İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yazılım satış şablonu

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Lisanssız yazılım satışına izin verilmemektedir.
absürt, marez, yasadışı mp3 ve yasadışı her türlü yazılım ve içeriğe satışına izin verilmemektedir.

PM ile fiyat istemi yada demo site adresi istemi yapılamaz!

Aşağıdaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır, sadece opsiyonel alanlar satıcının insiyatifine bırakılmıştır.

Doldurulması zorunlu alanlar
Demo adresi:
İstenen minimum fiyat:
Kategori, yazılımın içeriği nedir:
Lisans bilgileri:
Lisans sonlanma zamanı:
Bu satışta herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..:

Doldurulması opsiyonel alanlar
Satma nedeni (opsiyonel):
Satış sonlanma tarihi (opsiyonel):

Satıcının eklemek istediği notlar:

.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu olayı host,reseller tanıtımları içinde uygulasın çok bi hoş olur... bi çok konuda bunu niye yazmadın sen kandırıkçısın diip sorun yaratılıyor bence host bölümünede böle açıklayıcı başlıklar açılsa daha bi iyi olur...

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com dediğine artı olarak reklam bölümünüde böyle birşey yapılırsa çok yararlı olur

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında alım-satım ile ilgili standart belirlense ve sürekli bu şablonlar doğrultusunda alış-verişler yapılsa baya bi kargaşadan kurtulmuş olur forum... ben özellikle hosting konularında kusma noktasına geldiğim için o kısma değindim ama reklam konusuda dediğin gibi bilgilendirme tam yapılırsa konuya iştirakler o derece seviyeli olur...

hayırlısı olsun bence uygulamalar güzel işallah yerli yerine oturur kargaşadan ve kavgalardan uzak konular olur...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde satış başlığını "satılık site" , "acil satılık" gibi genel başlık yapmayıpda, "Satılık site: xxx.com" gibi bir düzene kavuşturursak çok sevinirim :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
dsgnr' Alıntı:
adminim benim yazdıım scriptleri satabilirmiyim :)

Normalde, profesyonel olarak yazdiginiz script ile birlikte bir lisans vermeniz gerekiyor. Bu lisans, urunun size ait oldugunu ve sadece satilan kisinin kullanacagi detaylarini icerir.
Elbette yazdiginiz scriptleri satabilirsiniz, emeginizin karsiligini almak en dogal hakkinizdir.

R

reisabi

Misafir
Normalde, profesyonel olarak yazdiginiz script ile birlikte bir lisans vermeniz gerekiyor. Bu lisans, urunun size ait oldugunu ve sadece satilan kisinin kullanacagi detaylarini icerir.
Elbette yazdiginiz scriptleri satabilirsiniz, emeginizin karsiligini almak en dogal hakkinizdir.

nası yani ben şimdi bazı free scriptlerden vede kendi bilgimden bi script çıkardımmı satılmzmı?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
reisabi' Alıntı:
nası yani ben şimdi bazı free scriptlerden vede kendi bilgimden bi script çıkardımmı satılmzmı?
Aslında satılmaz.Free olsada dağıtılan kodlar bir hak vardır.Ama şu yöntemi uygulayabilirsin.
1. ya gidip firmadan izin alacaksın
2. yada altına bu script, şu şu scriptlerin editlenmiş halidir diyeceksin.

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bişey sorcam neden lisanssız script satılamıyor.. Kendi yazdığımız scripte lisans çıkartmadan scripti satamazmıyız..?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lisans nasıl alınıyorki.Çok araştırdım ama bunu veren bir yer bulamadım.Kim kime veriyor lisansı.Yazılımlar için scriptler için herneyse..Bilen varmı?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bende az önce gördüm oraya da yazdım.
Ben bu sııkıntı yüzünden en az 700 liralık işi yapamadım.Neymiş benim program lisanslı mıymış.İlerde onların başına bela olurmuş..Bende tam bilmediğimden yok bişey olmaz diyemedim.Tek yapabildiğim program yazdığım programın lisansını almak olmuştu ama oda insanların akıllarındaki soruları gidermedi.
İşin doğrusu ben hala rahat değilim.

Tuhaflık şuki yanlış bişey yapanlar bu kadr ürkmez.Biz emeğimizden kazanmaktan ürküyoruz.Ah be devletcim belirtsene kanunları açık ve net :)

Daha muhasebecim bilişimin kdv sini bile bilmiyor .

saygılar..

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site içi arama motoru

---

pardon yanlışlıkla açacağım konuyu buraya yazmışım :((

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı konularda görüyorum bazı absürt sitelerin içeriklerini toplayan botlar v.s. satılıyor ben absürt script satmak istiyorum ama kurallar gereği satamıyorum benimle aynı işlevi gören scripti ise bot yapımı adı altında rahatlıkla satabiliyor :| bu ne yaman çelişki

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5