İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeni bir yöntem daha (!)

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bugün bir arkadaşım ile msn de görüşüyordum bana ilginç bir teklifte bulundu.

msn in uzaktan yardım diye bir seçeneği varmış. Ben bu arkadaşa yardım isteği gönderiyorum ve bilgisayarımın tüm kontrolünü ona bırakıyorum. Oda benim bilgden browserda sitesiyle ilgili google araması yapıyor ve çıkan sonuçlardan kendi sitesine verilen bağlantıları tıklıyor. Açılan sayfada çıkan google reklamlarına benim bilgisayar üzerinden tıklama yapıyor. Sitesindeki farklı sayfalardaki farklı google reklamlarına tıklayarak tık sayısını ve haliyle kazancını yükseltiyormuş.

Bu nasıl bir mantık. Google bunu farkedemezmi, yani bu sahte tıklamaları gerçekleştirmek için bir nevi proxy kullanmak anlamına gelmiyormu bu. Bu yasak değil mi?

yorumlarınızı bekliyorum

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yasak. aynı bilgisayardan her gün aynı sitenin reklamına tıklama olduğunu anlayınca banlayacaktır zaten. ama kesin bir şey yok tabii ki banlanmayabilir de...

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ipni her seferinde degistirsen bile yeni ip yi belirli bir ip blogundan aliyorsun ve bu ip blogundan belirli aralaiklarla bile tiklama devamli gelse google bunu anlar ayrica cookieleride silmeniz gerekiyor her defasinda boyle bir islem icin gozunuzu kararttiysaniz.Ve sayfada belirli bir miktar dolastiktan sorna bu islemi yapabiliyorsaniz yapinki google adsense reklamlariyla bir kullanicini sited ene kadar dolasip hangi sayfalara gezdigini bulabilmekte.Eninde sonunda banlanrisiniz diyorum ben sayet :)

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ondan sonra buraya gelip banlandım abi hile yapmadım yardım edin diye ağlıyorlar boş işler bunlar:)

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi aynı bilgisayardan ben kendi adsense hesabımıda bakıyorum

onun tıklamaları yüzünden banada birşey olur mu?

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu reklamlara para verenlerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz ?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben bu davranışı onayladığımı söylemedim ama arkadaşım bugün bunu yaptı ve ben şimdi kendi hesabımın endişesindeyim.

Zaten bir daha yaptırmayı düşünmüyorum

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
cin olmadan adam çarpmak, o kadar uğraşacağına arkadaşına söyle rica etsin senden şu sayfadaki reklama tıkla diye... başka amacı vardır onun : )

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Etik kısmı zaten malumda, bir de şöyle bir laf var;
Taşıma suyla değirmen dönmez.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim hesaba bişey olmasında o ne hali varsa görsün

pişman oldum vallahi böyle bir şeyi yapmasına izin verdiğim için

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı bilgisayardan 16 tık demek zaten onun banlanması demek.Sana gelince tamamen google insafına kalmış ne desek boş.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya buralarda hile namına cinliklerin konuşulması bile gereksiz.
Arkadaşımızın dediği gibi taşıma suyu ile değirmen dönmez, hem uzun vadede bizlere çok zarar getirir.

D

DirtyZen

Misafir
türk zekası işde. ondan sonra google beni banladı / google türklere sert takılıo / google tıkımı saymadı / google az para verio felen filan. arkadaşının yaptığı zaten zekice bir davranış gibi gözüksede proxy ile girip tıklamış gibi bir durum. bence yakında sende banlanırsın o da birde 16 tık.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz alnımızın akıyla kazanalım birileri bizim hakkımızı gasp etsin oh ne ala memleket.. cezasız kalmaz.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya kızmayın bana sadece merak ve bir anlık düşüncesizlik sonucu bunun olmasına izin verdim. Bir daha olmasına izin vermeyeceğim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5