İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni adsl tarifeleri?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet gün geldi artık. Ocak birden itibaren yeni paketler aktif oluyor. Ben kendimi bildim bileli sınırsız kullandım. Yeni paketlerin hemen hepsi sınırlı. Sözüm ona sınırsız adıyla kelime oyunu yapılıyor olsada bazı paketler içime sinmedi değil.
Örneğin adsl2 16mbit 50gb kotalı olan paket güzel gibi duruyor. Kota doluncada 1mbite düşüyor. Fiyatıda 59 lira. Ben zaten bir kaç hızda gezip 1mbitte kalmıştım aylardır. Buda 49 olacakmış. 10 lira fazla verip 16mbit kullanmak daha mantıklı gibi...

Siz neler düşünüyorsunuz, bir değişim yapacakmısınız?

http://www.ttnet.com.tr/2011-bireysel-paket-duzenlemeleri

Bu arada bu hızların upload ları ne olacak merak ettim.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ttnet ile bağlantım olmadığı için mutluyum bağlantım 0,72 kb bana yetiyor :D

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
Peki alt yapı sizin orda 16 mbit destekliyor mu bunu biliyor musun ? Genelde x mbit e kadar yazar garantisi yoktur çünkü :) Ve asla da maksimum vaade çıkmaz, adım kadar eminim bu konudan :)

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben netlimitsiz bölümündeyim. ancak 8mbit olması gereken hızım, aylardır 4mbit'te sürünmekte. neymiş, ttnet hattına uzak kalıyormuşum. o zaman ne diye telefon açıp, tarife değişikliği isteyip istemediği mi soruyorsunuz?? baştan bak, nereye yakınım, nereye uzağım..

ayrıca bu 16mbit 50gb 59 lira, bende 8mbit 25 gb kota 55 lira.. birde üstüne 24 ay beni sevebilirsiniz deyince, insanın eli kolu bağlı kalıyor..

sev beni ttnnet, bol bol sev :sarıl:

5DEL1

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Peki alt yapı sizin orda 16 mbit destekliyor mu bunu biliyor musun ? Genelde x mbit e kadar yazar garantisi yoktur çünkü :) Ve asla da maksimum vaade çıkmaz, adım kadar eminim bu konudan :)

Telekomcu arkadaşın olursa ve outdoor yakında olursa emin ol çok güzel sonuç alıyorsun :D

x mbit yerine tuzak bir KADAR kelimesi vardır ve yoğun kullanımlarda 2 mbit e kadar kadar düştüğüne çoğu müşterimde tanık oluyorum.

En iyisi 1 mbps Limitsiz aylık fiyatıda sabit hızıda sabit tek sabit olmayan şey kotası :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bütün hepsi yeni üyeliklere ve paket değişikliklerine kapatılmış , yuh.Keşke 4 yaptırsaydım bilemedik :ağla:

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kota aşınca gb başı 9 tl ödencekmiş.Pehhhhh , YAni yapılırda bukadar göz göre göre ayakta da yapılmaz ki.İçimden full küfretmek geçiyor ...

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
TTNet Hizmet Hattı üzerinden adsl kullandım, direk kablosu Telekom binasından çekildi gene de 8 mbit i bulmadı, o yüzden yalan dolan her zaman KADAR kelimesinde kalır. Ki zaten 8 mbit bağlantılarda 15 gb download ı aşarsan 512 kb indirme kanunu var :)

Raqe

1
İyinet Üyesi
Reaction score
8
2 gün önce türk telekom dan birisi geldi işyerimize bilgi aktarımı için ve benim internet bağlantımda sürekli sıkıntılar olduğunu söyledim sürekli kesilmeler olduğunu söyledim meğer türk telekom hatları fibere dönüştürüyormuş yani eski tel kablolar gidiyor fiberler geliyor dedi inş dedim;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşlar öncelikle kota aşımından sonra internet hızınız 512 ye değil 1mbit e düşecek artık.

Mevcut sınırsız 1mbit bağlantı yarın itibariyle 45 liradan 49 liraya yükseliyor.

Adsl2 16 mibte kadar olan paketin ise ödemesi aylık 59 lira. Ve 50gb kotası var. 50gb kota doluncada şuanki mevcut kullandıgım 1mbite düşecek hızım. Bence en güzel paket bu görünüyor.

Şebeke sakatta olsada, vaad edilen hız karşılanamasada hızın 5-6 mbit lerden aşağıya düşeceğini sanmıyorum. Bizim buralardada 8mbit kullanıpta sorun yaşayan kullanıcı olmadıgına göre problemde olmaz.

Hoşgeldin 16mbit diyelim bari, ne zaman aktif olur bilemiyorum :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Tarifeler berbat.. Evdeki interneti kapattirdim. VINN'a geçtim. Elimden gelse işyerindekini de kapatacağım..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Askere gidene kadar sabredicem. Gelince umarım adam gibi düzenlemeler yapılmış olur. Bu arada sitede yazıyormu bilmiyorum ama eskiden borcundan dolayı kapatılınca günlük faiz uygulanırdı artık direkt olarak 15 tl faiz biniyor anında.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5