İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım Lütfennnnn...

RisKatOr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar, 2 Sorum Olacak Yardımcı Olursanız Sevinirim...
Bilgisayarıma Format Çektim Ama Busefer Sadece 16 Renk Var, Sanırım Ekran Kartını Tanıtmam Lazım ve Sanırım Bunun İçin Ekran Kartının CD sine İhtiyaç Var...
Soru 1. Ekran Kartımın CD si Yok ve Ekran Kartımın Marka/Modelinin Ne Olduğunu Bilmiyorum.Ne Yapmam Gerek ?
Soru 2. Bilgisayarımda C: D: E: ve F: sürücüleri var, bunlardan E: sürücüsünü silmek ve ona ayrılmış olan alanı C: ye transfer etmek istiyorum , bunu nasıl yaparım ?

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam

ekran kartının modelini bilgisayarı tekrar başlattığında ekranda görebilirsin. anakart açılmadan önce ekran kartının modeli falan gösterilir. ordan öğrenip netten indirebilirsin.

harddisk üzerinden alanları değiştirmek için fdisk kullanmak gerek, buda harddiskin c, d, e, f alanlarının tamamen değişmesine sebep olur, bilgi kaybı yaşarsın.

kolay gelsin

RisKatOr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekran Kartım Şu Olabilir Mi ?
Adı : Standart PCI Grafik Bağdaştırıcısı ( VGA )
Üretici : ( Standart Görüntü Türleri )
Ana Sürücü : vga.drv
Sürüm : 4.10.00.1998 ( English )
Sertifika : Evet

SaVaGe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb,
Görüldüğü kadarıyla acemisin.
1. Ekran kartın "Standart PCI Grafik Bağdaştırıcısı ( VGA )" olamaz o windowsun standart olarak eklediği bir sürücüdür.Ekran kartının markasını bulman için Baldorun dediği gibi Bilgisayarının açılış düğmesine bas ekranda cok kısa bir süre yazı cıkacaktır.O markayı öğren.Eğer oradan bulamassan Kasanın içini açıp direk karta bak.Doğru sürücüleri tanıt hallolur.
2. Eğer cd-rom un yoksa hardiskin 3 kısma bölünmüş.Eğer varsa iki.Büyük ihtimal cd rom varsa bilgisayarımdan bakmıssın.Hardıskın normalde 2 ye bolunmus olması guzel ama sen bilirsin.Birleştirmek için windows acılmadan "F8" Tuşuna bas bas cek.Menüden ->Sadece Komut satırını seç
Yapman gerekenler.
(Sana tavsiyem FDISK'i kendin yapma yanlıslıkla c yi falan silerisin başın agrır.)
---------------------------
[ C:\WINDOWS>FDISK(enter)
FDISK Açıldıktan sonra E(enter)
Menuden : Uzatılmış dos bölümünü veya mıknatısal sürücü sil
->Mıknatısal sürücü sil
->Uzatılmış dos bölümünü sil ]

------------------------------------
Bu kadar yeterli sanırım...

E

Ergin2

Misafir
Harddiskinin partitionlarını birleştirmek için fdisk yerine partition magic kullanmanı öneririm. Bilgi kaybı yaşamazsın ve grafik ekranı kullanarak kolayca c,d,e 'yi birleştirebilirsin.
E cdrom değilse C ile birleştiremezsin çünkü arada D var. D ile C'yi birleştirebilirsin, böylece E, D olur (bir geri kayar)

Ekran kartın için bilgisayarın açılırken ekrandan markasını okuyabilirsin. Okuyamayacağın kadar hızlı geçiyorsa pause tuşu ile durdurabilir ve enter ile devam edebilirsin..

Tahmel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadasim engüzel cevabi ERGIN2 den aldin. Kesinlikle onunda bahsettigi PM programini kullan. Son versiyonunun (8.0) Türkce yamasi da cikti. Biraz ararsan bulursun. Bulamazsan bana bildir sana yerini söylerim. Kesinlikle bundan sasma. Aksi halde Fdisk falan basin derde girer. Bu yöntem sana göre kusura bakma ama biraz profi. Yukaridaki arkadaslarin da dedigi gibi bu islem biraz tecrübe istiyor.

Grafik karti icin hepsi dogru yöntem ama ekranda göremiyorsan benim tavsiyem eline iyi bir büyütec al kasayi ac ve grafik kartinin üstündeki ana devrenin (genelde en büyük siyah entegre) üstündeki yazilara bak. Orada firma adini ve numaralar göreceksin. Eh gerisini de sen hallet. Hadi kolay gelsin. Ben bunlardan zamaninda cok cektigim icin bu kadar ayrtintiya girdim. Belki baskalarinin da isine yarayabilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5