İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Bir Site için yapılacaklar ve yapılmayacaklar ?

ersin89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Selamlar iyinet...Domain + host alarak bir sohbet sitesi açtım.xxx.com/forum olarak forum sayfası oluşturdum subdomainden daha iyi oluyormuş sandbox a girme tehlikesini azaltıyormuş yada ben öyle hissettim.neyse Benim 3-4 tane pr 1 blog sitem var.

Sohbet sitesi 2 gün oldu açılalı vee indexlenmesini beklioyrum. Şimdi bu pr 1 li sitelerime bu sohbet sitemin linkini koysam noluR :) yada bana tavsiyeleriniz neler.. Napmalıyım ?

Lütfen forumda azcık araştır araştırmacı ol diye azarlamayın :) Çok Pis rencide ediyonuz :D

proscrias

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimse rencide etmemek için yazmamış :)

pat diye linkleri koyma. siteni az geliştir sonra koy linkleri. yoksa bloglarını sömürür.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bence siteyi konuyla doldur mesela 7-8 bin tane konu aç ,çok fazla değil 10-15 siteden link al 3 ay içinde sandbox a düşür siteyi ve ondan sonra bir süre bekle 2 ay kadar siten ismin.com yazınca ilk sayfaya geldiğinde backlink ile doldur her yerden backlink al ve bu zamandan sonra spam mesaj açma siteye sadece gelen kişilerin yazdıkları mesajlar oldun.

ben öyle yapıyorum :) nedenini bende bilmiyorum ama açtığım tüm siteler sandboxa giriyor bir sene içinde bu yüzden siteyi açıyorum hemen 1 ayda sandbox a düşürüyorum ve 1 ay içinde geri çıkartıyorum böylelikle site normal hayata dönmüş oluyor. Tabi bu süre zarfından sonra spam ve sallama içerik eklemiyorum.

Mesela geçen hafta eski haline gleen bir sitem var gayet düzgün ilerliyor şimdi aşağıyada hitleri yazayım. Günlük hitlerdir.
ilk ay 100 ikinci ay 350-500 üçüncü ay 2-3 dördüncü ay 50-60 oldu şimdi beşinci aydayız :) 150-200 e doğru ilerliyor.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence siteyi konuyla doldur mesela 7-8 bin tane konu aç ,çok fazla değil 10-15 siteden link al 3 ay içinde sandbox a düşür siteyi ve ondan sonra bir süre bekle 2 ay kadar siten ismin.com yazınca ilk sayfaya geldiğinde backlink ile doldur her yerden backlink al ve bu zamandan sonra spam mesaj açma siteye sadece gelen kişilerin yazdıkları mesajlar oldun.

ben öyle yapıyorum :) nedenini bende bilmiyorum ama açtığım tüm siteler sandboxa giriyor bir sene içinde bu yüzden siteyi açıyorum hemen 1 ayda sandbox a düşürüyorum ve 1 ay içinde geri çıkartıyorum böylelikle site normal hayata dönmüş oluyor. Tabi bu süre zarfından sonra spam ve sallama içerik eklemiyorum.

Mesela geçen hafta eski haline gleen bir sitem var gayet düzgün ilerliyor şimdi aşağıyada hitleri yazayım. Günlük hitlerdir.
ilk ay 100 ikinci ay 350-500 üçüncü ay 2-3 dördüncü ay 50-60 oldu şimdi beşinci aydayız :) 150-200 e doğru ilerliyor.

7-8 bin konu mu ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
verdiğin linkler sohbet içerikli site degilse sohbet içerikli kelimelerde yükselmen zor olur. yeni siteye 1-2 ay link vermeyin derim.

ersin89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir konuya daha değineyim onada bir el atın fikir verin :d

istanbul-chat-sohbet.html ....... böyle 81 ilin + sohbet-sitesi.html gibide 10 tane sayfa yani sohbet sitemde 90 küsür sayfam var hepsinini linki ana sayfada hepsinin kodları aynı adsense+chat... sadece başlık - site tanımı - keywords lar değişik. zannedersem bütün sohbet siteleri aynı şeyi yapıyor ? adsense de sorun olurmu veya site sandbox a girermi :D şimdiden teşekkürleR...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5