İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazık ! Lütfen okuyun !

cicadant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanılgı???

beceriksiz_acemi' Alıntı:
açıkcası bu yazıya muhalifim.. Bence çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz.

yanılgı veya başka birşey benimkisi. ama şunu biliyorumki sizin yapmak istediğinizde en büyük yanılgı. şimdi şöyle gözünün önüne türkiyedeki şu anda kendi kategorisinde en büyük olan siteleri bir getir. mesela mynet. türkiyenin dünyadaki gururu bence. şu anda alexa sıralamasında 81. durumda. ne zaman açıldı bu site bilen varmı.heralde en az 7 yıl olmuştur. peki adamlar ne zaman para kazanmaya başladı. siteyi açar açmaz ilk ayda paralar akmaya başlamadı heralde. hem net bu kadar geniş değildi. hem yazılım dilleri bu kadar fazla değildi. sıradan basit biş sayfaydı mynetinki şu ana kıyasla. geliştiler geliştiler insanlara değişik hizmetler sunmaya başladılar.bunun başında mail adresi vermek geldi. sonra eğlendirmeyi amaçladılar. sonra haberlerle gündeme gelmeye ve en sonda artık satış yapmaya başladılar. ve biliyorsundur internete giren kullanıcıların % 70 i gün içerisinde bir veya birkaç defa mynete girer. sence bu adamın sayfa gösterimi kaç, üye sayısı kaç ve bu elemanlar neden bu kadar büyüdü haberin varmı. siteye üç beş tane etraftan toplanmış oyun eser yazı vs vs toplayarak gelmediler. oturdular kendileri bişeyler üretip halka sundular. ve biliyorsundur sadece bi üyelikle sitenin % 90 ını gezebilirsin. reklamlar gözüne girmez.

birde dünyadaki başka örnek hotmail. bu kişilerde aynı şekilde millete mail dağıtarak başladılar işe. benim ilk mail adresim hotmaildendir.yani bu adamlar mynettende eskiler. geçen gün bir yazı okudum. hotmail ilk kurulduğunda bir üyeyle yani oda kurucusuyla yola çıkmış ve 6-7 ay içinde 30000 kullanıcısı olmuş.sence bu kadar millet aptalmı bu siteye boşu boşuna girsin. ilk mail alırken sene 1998 sonları sitede hiçbişey yok reklam meklam yok şuraya tıkla mıkla. düz bi site adın soyadın vs vs giriyon mail adresin oluyo. bu kadar.

şimdi bizim webmaster ımıza bakıyom sitelerinde hiç bi ilgi uyandırıcı bişey göremiyom hep aynı hep aynı. şöyle siteye girdiimde vay be adamlar yapmış diyecek bişey yok. konular aynı ve zaten google nında türk sitelerine en fazla 5 rank vermeside bundan dolayı. tamam anlıyorum para verdik o kadar siteleri açmak için gece gündüz çalıştık ama bırakın kendi haline reklam yerleştiriyorsanız tıklamak zorunda bırakmayın insanları. ben tıklarım o tıklar ama şu karşıdaki amca bu ne be hadi ordan der çıkar gider. sizin amacınız hit almakmı yoksa sürekli sitenize girecek hit almanızmı? önce buna karar verin...

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bahsettiğiniz siteler de olacak güzel sitelerde olacak.

Ayrıca adsense siteleri yapan insanların durumları çok iyi değil kısa sürede az miktara ihtiyaçları oluyor. verdiğiniz büyük örnekler için büyük yatrım ve baya beklemek gerek üstelik tutma olasılığıda düşük. Kaldıki çok büük paralara girişilen bir ço portal battı.

Ayrıca adsense gelirleri çok düşük bir sitem olsun adam gibi olsun diyerek bir yere gelinmiyor.

Salak reklam verenlerde bir bok var mış gibi sadece büyük sitelere reklam veriyorlar adsense den haberi olmayan çok yer var. Sanırım şimdilik bankalar rekla vermeye başlamışlar onlarında tıklaması iyi getirenleri neden se sadece googleın kendi sitesinde yayınlanıyor.

Google tekeldir her zaman en çok kazanmak için yol arayacaktır. Onlar kazanmak için eşekler gibi çalışırken milletin azmini azaltaçak "samimi, içten" yazılar yazmayınız. Dediklerinizin bir bölümüne tabiki katılıyorum, hile yapılmasına da kesinlikle karşıyım ama her türlü yolu hile yapmadan deneyin gelirinizi artırın. Ayrıca unutmamanız gereken önemli bir husus var paranızı size google vermiyor. Reklam veren veriyor "yani genelde Türkler" google ise reklamdan komisyon alıyor. Hile yaparsanız google'a zarar vermiş olmazsınız. Sizin her kazandığınız paranın bir miktarı amerikaya gidiyor.

B

bedafocb

Misafir
@cicadant
sen bize kalkıp mynet ve hotmaili örnek göstermişsin....proje üretmek felan ... ama bu foruma takılan veya her web sitesi yapan ben bir proje üreteyim, hotmail gibi olayım diye kasmıyor... -en azından kendim- ben yonlendir.com dan bir subdomain alarak başladım.. ve bir yerlerden okuyarak free bir host üzerine phpBB kurdum.sadece hobi olarak....sonra işte kendi host ve domainimi aldım.... vs.Google Adsense i ise bu foruma takıldıktan sonra öğrendim.....
kısacası her web sitesi yapan bişeyler üretmek için bu işi yapmıyor...Hobi için uğraşan çok kişi var...Bende isterim güzel sayfalar yapmak,iyi bir webmaster olmak ama benim asıl bir mesleğim var onla da uğraşmam gerekiyor.Bu işi meslek edinenlere bir sözüm yok tabiii.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sanırım itham banaydı.Öncelikle ağızına sağlık.Gerçekden de yorduk seni ve güzel bir duruma değindin.ama yine bir yanılgı..

Mynet.com evde kuruldu.Anlattığın gibi değilde irc ile işe başladı.Ardından bir karar alındın ve şirketleşmeye geçildi.Şirketleşmeye geçme zamanında mynet in en büyük özelliği mali yönüydü.Yaklaşık 50 milyar..
Ardından ilk türk mail sağlayıcısı adıyla gazetecilere ulaşıldı.Yani iyi reklam..
Ardından içerik genişletilmesi oyun v.s.
hotmail ise ilk mail sağlayıcılarından birisi.Hangimizin hotmaili yok? msn bile adını hotmaille yaygınlaşdırdı bir gerçek..
Gelelim yaratmaya.İyi hoş diyorsunda sen mynetin , hotmailin sahibini buralarda yada forumlarda görebildinmi.Buradaki kaç insanın günde kaç saatini pc başında geçirdiğini ve bir iş yapmadığını biliyormusun? Onların artısı işde cewbindeki hazıre paraydı.Bizlerinde google.. O copy paste dediğin işe yaramaz dediğin içeriklerdir .Yararları
+ sayfa
+ hit
+ click
+ rank
Her şey yani..Evet seni mynet yapmaz ama seni ayakda tutar güç verir.Benim size katılmadığım nokta burası.bu forumda arkadaşlardan birisi upload sitesi açdı ikincisi de geliyor.Ne olacak ? bence başarı.Yeni bişeymi hayır.. c/p olayı yani.Fikir açısından. İlkler daima çok tutulur.Ama mantıkda basittir.İlk olamıyorsan ilkin izinden git yıkılma , yılma zamanı gelince ilk olacak iş yap.5 rank olayına gelincede.Gerçekden de çok ama çok büyük yanılgı.O copy paste içerikle ilgili değil.Dünyada bunu yapmayan ülke yok zaten.Tek sebebi gelişmemiz, yatırım olmaması.Bir download bir forum bir ne bilim büyük site o rankı geçecekdir.Ve bence o zamanıda bu güncelleme olacak.. Göreceksinizki bizlerde bişeyler yapdık.He c/p olayıda uzun hikaye gerçekden de bence buna asla takılmayın.c/p daima vardı olacakda.Sorun c/p değil.Sorun c/p lere sürekli umut bağlamak bana göre..

K

Kerasus

Misafir
Sanki burada Mynet'i kuranların kişisel bazda girişimci oldukları havası verilmiş ancak öyle birşey sözkonusu değil. Mynet kurucusu Emre Kurttepeli'dir. Kimdir bu adam diye sorarsanız:
Zamanında Fornet'i 7.1 milyon $ a Ali Koç'a satıp 1996 da kurulan KoçNet'in şirketleşmesine ön ayak oldu. O zamanlar Emre'nin ortağı İzi Adato idi.
İzi Adato kim derseniz:
63 doğumlu Avustralya Lisesi mezunu daha sonra ABD'de bilgisayar üzerine eğitim almış sektörde uzman bir kişi vs vs...
Mynet.com evde kuruldu.Anlattığın gibi değilde irc ile işe başladı.Ardından bir karar alındın ve şirketleşmeye geçildi.Şirketleşmeye geçme zamanında mynet in en büyük özelliği mali yönüydü.Yaklaşık 50 milyar..
Mynet evde falan kurulmamıştır. Büyük bir yatırım yapılarak (bugünkü karşılığı 5 milyon $ olan yatırım maliyeti - bunu ben değil Mynet CEO su söylüyor) 1999 yılında email servisleri ağırlıklı bir portal olarak kurulmuştur.
İncelemek isteyenler http://web.archive.org kullanabilir.

schumifan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mynet.com Türkiye'nin önde gelen iş adamlarından biri tarafından kurulmuştur ve sektöründe lider bir medya şirketidir ortalama 70 kişi çalışmaktadır, evde kuruldu diyen şahse söyleyeceğim tek şey sen bence bilmedim konularda konuşma Mynet.com 99 yılında kurulmadan önce tonlarca server alıp bina kiralamıştır.

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm

Merhaba tanıyanlar tanır beni ben "KoS" bu arkadasimin uyeligi konuyu okudum dikkatimi cekti bende sunları soyliyebilirim.

Adsenseye ilk uye oldugumda Mart 2005 ti. Gunde 30-40bin gösterim ile 1$ ancak kazanıyordum gittim yabancı site yaptim ama copy paste degil.Sacma gelecek belki size ama dedim çalacagıma giderim dandik yaptim. Ing. bilen arkadasimdan 50kelime cevirmesini istedim 50sayfa yaptım sonrada o kelime ile ilgili kaliteli siteleri tanıttım. Gunde 30-40yabancı userim oldu ama kazanc kötüydü tik basi 0,20 alıyordum cunku Buraya turk ziyaretci yolladım. 5bin $ a yakın para kazandım. 9bin$ da alamadım bunlar farklı hesaplarda oldu.

Sermaye yaptim acikcasi suanda bu mumkun degil cunku google uyandı.
Naptim 36 domainim var 30 u turk. Turk sitelerimden gunluk toplam 20bin tekilim var. sadece turk reklamlarla fln 350ytl kazanıyorum.Yeni gercek projeler yapmaya ugrasıyorum suanda.Bir tane daha adsense hesabı actim duzgun sekilde 5-10$ kazanıyor yeter.Suanda cok sponsorla calısıyorum cunku 1sponsorlar olmaz bu isler.

Kısacası demek istedigim birsey var. Eger gercekten netten para kazanmak , hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız

Kendinize güvenin.
Kazandıgınız az cok parayı aptalca harcamayın. Yada evdekilere verin buyuk bolumunu önemli olan aileniz onlar mutlu olsun pc basinda da eglenebilirsiniz.
Site yaparken once 1 işe odaklanın ve en dogrusunu yapmaya calisin devamı zaten geliyor.
1$ fazla icin kimseye kazık atmayın, kandırmayın destek olun herkese köster olmayın.

önemli olan su asagidaki gibi kazanmak degil 5-10$ da gorur isinizi bu resimdeki en son banlanan hesabım 1haftalık hesaptı cok uctum cunku :D

I

iyiyiz

Misafir
Bende kopyala yapistir yabanci siteler yapan arkadaslardan birisiyim,baktim 10 bin hitli Türkce sitemde adsense reklamlari günde 1 dolar bile kazanmiyor bu yola basvurdum.Kazanc olarak arada daglar kadar fark var.Türk siteleri ile adsense den nasil iyi paralar kazanabiliriz,nasil 500 dolar ve üstü kazanablir,bana öyle geliyorki 50 bin hitli sitem olsa belki bu para kazanilabilir.Yani bir kelimeye adwords cüler 3-4 cent para verirken bir click e bu 3-5 cent den bioze ne kalirki.Hileye tesvik etmiyorum kimseyi yanlis anlasilmasin bu bir nevi isyan etmek diyelim.

B

bedafocb

Misafir
rapor.jpg

Sanırım bişeyler ifade ediyor...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5