İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yasaklı sitelere / Yasaklı Youtube'a Girmek İçin

izmirli35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasaklı sitelere / Yasaklı Youtube'a Girmek İçin

Arkadaşlar bildiğiniz gibi yine youtube kapandı.Bu iş aynı çocuk oyuncağına döndü.Bir yandan iyi yapmışlar diyorum bir yandan da açılmasını istiyorum.Biliyorum açılcak ama bir karar verememeleri insanı sinirlendiriyor.Neyse konuya gireyim hemen.Bazıları youtube'a nasıl girileceğini bilmeyebilir.Onlar için bir kaç yol göstercem.Yalnız sadece Youtube değil Mahkeme kararıyla kapatılan yani banlanmış her siteye bu yollarla girebiliriz.Hadi kolay gelsin... :)

1. Adım:
windows vista = c:\windows\system32\drivers\etc
windows xp = c:\windows\system32\drivers\etc
windows 2k = c:\winnt\system32\drivers\etc
win 98/me = c:\windows

Dizinlerinde Bulunan Hosts Dosyasını Notepad Veya Herhangi Bir Text Editörü İle Açarak

208.65.153.253 youtube.com
208.65.153.253 www.[URL="http://www.seyrusefer.com/tag/youtube/"]youtube.com

Bu satırları girmelisiniz.

2. Adım:

Internet explorer veya kullandığınız browser’a http://208.65.153.253 adresini girmek.

3. Adım:

DNS sunucularınızı değiştirin. Hızlı ve güvenli bir dns sunucusu için;

Kod:
4.2.2.1
Kod:
[SIZE=2][FONT=Verdane]4.2.2.2[/FONT][/SIZE]

Yukarıdaki DNS adresleri idealdir.

DNS sunucularını değiştirmek için izlemeniz gereken yol ise şudur;
DNS sunucusunu değiştirmek için öncelikle, Denetim Masasından Ağ Bağlantılarını seçin. Modem bağlantınıza sağ tıklayıp özellikleri seçin. Ağ iletişimi sekmesini seçtikten sonra alttaki listeden, Internet iletişim kuralları TCP/IP yi seçin. Alttan özelliklere tıklayın. Açılan pencereden DNSsunucu adreslerini kullan butonuna tıklayın. DNSsunucu adreslerini yukarıda yazdığım rakamları girin.
4. Adım:

Ayrıca benim de kullandığım ve oldukça işe yarayan şu sitelere girebilirsiniz.

http://www.dtunnel.com
http://www.proxylord.com/
http://anonymouse.org/anonwww.html
Browseunblocked
İcanhasproxym
Bypas
Sneakmyass
Burrow
Browseunblocked
Gtfomy
Kc8yds
Satandeathkill
Disturb
Plzhidemy
Gtfo
Hvvd1

5.Yol

Bu işi bir programlada yapabilirsiniz.

Programı yüklemek için tıklayın…

Programın özellikleri:

Bu program ile yasağın kalkmasını istediğiniz sitenin adresini yazıp yasağı kalırabilirsiniz.
Programı sildiğiniz zaman ya da kapattıktan sonra engelini veya yasağını kaldırdığınız siteye programı tekrar kurmanıza gerek kalmadan girebilirsiniz.Anti-Banla eskisinden daha hızlı ve kolay yasaklı sitelere girebilirsiniz.Program Türkçe Dil Seçeneği vardır.

2rl5hn5.jpg

Programı yükledikten sonra aşağıdaki domainlerin tek tek engellerini kaldırmanız gerekmektedir.

www.youtube.com
youtube.com
m.youtube.com
i.ytimg.com
s.ytimg.com
s1.ytimg.com
s2.ytimg.com
s3.ytimg.com
s4.ytimg.com
dns1.sjl.youtube.com
dns2.sjl.youtube.com
dns3.sjl.youtube.com
sjl-ins2.sjl.youtube.com

Bu da Youtube'a girmek için en garanti başka bir yol

Bu yolun amacı DNS ayarlınızı değiştirerek yasaklı site olan youtube girmektir.

Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Ağ bağlantılarımı bulun,ağ bağlantılarıma sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.
Açılan penceredeki Yerel Ağ Bağlantısı'na tıklayın ve özelliklere tıklayın.Kablosuz modem kullanıyorsanız Kablosuz ağ bağlantısına tıklamanız gerekiyor.
Karşınıza gelen ekrandan [TCP/IP] İnternet İletişim Kuralları seçeneğine iki defa tıklayın.
Son kısıma geldik.DNS ayarlarına Yeğlenen DNS sunucusu 208.67.222.222 bu ıp adresini girin.Diğer DNS sunucusu bölümüne ise 208.67.220.220 adresini girin.
Ve Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

hslc1bx8.jpg

www.dijitalmekan.com dan alınmıştır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
lütfen bidaha konunun tamamını kalın yapmayın düzeltemedim bile:S

quartz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
denemeden yazıyorsunuz
Türkiyede isen başka bir ülke bilgisayarının üzerinden giriş yapmaktan (yani proxy ile ) başka bir çözüm yok, boşuna uygulamayın diğer adımları

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne kadar üzücü bir durum suan bu konu yerine Türkiye de internet ne kadar özgür hiç bir site kapatılmadı diye duymak isterdim..

not:tabiki kapatılacak siteler olabilir fakat düzenli ziyaretci ceken sitelerin kapatılmasından once bir kere daha düşünülmesi gerekli bence.Bu işten ekmek yiyen çok insan var dizi - film - video -klip siteleri olanlar onlar için yeni çözüm yolları aramaktan başka yapacak bişi yok..

videoupload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube jacker programını bulun indirin isteyene msnden de atarım virüs trojan yok sağlam bir basit program

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi