İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Dolandırma Yöntemleri (Paypal)

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son zamanlarda birkaç üyenin başına gelmesinden dolayı biraz daha uyanık olmanız için bir konuyu hatırlatmak istedim

Örneğin xxx$ paypal bozduracağım/alacağım diye başlık açtınız ve hemen sizi biri msn'e ekledi .. ( benim adım üzerinden kimsenin başına gelmedi ama örnek veriyorum ) Örneğin ekleyen kişinin msn adresi [email protected] . Bana ait mail değil ama adam benim adımı kullanmak için 123mp3@... .com şeklinde bir mail/msn oluşturuyor ve size ulaşıyor. Kendisini benmiş gibi tanıtıp profil linkimi verip olumlu traderleri gösteriyor. Sizde doğal olarak güvenip alışveriş yapabiliyorsunuz. Sonuç olarak dolandırılıyorsunuz. r10'da ilk kez teacher rumuzlu üyenin başına geldi , sonra fikir alan dolandırıcılar sürekli bu yöntemi kullanmaya başladı..

Tavsiyem sizi msn'e ekleyen kişinin profilini inceleyip msn adresi aynı mı diye kontrol edin. Daha sonra "test" vb kısa bir pm atmasını isteyin kontrol için.

Kanı bozuk insanlar gitgide artıyor , helal kazancınıza biraz daha fazla sahip çıkın kendinizi sağlama alın her zaman..

Konu Sabitlenirse iyi olur.

Webdoktorz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bu konuya destek veriyorum, aynı şey dün benim başıma geldi.Utopya nickli arkadaşa dolandırıcının biri sanırım ben gibi tanıtmış kendini.Ve dolandırmış.1$'lık işte yapsanız 1000$'lıkta karşıdaki insanın özel bilgilerini alın kontrol edin.İsim soy isim telefon numarası vb. gibi.Ve ilk önce burada mesajlaşın sonra msn yada başka anlık mesajlaşma aygıtlarına geçin.Karşıdaki kişinin o olduğuna emin olun.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
o paraları nasıl yiyorlar.?
nasıl boğazlarından geçiyor.? anlamıyorum

`Pi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu başlatan arkadaş senden daha iyi dolandırıcımı olur.Kendi yontemlerinide anlatsana

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böylesi zor bulunur. önce taktiği anlatıyor sonra uygulamalı gösteriyor :)

Webdoktorz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Konu sabitlensin demiş bi de utanmadan.Pi senin yerinde olcam iyinet'e sabitlerim kafadan çiviyle bu elemanı :)

X

Xman

Misafir
ben şikayet bildirimi yaptım gündüz bu kişi hakkında ama hala forumda konu açıp kafa buluyor milletle :)

`Pi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolandırıccıdır diye konu açtım ama nedense silindi konu ve adam halen bu forumda cirit atıyor.

`Pi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapmışsada bilelim .Bilsek iyi olur daha çok dolandırılırız sırf foruma katkı olsun diye:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5