İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yasaklamalar ile ilgili örnekler

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Suudi Arabistan üzerinden surf yapmak gerçekten zor. imageshack.us tarzı sitelere bile girilmiyor. Başka ülkelerde bu tarz bir uygulama var mı merak ediyorum.
İşte yasaklı sitelere girdiğiniz zaman karşılaşacağınız uyarı sayfası :

en son rapidmp3 , mp3indir vs. gibi sitelere girilmiyor.

beni asıl düşündüren müyapın yanlış yönlendirmelerinin ileride nelere mal olabileceği.

belki birgün bu foruma da giremeyebiliriz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben açıkcası o kadar ileri gideceğini düşünmüyorum.Çünkü çığ olur o tepkiler ve bu tepkilerin altından değil müyap kralı kalkamaz.Arabistanda yaygın internet ağı ve kullanıcısının olmamasından dolayı yasaklara göz yumulabilir.Ama türkiyede imkansız..Heleki milyarlarca yatırımın yapıldığı şu zamanda asla.Keşkeki ticari bir firma / holding önceden mp3 sitesi yapsaydı.. O zaman müyapda kapayamazdı.

N

!ndream

Misafir
mp3indir.net in offline olmasının sebebi serverdan kaynaklanıyor. Müyap mp3 barındırmayan bir siteyi kaparsa boyundan büyük bir işe kalkışmış olur.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanlış anlamayın ama bu nasıl sağlanabilir ki ben buraya bir mp3'ün linkini atsam ve müyap görse ne olcak??

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
the_alorak' Alıntı:
Yanlış anlamayın ama bu nasıl sağlanabilir ki ben buraya bir mp3'ün linkini atsam ve müyap görse ne olcak??
forum kuralları gereği telif hakkı olan ürün ve içerikleri dağıtmanız zaten yasak. ilk bir kaç seferde mesajlar silinir ardındanda uzaklaştırma cezası veriyoruz böyle bir durumda.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlk seferinde hemen müyapa şikayet ettim diyelim sitenin savunması ne olacak ki yani büyük forumların böyle kontrol etmeleri gerekiyor.Böyle sudan sebeplerle forumları banlamaları yanlış gibi.

M

Maksim

Misafir
the_alorak' Alıntı:
İlk seferinde hemen müyapa şikayet ettim diyelim sitenin savunması ne olacak ki yani büyük forumların böyle kontrol etmeleri gerekiyor.Böyle sudan sebeplerle forumları banlamaları yanlış gibi.

Verilen emek ve empati yapma tamamen yok sayılıyor. Neden? Çünkü savunması alınmayıp kapanan siteler de var. Bu forumda veya buna benzer telif haklarının yasaklı olduğu ortamda her an her saniye o ortamı kontrol etmenin mümkün olmadığı zamanlar olabilir ki bu normal bir durumdur. O halde ne olacak internetin geleceği? Bir sınır koyulmalı elbet ama bu adaletli bir şekilde olmalı. Bunu sağlayabilecek kurumun MÜYAP olduğunu/olabileceğini düşünmüyorum.

Bu arada, Arabistan örneği Türkiye için örnek olmamalı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5