İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni açtığınız siteler için tavsiyeler

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Merhaba Arkadaşlar,

Sizinle uzun bir süredir güzel paylaşımlar yaptık ve bugünlere kadar geldik aramızda yeni olan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla tecrübelerimi yazmak istedim umarım yardımcı olur.

Gün itibariyle yeni bir site oluşturmaya karar verdiniz domain, hosting, site ve projeniz hazır siteyi yayınlamaya karar verdiniz peki bundan sonrası için ne yapılmalı.

- Sitenizin seo ve sef uygunluğunu elinizden geldiğince iyi şekilde oluşturun.
- Site haritası oluşturun fakat bunu proğramla değil kullandığınız yazılımla otomatik oluşturun php,asp... ardından .htaccess dosyasından yönlendirin.
- Oluşturduğunuz site haritasını google, bing gibi arama moturlarına bildirin.
- İçeriklerinizi birden bire yayınlamayın ( elinizdeki dökümanları günlük olarak düzenli bir şekilde ekleyin )
- Dış kaynaklı bağlantıları kullanmamaya özen gösterin.
- Sitenizde olabildiğince js ve frame kodları kullanmamaya dikkat edin
- ilk 2 hafta sitenizi sadece 5-6 tane dizine veya topliste ekleyin
- 1 ay boyunca herhangibir siteden backlink satın almayın ( unutmayın google sayfanızı ilk gördüğünde sadece yeni doğmuş bir bebek gibi görür ) ortak ip kullandığınız başka bir siteden link verin.
- ilk etapta kesinlikle forumlarda sıkca rastladığınız profil backlinkleri satın almayın
- Özgün içerik girmeye gayret edin ( tamamı özgün olmak zorunda değil )
- Facebook, twitter gibi sosyal içerikli sitelerden sitenizin Alt sayfalarına bağlantılar verin ama abartmayın.
- Youtube dailymotion gibi video sitelerine video upload edin ve açıklamalarına sayfanızın linkini ekleyin ve bunu haftada yeni açılan siteniz için 1 defa yapın.
- Rss kaynağınızı feedburner'a yönlendirin ve meta taglarında bunu gösterin.
- Sayfanıza index sayınız 100 ve üzeri olmadıktan sonra herhangibir reklam koymayın.

Ek olarak ekleme yapmak isteyen arkadaşlar olursa konu altına yazabilir
Umarım faydalı bir metin olur

Sevgiler, Saygılar

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
Güzel bir yazı olmuş, bütün kilit noktaları belirlemişsin bence. Eline sağlık

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Kod:
- Sayfanıza index sayınız 100 ve üzeri olmadıktan sonra herhangibir reklam koymayın
:harika:

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
buna genelde karşılar hostingçiler :eek:ha:

ortak ipden link vermek bu site bana ait ve yeni açtım sadece ziyaretçilerime tanıtıyorum amacı gütmekten başka bir işe yaramaz index almasına yardımcı olur maksat zaten google a bu şekilde göstermek

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Bende site açacağım.Araştırma yapıyorum.Joomladan yapmayı düşünüyorum.Tavsiyeleriniz nelerdir.Açacağım site Eğitim sitesi olacak.Tamamen özgün.Joomla teması da lazım kaç haftadır kafama göre bir tema bulamadım.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bende site açacağım.Araştırma yapıyorum.Joomladan yapmayı düşünüyorum.Tavsiyeleriniz nelerdir.Açacağım site Eğitim sitesi olacak.Tamamen özgün.Joomla teması da lazım kaç haftadır kafama göre bir tema bulamadım.

seo açısından en çok verim alabileceğiniz wp'dir hem eklentiler hemde tema zenginliği açısından işinize yarayacaktır.

-Joker-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni Başlıyanlar İçin İyi Bir Makale Olmuş. Eline Sağlık

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
arkadaşlar lütfen özelden yardım istemeyin bugüne kadar kimseye seo danışmanlığı yapmadım şimdilik yapmayıda düşünmüyorum, makalemin 2.aşamasınıda en kısa sürede yayınlamaya çalışıcam

ilginize teşekkürler

fatih atasoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben sitemi açalı bir hafta oldu ve bunlarla ilgili bilgim olmadığı için bunların hemen hemen hiçbirine dikkat etmedim..Şuan ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Ben sitemi açalı bir hafta oldu ve bunlarla ilgili bilgim olmadığı için bunların hemen hemen hiçbirine dikkat etmedim..Şuan ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

1 hafta çok uzun bir süre değil, yazılanların hepsini yapabilirsin..
iyi çalışmalar

C0LDSteeL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. devamınıda bekleriz inş. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5