İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yediğiniz yemeğin değerini bilin ..

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Dini inanışınızla hiçbi alakası yok.Sadece 2 haftadır sadece çorba içtiğim için çok net anladığım birşey bu.Yediğinizin değerini bilmek.Önceden yemeğin içinde biber falan oldumu yemezdim ama şu 2 haftadır çorba içtiğimden dolayı önüme sırf biberli yemek koysanız yine yerim.

Neyse uzatmanın bi anlamı yok.Yediğiniz yemeğin değerini bilin..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
tabi değerini bilmemiz gerekiyor ama sağlığınızı etkiliyorsa yemek seçebiliriz, mesela ben patlıcan yiyemem, bakla börülce hiç sevmem

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Evet bilinde Allahta benim gibi etoburları sebzeye düşürmesin... Ayrıca sadece değerini bilmemiz gereken yemekle kalsa ohooo.Saydırmayın şimdi:D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
dimi mathiaxbars değerimi bil !

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bir kısa hikaye vardır bizim oralarda;

Efendim tarla sahibinin biri 10-15 ırgat tutuyor; ve ekin biçtiriyor.
Sabah soruyor ırgatlara; öğle akşam yemeği için ne yersiniz diye. Eğer diyor öğle akşam ikisini de isterseniz, ekmek, o gün ne yemek pişmişse, mantı pilav ayran vs olur diyor. Ama sadece akşam yemeği isterim, kete (simit gibi ama daha leziz bişey) getiririm, simit getiririm vs diyor. Yeyin yiyebildiğiniz kadar.
Ehh ırgat aklı işte, bıkmışlar mantıdan, pilavdan, kete isteriz diyorlar.
Öğlen geçiyor gelen giden yok tabii, ırgatlar çalışıyor eşekler gibi. Öküzler gibi de acıkıyorlar.
Neyse akşam oluyor tarla sahibi elinde bir çuval kuru ekmekle geliyor. Alın size kete diyor.
Irgatlar şaşırıyor önce, tabii açlıktan o kuru ekmek kete gibi geliyor.

Neyse konuya dönersek; halimize şükredelim.
Bizim gibi yaşayamayan milyonlarca insan var.
Bizim gibi nefes alamayan, bizim gibi yürüyemeyen, göremeyen, konuşamayan...
Çorba bir örnek, o çorbayı içemeyen hatta tonlarca parası olup perhiz diyete mecbur olan bir sürü kişi var.

Şükür halimize; sahip olduklarımıza.

Taşı sıksak, suyunu çıkarırız alimallah

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5