İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yawhoo.Net ve Yahoo.Com - DAVALIYIZ

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Internetin en büyük web sayfası sitenden kıllandıysa yapıcak birşey yok siteyi kapatıcaksın :)

Biyolog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç yarın birgin nokta.com gelip noktadomain.com u isterse ne yapacaz :D

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu domaini seçerken ne gibi birşey düşünmüştün acaba.

keşke başka ve daha güzel bir doma
in seçseydin hiç değilse başın ağrımazdı.

inşallah sorunu en kısa sürede çözersin.

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verme bence elinden geleni yap : ) ama cok cikmaza girersen ver gitsin başin agiramasin lazimsin bize :D

H

HoBaa

Misafir
drstranger' Alıntı:
güzel diyorsun ama bi allhın kulu da siteme yahoo.com sanıp girse gam yemem. Tamamen, yurtdısı egitimi konusunda bilgi almak istyenler geliyor bilgisini alıyor ve gidiyor. kaldı ki extension ı .net com bile değil.

ayrıca yawhoo diye bir şelale var dünyada google da rastlamıstım bi kere :)

o şelale için site yap.

yahhoya dekı boyle bı selale var onun sitesi

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
yahoo firmasini zedeleyici yada bu firma ile ilgili sitende benzer faliyetlerde bulunmadiysan domaini alamazlar. Ancak dava acabilirler 1500USD odedikten sonra her domaine dava aciliyor.

sana dava buyuk ihtimal http://arbiter.wipo.int/domains/ adresinden gelecek.

ancak buna benzer baska forumlarda var, epostani iyi takip edip savunmani yapman gerekiyor. Domain kaydini yaparken fax numarani yazdiysan ayrica dava dosyasi faxlaniyor sana.

domain uzerinde yahoo ile ilgili bir faliyette bulunmadiysan, domaini onlara vermek yerine dava dosyanda savunmani yapip karari beklemen daha iyi olur.

onlar hakliysa wipo devreder domaini sen haliysan sende kalir, haksiz birsey yapilmaz merak etme bu yahoo da olsa farketmez.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie' Alıntı:
yahoo firmasini zedeleyici yada bu firma ile ilgili sitende benzer faliyetlerde bulunmadiysan domaini alamazlar. Ancak dava acabilirler 1500USD odedikten sonra her domaine dava aciliyor.

sana dava buyuk ihtimal http://arbiter.wipo.int/domains/ adresinden gelecek.

ancak buna benzer baska forumlarda var, epostani iyi takip edip savunmani yapman gerekiyor. Domain kaydini yaparken fax numarani yazdiysan ayrica dava dosyasi faxlaniyor sana.

domain uzerinde yahoo ile ilgili bir faliyette bulunmadiysan, domaini onlara vermek yerine dava dosyanda savunmani yapip karari beklemen daha iyi olur.

onlar hakliysa wipo devreder domaini sen haliysan sende kalir, haksiz birsey yapilmaz merak etme bu yahoo da olsa farketmez.

Evet bunu uniform bilmemne policy sartlarını okurken gordum bu adersi soınra o rakamları da gordum. sence davayı bekledik diyelim, o sırada bana bunun herhengi maddi bir bedeli, külfeti olabilir mi yoksa giden sadece domain mi olur???

Aforizmalar vediğin adresi inceleyecğim şimdi.

G

Geveze.at

Misafir
drstranger' Alıntı:
Evet bunu uniform bilmemne policy sartlarını okurken gordum bu adersi soınra o rakamları da gordum. sence davayı bekledik diyelim, o sırada bana bunun herhengi maddi bir bedeli, külfeti olabilir mi yoksa giden sadece domain mi olur???

Aforizmalar vediğin adresi inceleyecğim şimdi.
Sadece domain gitmez. Senden tazminat talep edeceklerdir. Davayi kaybettigin icin mahkeme ve avukat masraflari (hem senin hem karsi tarafin) ayrica tazminat isteyeceklerdir.
Suanda imkanin varken domaini onlara ver ve anlasmaya bak. Inan senin icin en iyisi bu. Yoksa uykusuz cok gece gecirirsin.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geveze.at' Alıntı:
@ Millet
kendinize göre bilip bilmeden yorum yapmayiniz. Aranizda kac kisiniz hukuk ile alakali yazilar okudunuz?
Telif Hakki olan kelimelerin domainlerinin satin alinmasi yasaktir. Domaini aldiginiz andan itibaren sucu kabul etmis oluyorsunuz. Bunun genis aciklamalari Sedo forumlarinda mevcut. Yüzlerce kisi bu yüzden ceza aldilar.
Ayrica türkcesini bilmiyorum ama bu gibi yazim yanlisi olan domainlerin satin alinmasi tamemen YASAKTIR.
Sen birde yahoo dan para istersen basina büyük bir bela aldin demektir.
Yapman gereken tek sey;
yahoo dan özür dileyip domain onlara yönlendirecegin ve hemen domaini silecegin.
Yoksa basin cok agrir.
Hic bir bilgisi olmadan ahkam kesenlerede kaldiysan isin zor.

@Gamend
Madem okadar eminsen, arkadasa iyi gaz veriyorsun. Dogacak sonuclarada ortak ol bence.
Ne dersin ;)

Daha iç açıcı çözümleriniz var ise buyrunuz, çok biliyorsanız sizi buraya davet edelim. sanırım hergün adliyedesiniz

Bence kullanıcı adınıza uygun hareket ediyorsunuz.

ayrıca hiçbir şey yapmaya hakları yoktur, yawhoo kelimesini tescil etmedikleri ortadaysa hiçbir yasal hakları yoktur, siz diyorsunuzki yahoi.com u alsa bile yahoo el koyabilir. burada saçmalamada yeni bir çığır açmışsınız. kırmızı çizgimi aşmamaya çalışıyorum, bu size ilk ve son uyarımdır. ilk mesajda yerme işleminden vazgeçin.
kolay gelsin

G

Geveze.at

Misafir
@Gamend
Kulaktan dolma bilgilerle hareket edecegine biraz arastir ve oku. Cahillik ayip degil ama ögrenmemek ayip...

Her gün adliyede degilim ama arastiririm. Oturdugum yerden ahkam kesmem.
Ingilizcen varsa vede zahmet olmazsa Domain Law diye arastir ve oku. Bilgi hazinen gelisir. :)
Egriyi dogruyu o zaman anlarsin

Tekrar yineliyorum. Eger hic birsey olmaz devam et diyorsan, arkadasa dogacak sorunlardan bende sorumluyum diye yaziver.
Senin kirmizi cizgin, ancak ve ancak bilginin bittigi yerde baslar. Cok olsa üyeligimi iptal edersin okadar.
Bu da senin zaten seviyeni gösterir...

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geveze.at' Alıntı:
Tekrar yineliyorum. Eger hic birsey olmaz devam et diyorsan, arkadasa dogacak sorunlardan bende sorumluyum diye yaziver

gamend boyle bir durumdan nasıl sorumlu tutulabilir , davalı benim o değil ki. Herkes burada düşüncesini paylaşıyor.
Ancak policy i okudugum kadarı ile şansım var gibi gozukuyor
Ha, bu sansı kısıtlayan engel pekde adil olmayısı, karsımda yahoo değilde baska bir firma olsa idi domainin %100 bende kalacagını soyleyebilirdim.

Yawhoo.Com u dahi alamamışlar, adamların registeri 2010 da son buluyor.

Aslında bu amcam direk diğer sitelere yonlendirmese ulşasmaya çalısacam, kendisine, acıkcası register da verdikleri email adreslerinden de kuskuluyum.

tarafsız bakıldıgında yawhoo.com cok daha fazla suclu, eğerki yawhoo da tescilli ise, isnaslar yawhoo.com u yahoo sanıpda uygun-değilya gridiklerini goruyorlar ise, alan adının kotu kullanımı soz konusu...

bu durumda iyi hal durumunda sayılmam sizce de?

G

Geveze.at

Misafir
Ben size bir yol gösterdim. Gidip gitmemek artik size kalmis. Kafaniz agrimasin dedim ama sanirim macerayi seviyorsunuz
Hayirlisi olsun bakalim

yawhoo tescilli degil baktim

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Macera peşinde değilim, domaini vermem de demiyorum. Ama altın tepsi içinde sunmak hoşuma da gitmiyor. Öncelikle şu önemli tebligatı alayım, muhakkak onda daha açık ve net ne ile sucladıkları yazıyordur. Gerekirse 1-2 kişiye danısırım, belki avukata giderim fikir almak icin. Sonra da çaresizsem dnsleri yonlendiririm.

Karşı çıktıgım nokta yarın oburgun herhangi bir firma cıkar beni adım tescilli der, sizin icin onemli bir domaini harf benzeşmesi var diye hak iddia eder..
bu nebilim iyinet de olabilir, zirve100, sohbet.net de olabilir.

Bu durumda kim haklı kim haksız karısmaz mı?

örnek adam , sohpet in sahibidir, sohbet de hak iddia eder, bundan buna gelmiyor muyuız?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bu arada birisi ucret karsiligi ver demis domaini yahoo'a.

bunu teklif ettigin an %100 haksiz duruma dusersin ve diger aciklamalara bakmadan davayi direkman kazanmis olurlar.

sana yasanan ve hala suren wipo davalarini incelemen icin link veriyorum;

http://arbiter.wipo.int/domains/decisions/index-gtld.html

yillara gore kim kime dava acmis, neden acmis, hangi domaine acmis, kimler kazanmis kaybetmis vs. vs.

inceleyip bakabilirsin. yarari dokunacaktir.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie' Alıntı:
bu arada birisi ucret karsiligi ver demis domaini yahoo'a.

bunu teklif ettigin an %100 haksiz duruma dusersin ve diger aciklamalara bakmadan davayi direkman kazanmis olurlar.

sana yasanan ve hala suren wipo davalarini incelemen icin link veriyorum;

http://arbiter.wipo.int/domains/decisions/index-gtld.html

yillara gore kim kime dava acmis, neden acmis, hangi domaine acmis, kimler kazanmis kaybetmis vs. vs.

inceleyip bakabilirsin. yarari dokunacaktir.

evet iyice öğrenmek lazım bunları sağolasın.

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para istediğinde haksız olmaz sonuçta site emrahın ve ben şu kadar para verilmezse sitemi vermem der. mahkeme ile alamayacakları açık.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ploop' Alıntı:
adsense domainin oluşturulma tarihi, google adsense programının oluşturulmasından eski olduğu için alamadı google.

ben olsam adsense.com sahibi olsam google dava acarım beneim telifli isimi sitesinde ticari amaçlı kullanıyor diye..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi