fakat bulamadim, eger varsa linki verirseniz cok vaktinizi almamis olurum. saygilarimla...

olcaymy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhabalar, araniza yeni katildim ve tecrubeli arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. 2 sorum olacak, birincisi sedoyla ilgili. isimtescil godaddy gibi adreslerden yeni kayit ettirdigim domain i sedo uzerinden satabilmek icin 60 gun beklemem gerekiyor degil mi?
ikinci sorum da bunun godaddy versiyonu icin. godaddy den bir domain alsam ve godaddy uzerinden satisa cikarsam, beklemem gerekmiyor deil mi, cunku yine bir baska godaddy hesabina aktarim yapmis olacagim. Bir de godaddy de satis islemleri nasil yuruyor, parami nasil aliyorum, komisyon nasil gibi konularda yardimci olabilecek birisi olursa cok minnettar olurum.
Yazmadan once forumda aradim fakat bulamadim, eger varsa linki verirseniz cok vaktinizi almamis olurum. saygilarimla...

1.sorun için : domain aldıktan sonra sedoya hemen yönlendirerek satışa başlaya bilirsin.yani 60 beklemene gerek yok.
2:sorun için : Hayır beklemene gerek yok hemen satış yapabilirsin.

Ben sadece bunları biliyorum..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
1.sorun için : domain aldıktan sonra sedoya hemen yönlendirerek satışa başlaya bilirsin.yani 60 beklemene gerek yok.
2:sorun için : Hayır beklemene gerek yok hemen satış yapabilirsin.

Ben sadece bunları biliyorum..

eğer domain başka bir firmaya transfer edilecekse 60 beklemek zorunda ama godady de birisine satılcak ise bi hesaptan diğer hesaba domain transfer edilmesi icin 60 gün beklemeye gerek yok.

sarkes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kadar hizli cevaplar icin cok tesekkur ediyorum, anladim ki dogru yere gelmisim. son bir soru daha, godaddy de kayitli domainlerimi tdnam den satisa cikartiyorum, alinmasi durumunda tdnam den odemeyi nasil alabilecegimi bilen var mi?

WHooBAY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farklı registrarlardan farklı registrarlara transfer için ilk 60 gün ve son 60 gün trasfer gerçekleştiremezsin. registrar içindeki hesaplar arası transferler hariçtir.

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bende toparlayayım biraz;

1- Sedo da arkadaşlarında dediği gibi 60 gün beklemene gerek yok hemen listeyebilirsin ( park edebilirsin ) Yalnız satıştan kastın arttırıma sokmak ise bunun için domainine en az bir teklif gelemesi gerek istediğin domaini alıp açık arttırıma koyamıyorsun. Bunu hızlandırmak içinde çeşitli yöntemler var biraz para ödeyerek featured - katolog vb. özellikler kullanmak yada sedo ya bu domain hakkında teklifte bulunmak ( %99 red geliyor ) :)

2- Godaddy yada başka firmada kayıtlı domainini tdnam da beklemeden satışa koyabilirsin.

3-Satış sonrası - ödeme - teslimat gibi aşamalar tamamlandıktan sonra paranı paypal yada seçtiğin diğer yöntemle ( çek - adrese teslim vs. ) En mantıklısı paypal ödemeyi satıştan 1 ay sonra alırsın.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi