İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım Yahoo dan domain aldım AMA?

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam yahoo dan bir domain aldım ama 4 kez para çekti bunesi anlamadım:
23.02.2006 19:46:56 YAH*YAHOO WALLET 1,34
23.02.2006 19:52:59 YAH*YAHOO SM BUS/MAIL 4,02
23.02.2006 20:46:51 YAH*YAHOO SM BUS/MAIL 1,34
23.02.2006 21:46:55 YAH*YAHOO SM BUS/MAIL 1,34
Adamlar her saat başı 1.34YTL çekiyor.
Nasıl bi yer burası anlamadım.
Bu adamların para çekmesini nasıl engelliycem ben

Anlayan varsa yanıt yazabilirmi?

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Neden çekiyor bilmiyorum ama bankanı arayarak cc nin internet üzerinden kullanımını kapattırabilirsin.

F

fatihhk

Misafir
aynısı banada oldu işin kötü yanı ben domaini bile alamamıştım.
zaten sanal kart ve sanal şubeyi kullandığım için erken farkettim ve önce sanal kartımı boşalttım.
ardından yahoo ya bi güzel giydirdim :D tabi ingilizce.domain almadığım halde paramı çektiniz bana bunu nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz dedim.sanırım domaini neden bu kadar ucuza verdiğinizi şimdi daha iyi anlıyorum falan dedim.
birde screen capture yaptım.ekledim mesaja.
birkac gun sonra mesaj geldi.bir yanlışlık olmuş olabilir lütfen siparişinizi incelememiz için üye detaylarınızı vs. mail atın dediler.
tabi ben gerçek doğum tarihimi kullanmamıştım güvenlik vs. den dolayı onu hatırlamadığım için lanet olsun dedim mail falan çekmedim.
bir kaç hafta sonra hesabıma para yatmıştı.

ayrıca küçük bir not yahoodan domain almanızı hiç tavsiye etmem.kesinlikle başınız ağrır.gidin üç kuruş fazla verin sağlam bi yerden alın.
sen niye aldın diyeceksiniz.ben devamlı godaddy kullanırdım.o gün hem biraz meraktan hemde aceleden yahoodan alayım dedim ve kazığı yiyince aklım başıma geldi

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bende niye böyle sorun olmadı. o kadarda çok domain aldım. hiç sorun yaşamadım :) Ayrıca ben her domain için yeni mail açıyorum. bi sorun olurmu? 2.99$ a domaini sadece ilk domain için uyguluyorlar o yuzden.¿

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle yahoo'nun o şekilde karttan çektiğini söylemeliyim. Yani birkaç sefer 1$ şeklinde çekiyor. Zamanında benimde aldığım domain ile ilgili birden fazla çekim olmuştu. Tabii ekstra ücret ile birlikte.
Kimisi bunun sanalkart ile alakalı olduğunu söylesede ben öyle olabileceğini sanmıyorum. Sonuçta sanal veya değil hepsi visa/mastercard 'ın kartları.

Çok çok büyük olasılıkla, eğer başka birşey sipariş vermediyseniz Yahoo'da başka çekim olmayacaktır (ancak yenileme zamanında çeker).

Diğer bir konu ise, eğer domaini almanıza rağmen domain kontrol panelinizde yer almayıp paranız iade edilmişse fakat her halukarda domaininize ulaşabiliyorsanız bu konuyu okumanızı öneririm.

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain

Ben de yahoo dan 2.99 a bir alan adı aldım, ikinci alan adını almak istediğimde 9 küsur dolar istedi benden. başka bir hesap açtım. Ödeme onayı sırasında işlem hatası verdi, fakat 2,7 YTL lik bir para hesabımdan çekilmişti. Ama ekstre de de görünmeyen bi hesap hareketi oldu. bende anlam veremiyorum yahoo nun bu uygulamasına, Sanal kart dışında kart kullanmamanız tavsiye olunur.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sürekli ileri, checkout gibi şeyleri tıklarken, sağda solda üstte heryerde yazılar var. Bir göz atın isterseniz. Zarar etmezsiniz :)

Öncelikle artık 2,99 değil domainler. Bu fiyat sadece yeni üyeler içindir. Yeni üye olupta, domain alırsanız, üyelik bedeli gibi birkaç ücret daha alıyorlar. Yine aynı fiyata geliyor.

Ucuz etin yahnisi olayı ise şansla alakalı sanırım. Benim 18 tane domainim var ve Allah a şükür sorun yaşamadım. 10$ a da domain aldım, 1.99 a da ve hepsi aynı panelde. Yani ucuzlatınca hizmet düşemez. Düşerse 10 dolarlık müşteride bu zararı görür ve ucuzluk teorisi çöker. Sorun varsa bu fiyatla alakalı değildir.

Ayrıca artık godaddy den alıyorum. Domain 1-2 dk da aktif alıyor tamamen...

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Sürekli ileri, checkout gibi şeyleri tıklarken, sağda solda üstte heryerde yazılar var. Bir göz atın isterseniz. Zarar etmezsiniz :)

Öncelikle artık 2,99 değil domainler. Bu fiyat sadece yeni üyeler içindir. Yeni üye olupta, domain alırsanız, üyelik bedeli gibi birkaç ücret daha alıyorlar. Yine aynı fiyata geliyor.

Ucuz etin yahnisi olayı ise şansla alakalı sanırım. Benim 18 tane domainim var ve Allah a şükür sorun yaşamadım. 10$ a da domain aldım, 1.99 a da ve hepsi aynı panelde. Yani ucuzlatınca hizmet düşemez. Düşerse 10 dolarlık müşteride bu zararı görür ve ucuzluk teorisi çöker. Sorun varsa bu fiyatla alakalı değildir.

Ayrıca artık godaddy den alıyorum. Domain 1-2 dk da aktif alıyor tamamen...

Godaddy den domain i kaça alıyorsun ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5