İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım Rica Ediyorum

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
osahin benim yazımı soru-cevap şeklinde yapmışsın. Ben kendi sorularımı kendim cevaplamıştım zaten :) Ayrıca bir çok cevabın yanlış. (Bana göre alınma lütfen)

Özellikle:
İşte pr değerlerini arttırırlar başka bir işe yaramaz bu pr değeride ne kadar etkili görüyoruz sonuçlarda : )

Yatmam gerekiyor yarın devam ederiz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
osahin benim yazımı soru-cevap şeklinde yapmışsın. Ben kendi sorularımı kendim cevaplamıştım zaten :) Ayrıca bir çok cevabın yanlış. (Bana göre alınma lütfen)

Özellikle:

Yatmam gerekiyor yarın devam ederiz.

Alınılacak birşey yok arkadaşım hatalarımız olabilir kabul ederim bunu ben bu konuda söylediklerimin hepsini kendi deneyimlerime göre söylüyorum, başkasının sözleri yada yazılarını alıp kendi düşüncem gibi asla söylemem... Mesela sen çıkarsın dersinki bunun açıklaması budur nedeni budur bende öğrenirim tüm forumda öğrenir o doğru bu yanlış demek ne kadar doğru bilemiyorum : ) Sonuçta elimizde kesin bilgi olmayan bir konunun tartışmasını yapıyoruz, kapalı bir kutu sana bir defa çarpmıştır bana beş ona yirmi her çarpmada herkes biraz tecrübe edinmiştir bizde bunları ortaya koyalım diyoruz zaten derdimizde bu :)

R

rhifat

Misafir
daha çok çalışmam ve öğreneceğim çooook şey var :) arkadaşlar bilgiler için çok sağolun

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahin aslında çok şey anlatmak istiyorum fakat bu sandbox kelimesini duydum mu cinlerim tepeme çıkıyor. Kimin hiti düşse hemen gelip sandbox a düştüm diyor. Bu normalde gelişmemiş sitelerin her 3 ayda bir başına gelir. Eski sitelerinde gelir ve google un da bunu yapması gerek artık çok spam yapılıyor. Tamam bazı siteler hak etmeden girebilir. Google bunu bilerek yapıyor zaten. Birde işin şu tarafı var sandbox banmıdır ki ? o kadar feryat ediyoruz ya sandbox dan çıkan bir site daha çok indexlenip daha çok hit alır. Sandbox bir nevi karantina, gözlem. Sandbox a düşmeden yaptığın işlemleri sandbox da iken devam ettirdin mi bu meret den çıkıyorsun oluru bu. Ha optimizasyonu yokmu ? var tabi.

Bu günlerde herkesin sitesinin alta düşmesi bana göre her pr güncellenmesinden önce olan şeyledir. Başka yan etkiler varmıdır ? olabilir tabi toplistleri takip ediyordumda spam sitelerin 100 bin hit aldıklarını gördüm. Sonuçta google insan gübü ile değil yapay zeka bot ile bu sistemi ayakta tutuyor.

A sitesi spam yapmadan sıfır içerik le hit alamıyor ama bu konuda optimizasyonu yok yeterince backlink almamış. Suçu kendindemi arayacak google damı ?

B sitesi spam yapıyor backlink olayınıda çözmüş dayıyor keywords leri alıyor hitini. Burada suç kimin google ın mı ?

Google ın olgoritması artık çözülmüştür işin sırrıda backlink dir. Buna tüm spamcılar vak'ıf sizde olun sizinde hitiniz olsun. Google algoritamasını değişmedikçede bu iş böyle sürecek.

Bunun yanında bizim spam'cilerin çözdükleri daha değişik yöntemler var. Allah aşkına kaç alman gelip bizim toplist'lerimize sitesini ekliyor? ama biz tüm alman'ların toplist'lerini hitlist'lerini işgal etmişiz.
---------------------------------
http://www.prrank.de/ http://www.rankingshuttle.de/ http://www.rankmaschine.de/ http://www.ranking-kostenlos.de/
---------------------------------

Bunlar sadece örnek. Şmidi spam'ciler bizden üstte diyorsunuz. Pr6 pr7 hatta pr 8 sitelerden backlink alındıkça tabikide üste çıkacaklar. Üste çıkmak mı istiyorsunuz gidin sizde alın sadece sıfır içerik yapmakla bu iş olmuyor demek istiyorum.

konu eski fakat okudugum sorulu cevaplarda googlemi spam edenmi suclu bence guzel bir soru cevap ise insanlarin beyninde diyorum gercek icerikle hit alamiyoruz bu yuzden icerigine uygun ya biraz farkli kelime oyunu yapacaksin yada asiri ugrasacaksin google hit verir ise herkese hit ister bence googlede suc diyorum iyi icerikler var fakat spamlar artik hit yapiyor ve almanca acıklamalarında googlenin kendi sitemizdesanbox a dusuyor kelimesini okumustum sebeb ise benzeri siteler icerikler diyor peki iceriklerin benzerine gelince bir haber ekliyen webmasterler haber tabiki ayni olcak icerik olayida tabiki arkadaslar kim besteliyor kim icat ediyor hepimiz bir birmizden aliyoruz bana gore ama tek yapcagimiz secenek ise o alinan icerikdeki meta titlelerin ayni olmamasina cok dikkat etmeliyiz kelimeleri degismeliyiz bu sekilde hem aldigimiz kaynak site hem kendimiz zarar almayiz diyorum bence ve benim kafama takilan kendime gore bir sorum var googleye gore site yapar hale geldik siteyi kople google icin hazirliyoruz neden ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5