İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[YARDIM] Nameserver ve DNS ayarları

E

erimkirca

Misafir
Merhaba

Bir hosting firmasından bir reseller hesabı aldım. Hostlarımı vs. kuruyorum ve adamların verdiği ns1.reseller.com ve ns2.reseller.com şeklindeki DNS ayarlarını kullandığım tüm domainleri sorunsuzca kullanıyorum.

Bugün reseller sahibinden kendi NAMESERVERımı açmasını istedim. Ve bana gelen cevapta ns1.benimdomainim.com ve ns2.benimdomain.com şeklinde nameserverların açıldığını söylediler.

Ama herhangi bir domainimin DNS değerini ns1 ve ns2.benimdomain şeklinde değiştirmek istediğimde hata alıyorum.

Windows 2003 Server ve HELM kontrol paneli kullanıyorum.

Domainlerimde kendi NS.BENIMDOMAIN kullanmak için ne yapmam gerekiyor başka ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
domanileri aldığın yerde dns tanımlamalarını yapmalısın yani domain ve ns leri ilişiklendirmelisin.

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainler godaddy , domainsite gibi sağlam registrarlarda ise sorun olmaz

E

erimkirca

Misafir
registrar olarak godaddy reseller olarak resellerguru kullanıyorum

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
nameserver registration vb. bir yere gerekli ip'yi yazdığın zaman sorun kalmaz. bende de resellerguru var, bir sorun yok,

E

erimkirca

Misafir
zokkie bahsettiğin IP ayarını sadece BENIMDOMAIN.COM'un(yani ns olarak hizmet verecek domain) nameserverı içinmi yapmalıyım ?

S

SempatiX

Misafir
erimkirca' Alıntı:
Merhaba

Bir hosting firmasından bir reseller hesabı aldım. Hostlarımı vs. kuruyorum ve adamların verdiği ns1.reseller.com ve ns2.reseller.com şeklindeki DNS ayarlarını kullandığım tüm domainleri sorunsuzca kullanıyorum.

Bugün reseller sahibinden kendi NAMESERVERımı açmasını istedim. Ve bana gelen cevapta ns1.benimdomainim.com ve ns2.benimdomain.com şeklinde nameserverların açıldığını söylediler.

Ama herhangi bir domainimin DNS değerini ns1 ve ns2.benimdomain şeklinde değiştirmek istediğimde hata alıyorum.

Zaten adamlar ayarlamış reselelrinin nameserver ayarlarını... Sen domaindne gerekenleri yapacaksın arkadaşım... Makinayla işin kalmamış...

E

erimkirca

Misafir
ok arkadaşlar sorun halloldu.. aslında sorun yokmuş ben hadiseyi kavradım. yardımlar için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5