İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yavas calisan linux

A

Anonymous

Misafir
Kısa bir süre önce notebook uma red hat 7.1 yükledim.
Başlangıç disketiyle açıyorum fakat açılım çok uzun sürebiliyor. Aynı
zamanda programlar çok yavaş çalışıyor. Bir süre sonra iki hata penceresi açılıyor ve ''sawfish ve magicdev programları açılamıyor veya yavaş çalışıyor '' gibi mesajlar geliyor ve yeniden açıp kapamam gerekiyor. Acaba yüklerken hatamı yaptım .

Yardımlarınızı bekliyorum..

Saygılar

A

Anonymous

Misafir
bu sorun bence takas alanının çok büyük ve ya çok küçük olamsından kaynaklanıyor olabilir.

A

Anonymous

Misafir
baslangic disketinde bulunan kernel standart bir kernel ise hemen her donanim ile uyum icin epey sisirilmis oldugundan gereksiz ve fazla kaynak tuketecektir ayrica surumlerin farkli acilis disketleri bulunur genelde netten yukleme diskten ukleme falan icin farkli olusturulmus cekirdeklerdir uygun olmayan bir tanesi de sorun cikartabilir, standart defgil kendin olusturduysan memory management veya cpu bolumlerinde yanlis birseyler secmis olabilirsin kurulumda da eksiklikler veya yanlisliklar olabilir.

N

nkapsal

Misafir
önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Takas alanını tavsiye edilen büyüklüğe çektim ( 90 mbyte) ama sonuç değişmedi.

Linux çalıştığı zaman çalışan processler içinde ( ps -aux komutu ) loop1
process i çalışıyor ve ilk etapta işlemci kapasitesinin %85 ine kadar kullanıyor ve zamanla bu oran düşüyor.Oran %50 lere indiğinde sistem epey hızlı çalışabiliyor.
Bu process i öldürmeye çalıştım ama ( kill *9 PID) yapamadım.
çalışan bu program nedir ve niye bu kadar yoğun işlemciyi kullanıyor.
Nasıl çözüm üretebilir
Yardımlarınızı bekliyorum

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5