İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım:PayPal Geri Ödeme

R

*reyeskane-

Misafir
Arkadaşlar, daha önce bozdurmak için bir kişiye 2000 $ para gönderdim. Üzerinden 3-4 gün geçmesine rağmen bu kişi hep ha bugündür ha yarındır diyerek oyaladı. Şimdi 2000 $'ı geri almak istiyorum ne yapabilirim. Tşk.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biraz ugrastiracak ama PayPal a mail at. Fakat para bozdurmak icin yolladigini söyleme. Bir ürün sattigini ama parayi geri alamadigini söyle. Tabii PayPal karsi taraflada konusacak. Bakalim o ne diyecek.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hiç uğraştırmaz..eğer reputationı iyi bir paypal hesabın varsa hemen paranı geri iade ederler.. ( eğer gerçekten mağdur isen tabi )

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki ya bozdurmak için yolladığı kişiyi paypalı başka hesaba taşımışsa ve kart olarakda sanal kart kullanıyorsa ne olacak?

aynı şey bizim de başımıza gelirse bilelim öğrenelim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Odemenin uzerine gelip ayrintilardan Dispute dolduracaksin, para gonderiminde urun tipi olarak ne secilmisti (esya, tasinmaz, servis vb.) Burada ozellikle esya ise isin rahat, ufak bir yazi yazman istenecek. Bir urun anlasmasi uzerine gonderdim fakat karsiligini alamadim diyeceksin. 10 gun icinde bu sikayetine, gonderildigine dair kanit ile cevap yazamazsa otomatik olarak paran geri aliniyor. Sistem insan disi isliyor, ancak kanit ortaya surerse, paypal isin icine girip inceliyor.

Karsi taraf parayi istedigi yere almis olabilir, onun hesabi -2000'e duser sen parani geri alirsin, ondan sonrasi Paypal'in diger hesapla isi.

R

*reyeskane-

Misafir
Peki 10 günden önce almanın bir olasılığı yokmu? Çünkü durum acil ve bir arkadaşımız için uğraşıyoruz. Hastanede. Ayrıca karşı tarafın kanıt olarak sunabileceği şey bir gönderi belgesi vs mi acaba?

Edit: Unutmuşum söylemeyi. Rep oranım 6. Ne derece etkili olur?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Rep orani ne alaka anlamadim. Alamazsin 10 gunden once sanmam. Amerika'da olsan telefon acip anlatirsin durumu ama, mail atsan 10 gunden once bile cevap yazmazlar zaten.
Merlin :)

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar PayPalda her zaman alıcı haklı sayılır. Eğer ebaY için yapılmış bir ödeme olsa Satıcı gerekli makbuzları gösterdiği taktirde geri alır parasını..
Senin tek yapman gereken o işlem için Claim açman.. Paranın geri dönecegine emin olabilirsin :)

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
E peki çeşitli affiliate sitelerinden herkes binlerce dolar ödeme alıyor paypal ile, o şirketler sen hile yaptın atıldın dedikten sonra paralarını geri isterse ne olacak?

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seninde kendini savunma hakkın var. Ama parayı gönderen her zaman haklı durumda tutuluyor. Eğer sende yapılan itiraza itiraz etmek istersen elle tutulur ispatlar göstermen gerekli. (Örnek: ebay alış verişlerinde: kargo makbuzu)

cixmekan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail işi yaş telefon et ingilizce türk oldugunu söyle türk biri ile konusmak istediğini söyle.. artik teknik desteklerinde türklerde calisiyor.. durumu anlat.. yapicak bişe yok.. ödenir tahminim 750 dolar kazik yemistim geldi

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Chargeback yapan affiliate ile de kimse calismaz. Ama isterlerse alirlar dogrudur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5