İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Açılmış Siteler İçin SEO Rehberi

Kreasyon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni-acilmis-siteler-icin-seo.png

Blogumuzun webmaster kategorisindeki ilk yazıyı yazmanın mutluluğu içerisindeyim. Bu makalede sizlere yeni açılan siteler için seo konusunda yardımcı olacağım.

Öncelikle SEO‘nun ne olduğundan biraz bahsedelim;
Bildiğimiz gibi SEO, İngilizce bir kelimedir, anlamı; “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinin kullanılmasıyla oluşmaktadır. Türkçe anlamı ise, “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak tanımlanıyor. Ayrıca SEO, ”Site-içi Optimizasyon” ve “Site-dışı Optimizasyon” olarak iki farklı dalda inceleniyor.

Şimdide yeni açtığınız siteleriniz için 3 aylık bir yol haritası çizelim;
Öncelikle sitenizi açtığınız günden itibaren düzenli içerik girin, günde minimum 2 içerik girin, ama mutlaka günlük olarak içerik giriniz.
Sitenizi ilk 1 ay boyunca sadece siz bilin, çünkü site yeni olduğundan dolayı index konusunda sıkıntılar yaşayacaksınızdır ve yazılarınız indexlenmeden çalınırsa siteye yazık olur.
İlk 1 ay boyunca kesinlikle backlink alınmasını tavsiye etmiyorum.
İlk yazınızdan itibaren sosyal medya paylaşımları ile sitenizin altyapısını güçlendirin.
1-2 ay geçtikten sonra sizinle aynı içerikte olan forumlarda yazılarınızı paylaşın, altına kaynak linki ekleyerekten.
Unutmayın 1 ay minimum süredir, bu yazdıklarımı 2-3 ay düzenli olarak uygularsanız daha faydalı olacaktır.
2-3 ay bu şekilde geçtikten sonra süreye yayarak sizinle aynı içerikte olan sitelerden tanıtım yazıları ve backlink‘ler alınız. Blach Hat Seo‘dan kesinlikle ama kesinlikle uzak durun!

Kaynak: http://www.teknovagon.com/yeni-acilmis-siteler-icin-seo.html

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Kişisel tavsiye şeklinde değilde konunun mantığını anlatmaya çalışsaydınız daha iyi olurdu gibi :)

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazıyı iki kere okumaya çalıştım ama yazının altındaki çizgiler ve değişik stillerle yazıldığı için okumadan aşağıya indim; düzeltirsen sevinirim. Yazının ben buradayım diye bağırmasına gerek yok :)

Kreasyon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazıyı iki kere okumaya çalıştım ama yazının altındaki çizgiler ve değişik stillerle yazıldığı için okumadan aşağıya indim; düzeltirsen sevinirim. Yazının ben buradayım diye bağırmasına gerek yok :)
Önemli olan yerlere dikkat çekmek için yaptım, kaynaktaki linkten okumayı deneyebilirsiniz :alkış:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sizin söylediğiniz şekilde yapılan çalışmalar ile gelecek olan ortalama ziyaretçi sayısı 3 ay sonra kaç olabilir?
Uzaktan bakınca maksimum 200-300 gibi duruyor

Kreasyon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin söylediğiniz şekilde yapılan çalışmalar ile gelecek olan ortalama ziyaretçi sayısı 3 ay sonra kaç olabilir?
Uzaktan bakınca maksimum 200-300 gibi duruyor

Mesajınızı yeni gördüm, ayıptır sorması siz siteyi açar açmaz backlink veya tanıtım yazısımı alıyorsunuz? Ayrıca site yaşı, domain yaşı çok önemlidir ve zaten hit sizin içeriğinize bağlıdır. Siz bu kafayla devam edin!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Siteyi açar açmaz yapmam ne gerekse onu yapıyorum.
Websitesini bir dükkan gibi düşünüyorum ben; ilk başta ne var ne yok yapıyorum.
Azar azar çevreme tanınayım diye aylarca beklemiyorum ki aylarca beklememin sonucunu yaptığınız işlem değer mi diye sormuştum (yani 200-300 ziyaretçi mi, fazlası mı anlamında).
Hit içerikle orantılı ancak yukarıda yaptığınız işlemlerle aranma hacmi yüksek kelimelerde öne getirecek cinsten değil (içerik ne olursa olsun) Aranma hacmi düşük kelimelerde yapılan çalışma için ise, sonuç yine aynı.
Site Trending diye bişeyler var

Kreasyon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteyi açar açmaz yapmam ne gerekse onu yapıyorum.
Websitesini bir dükkan gibi düşünüyorum ben; ilk başta ne var ne yok yapıyorum.
Azar azar çevreme tanınayım diye aylarca beklemiyorum ki aylarca beklememin sonucunu yaptığınız işlem değer mi diye sormuştum (yani 200-300 ziyaretçi mi, fazlası mı anlamında).
Hit içerikle orantılı ancak yukarıda yaptığınız işlemlerle aranma hacmi yüksek kelimelerde öne getirecek cinsten değil (içerik ne olursa olsun) Aranma hacmi düşük kelimelerde yapılan çalışma için ise, sonuç yine aynı.
Site Trending diye bişeyler var

Siteyi açar açmaz siz backink alın hocam, en iyisi!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Siteyi açar açmaz siz backink alın hocam, en iyisi!
Tartışıyoruz şurada, karşıt fikirlere bön bön bakmazsanız daha iyi olur kanaatindeyim...
Yaptığınıza yanlış demedim,
Yaptığınızın sonuçları hakkında görüş bildirdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5