İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yedek alıp tekrar yüklediğimde önüme gelen türkçe harf hatası nasıl düzelecekki bu ?

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

2 aydır bu olayı çözmeye çalışıyorum etrafımdaki kişilere soruyorum farklı komutlarda yedek alıp yüklüyorum ve hatta mysql çözümü ile ilgili konudada olan şeyleri yaptım ama olmadı sonuca ulaşamadım...

sitemiz www.indirdown.com
kullanılan sistem Datalife Engine v.4.1 ruscadan ingilizceye çevrilmiş sürümü rusca olmadığı için ingilizcesini bulduk ve komple trye çevirdik.

şimdi panele giriyorum backupdan yedek alıyorum yedeği gidip diğer deneme bölümünde yüklüyorum ve türkçe karekterlerde rusca yazılar çıkıyor komple admin panelinden tutunda mesajlara kadar hepsinde aynı durum söz konusu.

phpmyadmine giriyorum ordan latin5 ve daha farklı komutlarda yedek alıyorum sonra geri diğer kısma phpmyadminden atmaya kalktığım zaman BANNED tablosunda hata veriyor ve yüklemiyor.

cpanelden backupdan yedek alıyorum geri diğer kısma backupdan yüklüyorum sonuç gene aynı ve trce karekterler görünmüyor.

dün serverciye ssh yetkisini açtırdım benim hesabın ve putty ile vs yedek almayı - yüklemeyi deneyeceğim.

sizede sorayım dedim bunun sebebi nedir ? nasıl hangi komutta yedek almayı desenem en iyi sonucu alırım ? herkesin dediğini yapacağım ve herkesin söylediği yolu takip ederim ne kadar uzun olursa olsun bu problemi çözmem gerekiyor.siteyi en baştan başka scriptlerle kurmak bize çok pahalıya patlar yada servere birşey olsa elimizdeki yedeklerin geri yüklenmesi durumunda tr harfler çıkmayacağı için büyük sorunlarla karşılaşacağız sitede 3000 e yakın üye var :(

yardım edenlere şimdiden çok teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Database'i aynen dosya olarak zipleyip geri al, web dosyalarini da aynen zipleyip geri al. Bir tek mysql config'i degistir sifre, kullanici, db adi. Aynen calismasi gerekiyor.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Buna benzer bir sorunu windows makinede yaşadım.
Mysql defaultt karakter seti kurulumunda değiştirilmişti. Mysql tekrar yükledim ve karakter setini latin1 yaptım.
Daha sonra mysql-front yardımıyla tekrar yükledim. Sorun çözülmüş oldu.
Sqlini hiçbir değişikliğe uğramadan atabilirim. En azından deneyebiliriz. tabi güvenirsen.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Database'i aynen dosya olarak zipleyip geri al, web dosyalarini da aynen zipleyip geri al. Bir tek mysql config'i degistir sifre, kullanici, db adi. Aynen calismasi gerekiyor.

dediğim gibi dbyi aynen kendi panelinden alıp yükledimmi sorun oluşuyor.zip ve gzip dede aynı sorun var.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
disconnect' Alıntı:
Buna benzer bir sorunu windows makinede yaşadım.
Mysql defaultt karakter seti kurulumunda değiştirilmişti. Mysql tekrar yükledim ve karakter setini latin1 yaptım.
Daha sonra mysql-front yardımıyla tekrar yükledim. Sorun çözülmüş oldu.
Sqlini hiçbir değişikliğe uğramadan atabilirim. En azından deneyebiliriz. tabi güvenirsen.

bugüne kadar bu sitede bana hiçkimse yanlış yapmadı arkadaşım seninde yapmayacağını ümit ediyorum yapanında canı sağolsun nitekiminde sanal alemdeyiz.

seninle görüşelim msn adresimi pm olarak atıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5