İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yedeği Geri Yükleme

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, internette bir çok döküman var fakat benim biraz kafam kurcalandı. Benim bugün vbulletin forum sitemin olduğu FTP public_html içindeki herşeyi şer**zin biri silmiş nasıl silindiyse! Neyse dedicated kullanıyorum günlük, haftalık ve aylık yedek alıyor otomatik. Ben alınan bu yedeği FTP dahil olmak üzere geri yüklemek istiyorum nasıl yapabilirim? Tam yolu söyleyebilecek olan varmı WHM üzerinden backup bölümünden ne yapmam gerek. Team wiever üzerinden destek verebilecek arkadaşlar varsa da şuanda çok sevinirim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
WHM'ye girin.
Restore Backups menüsüne tıklayın.Oradan daily düğmesine tıklayın.
Hesap kullanıcı adını seçin.
Start Restore düğmesine tıklayın.
Eğer düzgün şekilde siteniz gelirse oldu demektir.
Eğer son yedek hek olayından sonra gerçekleşmişse o zaman haftalık yedeği yüklemeniz gerekiyor.
Aynı işlemleri yapın ama sadece daily yerine weekly kısmına tıklayın.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler, şuanda daily backup sorunsuz geri yükledim. En kısa zamanda tüm şifreleri değiştirmem gerek FTP'mi tekrar silmemeleri için :(

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Tüm şifrelerinizi değiştirin,ayrıca sunucunuzun güvenliği konusunda bazı sıkıntılar olabilir.
Sunucuda tarama yaparsanız iyi olur.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucuyu tüm güvenlik ayarlarını optimize yaptırtmıştım ve tek site olarak barınıyoruz ama yinede yapacağım. Ben Cpanel ve FTP'ye bağlanan kişilerin IP adresini öğrenme şansım varmı acaba nasıl öğreniriz.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir soru daha sormak istiyorum,

bir sitenin cpanel üzerinden yedekleyip bilgisayarımıza indirdik. Sunucumda alan açtım ona ait alanın public_html klasörünün içine attım. Ben şimdi bunu nasıl yüklerim komutla WHM panelinden? Yada SSH ilemi yükleyeceğim? uzantısı bu şekilde ;

backup-2.11.2012_00-14-56_domain.tar.gz

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Yedeği sunucunuzun /home klasörüne yükleyin.
Daha sonra WHM üzerinden Restore a Full Backup/cpmove file menüsüne tıklayın.
Orada yedeğinizi göreceksiniz.Hesap kullanıcı adınızı kutucuğa yazın ve yüklemeyi başlatın.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğinizi yaptım /home klasörüne taşıdım dosyayı ve göründü. Oradaki kutucuğa tam olarak ne yazmalıyım ki ? Yedek aynen aşağıda yazdığım gibi ismi. ( Hesap ismide sevenler ) olarak geçiyor.

backup-4.12.2012_01-53-59_sevenler.tar.gz

Ben şimdi az önce o kutucuga seveler.tar.gz yazıp restore ye bastım yükleme yapıyor gösteriyor ama FTP içeriğine baktığımda yedek aldığım 1 images klasörü 1 de index.html klasörünü geri yüklememiş. Hata nerde acaba?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu dosyaları cpanelden yedeklemeler kısmından içeri aktarabilirsin
Restore a Home Directory Backup

buradan dosyaları içeri aktarabilirsin
sql i ise hemen altındaki kısımdan içeri aktarabilirsin

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam 1 GB içeriği bu yolla aktarmak ölüm değilmi :) Ayrıca arada sırada işlem yaparken yedek alıyorum bir problem çıktığında siteyi aldığım yedeğe geri döndürebilmek içinde öğrenmek istiyorum. WHM kullanıpta bu işi beceremeyen bi tek ben varım galiba :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
muhtarı bekleyelim ozaman kolay bi yolu vardır :d

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5