İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni domain/sitenin Google'da gerçek PR'ını bulması.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni site/domain'niniz için her türlü PR çalışmalarına rağmen bir türlü google arama sonuçlarında istediğiniz sıraya gelemiyorsanız sandbox olası sebeblerden biri ben diğeri olan Eski/yeni domain farkından bahsedeceğim.

Kendi denemelerimden (TR veya diğer dillerde)

Yeni domainle site açarsanız;

1.Site indexleniyor (2-3ay)

2.Rekabetin az olduğu bazı anahtar kelimelerde 1 hafta 10 gün üst sıralarda çıkıyorsunuz.

3.Sonra bu sonuçlarda dahil olmak üzere 6-9 ay arası alt sıralara düşüyorsunuz.

4.Alt sıralara düştüğünüzde PageRank'iniz artmaya devam ediyor ama sıralamanızda bir değişiklik olmuyor.Ben bunu Google'ın backlink'lrin kontrol edilmesi, sitenin güncelleme bilgileri, kaç ziyaretçinin bookmark'dan geldiği ve bunun gibi bilgileri değerlendirmek ve site hakkında gerçeğe en yakın değeri oluşturmak için kullandığını düşünüyorum.

5.Yeni domain/sitenizi açtıktan 9-12 ay sonra gerçek PR değerini buluyor ve arama sonuçlarında kalıcı sıralamaya çıkıyor.

Bu 9-12 ay boyunca yapılacak iyi şeyler;

1.Sitenizin konusu ile ilgili backlinkalmaya devam edin.Backlink konusunda aşırıya kaçmayın Sandbox'a düşebilirsiniz.

2.Sitenizi güncelleyin, keyword'ünüzle ilgili sayfalar oluşturun.

3.Social Network ve tag cloud'lara sitenizi keyword'ünüzü kullanarak ekleyin...digg, technorati, myspace...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
içimi kararttı bu yazı:( Site nekadar iyi olursa olsun beklmek durumundayım hep

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özgün ve güncel içerğiniz oldumu hep artan bir grafik çizersiniz. ve çok fazla link değişimi yapmadan bile iyi PR değerleri alabilirsiniz. Tabi backlinklerde belli kelimelere yogunlaşmak gerekiyor o kelimede üst sıralarda olmak için. Her kelimede ilk sayfada olayım diye bir şey yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5