İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Fiyatlar ile Türkiye Konumlu Sunucular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir baltacı daha görüyorum telefonları belli ara onlarla konuş nixcon ile direk olarak...

NIS Bilişim kurulum tarihini incele... (Artık Nixcon ismi marka tescil ile markası olarak devam edicek...)

Telia ya telefon et yada nixcon a telefon et birine et ve sor sonra cevapları yaz...

Her satır başı için bir satır alta kaydırıyorum Nis Bilişim giriş tarihine tekrar bak...

Nixcon nun DC resimlerinide en kısa sürede göreceksin beklemeye devam et...

Kimin ekmeyini elinden almış? Kimi Dolandırmış Örnek göster?

cpanel swsoft tamam da Ripe için bunu nasıl söylersin daha önce kaçkere başvuru yaptın?..

Cpanel ve swsoft hakkında bilgim yok buna birşey söylemiyorum

En son yazını okudum tekrar tekrar anlamadım ancak nixcon fatura gönderiyor NIS A.S olarak her ayın 24. günü zaten bizde çalışamıyoruz faturasız..

Sende sağlıcakla kal.... Güle güle :)

Dedim ya biz bu konuları gereğinden fazla tartışıp gereğinden çok belge sunduk. Eğer çok güveniyorsanız siz bunları belgelerle kanıtlayın ki "BALTACILAR" sussun..!.!.

Ripe başvurum ise 7 ay önce gerçekleşti. Çalıştığım firma (ismini vermiyim şimdilik) için ip başvurusu yapıp aldık. Kişisel başvuru yapsanız bile iplere sahip olabiliyorsunuz...

Diğer sorulara tekrar yanıt vermiyorum. Bir önceki mesajımda hepsinin cevabı mevcut... Yanıt bekleyen kişi bu durumda halen benim...

Kolay gelsin.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
#33 burada bazı şeyleri anlatmıştım Baltalam-cı kişiler için Ripe üzerine başvurmuşsun demekki sende MESLEKTAŞ'ımız sın

Ripe üzerine 2000€ verirsiniz ilk üyelik için ve 3 ayda bir farklı ücretler ödenir...
http://www.ripe.net/membership/new-members/index.html

Neyse geçelim ripe meselesini...

Anlamadıgım nasıl olurda

Aslında boş boş oturup nasıl bir taktik izleyip, başkalarının ekmeğini nasıl ellerinden almaya çalıştıklarını ve nasıl bir dolandırıcı olduklarını anlatmak isterdim fakat bunları yazmaktan ve bu yazdıklarımdan sonra konuların kıtlenmesınden sıkıldım...

Bu cümleyi kurabilirsin şaşıyorum çok kötü birşey bu gerçekten ama yada bu cümleyi ben yanlış anladım MESLEKTAŞ'larımzın müşterileri günden güne nixcon a geçtikleri için bu ekmek olayını yazmışsın galiba...

www.nixcon.com.tr adresine girersen hala siparişlerin kapalı oldugunu ve hala bazı çalışmalar içersinde olduklarını görebilirsin.. Bize tanınan bir ayrıcalık bizim sunucu alabilmemiz sadece..

Sen bence biraz daha sorularının cevaplarını alama ve oturup nixcon'nun siparişlerini açmasını bekle... Köklü bir değişim içersindeler şuan yıllarca bu şekilde kalmaz meraklanma... Zaten sorularının cevaplarını alsanda nixcon kullanmayacaksın :) amaç baltacılık oyunu

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nixcon dan bize geldi sıra galiba 8)
Aynı tiskindirici durumu 2. kez yaşıyoruz şuan bir MESLEKTAŞ'ımızdan neyazıkki...

http://int.dto.org.tr/rehber/firmadetay.asp?KURUMNO=1007244

Ni Bilişim Değil ismimiz yukardaki link ile görebilirsin bilişim firması olmadıgımızı....

Daha önce internet haftası banneri gibi TID baneride onlara destek vermemiz için konulmuş birşey TID nedir biliyor olmalısın Türkiyede interneti geliştirmek yaygınlaştırmak için kurulmuş bir dernek

Telkoder'e ismini bizimle paylaşmadıgın şirketin için ripe ye üye olur gibi onada üye olman gerekirdi yada kesin olmuşsundur olmuşsan bilirsin Telkoder de firma olarak üye olmak önce nasıl üye olunur nekadar beklenir biliyor olman gerekir..
http://www.telkoder.org.tr/charter/item-07.html

Hocam yapma şunu... :)
Benim her yazımın arkasından HostBank gibi yazmak zorunda değilsin...

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni bir nixcon olayi . tebessumle izliyoruz biz bu olayi .
trickster bence artik sende yazma birgün gelip trickster hakliydi derler sanirim :)

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ortada bir Nixcon olayı yok sadece sunucu fiyatlarından bahsettim arkadaşımın bana göndermiş oldugu iyinet davetiyesi ile üye oldugum bu forma... Ama tabiki Meslektaşlarımız rahatsız oldular... Durum karşısında

Alt satırdaki yazın için teşekkürler Yazmayın... Nasıl olsa birgün haklı olacaksanız o günü bekleyin...

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alt satırdaki yazın için teşekkürler Yazmayın... Nasıl olsa birgün haklı olacaksanız o günü bekleyin...

oyle alayci tavirlara girmeye gerek yok . Türk hosting tarihine bircok firmanin gömüldügüne birebir sahit olmusumdur . Umarim siz istediginiz basariyi elde edersinizde ben sozumu geri alirim

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
winsock çok çok özür dilerim yanlış anladıysan ben ciddi ciddi yazmıştımve Nixcon için yazmıştım...

İzmir'de bir bilgisayar firmasının markası adı altında çok çok öncelerde başladık bu işe belki siz duymamış olabilirsiniz ancak bizim müşterimiz olan kişileri göre de bilirsiniz çevrenizde 3-4 yıl dır bizimle çalışan... Daha sonra anlaşmazlıklar ve ticari durumlarının bize uymaması vede telekomünikasyon alanındaki faliyet kollarımızın artması nedeni ile Temmuz 2006 da denizli Merkezefendi Mh. Karcı yolu cadde üzerinde bir inşaata başladık bu süre içersinde İzmir firmasının markası olarak faaliyet gösteren biz onlardan bağımsız bir şirket kurduk Ve Denizlinin yine Muratdede Mh. sinde geçici bir işyeri kiraladık geçici olarak tabiki... Bu ay sonu inşaat %100 olarak tamamlanmış olacak Diğer meslektaşlardan farklı olarak birçok telekom ve bilişim vede farklı iletişim teknolojileri üzerinde faaliyet gösteriyoruz.. Genel olarak kurumsal farklı hizmetler veriyoruz.

Bunları anlatma nedenim Bizi düşünüp inşallah sizde yok olmazsınız demenizdir..

Yok olacak kişiler için örnek link @webabi den…
http://forum.iyinet.com/web-hosting...kayet-etmeden-once-okuyunuz-2.html#post329608

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Ni-Osman
winsock'un dediği gibi susmak isterdim fakat nasıl bir çelişkili konuşmadır anlayamadım gitti. Eğer Netinternet iseniz sizinde verdiğiniz adresten görüldüğü gibi toplam 50milyar TL'lik bir bütçe ile kurulmuş. Geçen sayfada 5 Trilyonluk bütçelerden bahsediyordunuz.

Kısacası sizinde dedğiniz gibi daha 1yılını doldurmamış bir Limited Şirketisiniz. Yine geçen sayfada "NIS Bilişim kurulum tarihini incele" gibi bir ibare kullanmıştın, hatırlarsın umarım...

"Ni Bilişim Değil ismimiz yukardaki link ile görebilirsin bilişim firması olmadıgımızı...."

"Diğer meslektaşlardan farklı olarak birçok telekom ve bilişim vede farklı iletişim teknolojileri üzerinde faaliyet gösteriyoruz.."

karar verin bilişim şirketimisiniz, değilmisiniz?

Hadi TID'i kabul edelim dedik. Fakat Telkoder logosu ayrı bir yükümlülük sergiliyor orada. Üzerinde koca koca "TELKODER ÜYESİ" yazıyor ve siz bunu destek oluyoruz diye ekliyorsunuz. Destek amaçlı hazırladıkları bannerlar başka sayfada!

"Telkoder'e ismini bizimle paylaşmadıgın şirketin için ripe ye üye olur gibi onada üye olman gerekirdi yada kesin olmuşsundur "
Şimdi bu ne alakadır anlayamadım? Yani her ip sahibi olan Telekom firmasımıdır ki illa Telkoder veya benzeri bir derneğe kayıt olmak zorunda olsun?

"Yok olacak kişiler için örnek link @webabi den…"
"Benim her yazımın arkasından HostBank gibi yazmak zorunda değilsin..."

evet doğru! "Bir baltacı daha görüyorum" !!!

Bence artık boş yere mesaj yazmayın. Çünkü her yazdığınız harf birbiriyle çelişiyor!

Ekin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trickster; arkadaşın demek istediğin

Netinternet Telekom = NI Telekom
Nixcon'un yeni adı = NIS BİLİŞİM

Sen ikisini karıştırdın :)

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ekin Bende anlamadım anlattıklarından birşey Boşver... 8)

Vurgulu kalın yazılar saçma sapan sorular hangi lafın çelişki yaratmış önce düzgün teker teker oku :) Komik oluyorsun daha sonra

Bilişimmi değilmi yazmışsın "Ni Bilişim" Ne? bu bizim adımız değil...

Dafa fazla saçmalama arkadaşım...
Bir çocuk gibi ne yazarsam arkasından birşey atıyorsun yeter...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sonu gelmeyecek tartismayi lutfen sonlandirin.

Buraya gelip bir reklam postu atmissiniz kurallar cercevesince. Kurallara aykiri bir durum oldugunda moderatorlere bildirin, tartismaya girmeyin. Ciddi sirketlerin calisanlarinin bu sekilde forumda laf dalasi veya birsey yaristirma yapmaya calismamasi gerektigini dusunuyorum.

Ozellikle "baltaci" ne anlama geliyor? Acikcasi ben ne Superonline ne Doruk.net ne de X bir internet saglayiciyi temsilen bir yerde konusan/yazan insanin o firma ile ilgili tartismada sen baltacisin deme curretinde olabilecegine ihtimal vermiyorum. Sizin sirketin vizyonu buna izin veriyorsa olsa bile, burada reklam veriyorsaniz, gelen her turlu yorumu bu forumun kurallarinca cevaplamak durumundasiniz.

Bu forumun kurallarini ve gecmiste adi gecen sirket hakkindaki mesajlarin neden kapandigini arastirarak tekrar okuyunuz.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Balta-cı anlamı bizden hizmet almayacak ve yine bizim hakkımızda ileri geri konuşan kişiler anlamına geliyor sadece Kötüleme amaçlı yazı yazanlar...

Kurallarınızı okudum her baltacı arkadaş için kötü mesaj bildirimi ile yazı yazdım tabi hiçkimse geri dönmedi

Şirket vizyonu kesinlikle bizi karalama kötüleme yapanların bizim müşterimiz değil dış kapı mandalı ise buna izin veriyor...

Bu post'u kitleyin kitleyinki trickster ve hostbank ben her yazdıgımda arkasından mesaj yazmaya devam edecek... Ne demek istiyorum anlamış olmalısın Angelo

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tiva, uykudan mi uyandin:)

Ni-Osman:
Hayir bence siz anlamamissiniz. Onu parantez acip yazarak kisisel gorusumu belirttim ben, hala da israrciyim. Ayrica boyle bir kelimeyi ortalik yerde reklaminin altina atan hic kimseden servis almam. Sizin icin ben de dis kapi mandali olabilirim bu durumda, zaten olmamak adina da teknik hicbir ayrintiya girmedim. CIA'in gizli merkezi gibi saklanan bir yeri bulmak adina sacma sapan oradan buradan ripe query yapip hafiyelik edecek de vaktim yok.

Beni ilgilendiren bu forum ve buradaki yazismalarin kurallara uygunlugu. Her ne olursa olsun burada bu sekilde konusmalara izin veremeyiz. Bu tarziniz ile ilgiliydi.

Hostbank, trickster vb. arkadaslarimizin mesajlarini kesmenin tek yolu, gizli karargahin dogru duzgun aciklanmasi, artik Telia'dan mi hat var nereden varsa gosterilmesi (kanitlariyla), yok gosterilmek istenmiyorsa, bu sekilde devam edilecekse de gelip burada Telia'dan hat var yazilmamasidir. Burada birsey yazildiginda kaniti gosterilmelidir, aksi takdirde insanlar yorum yapma haklarini sakli tutarlar, ve bu haklarindan dolayi "baltaci" degillerdir.

Eger konuya kanitli boyuttan yaklasacaksaniz, Nixcon hakkinda yazilar yazmaya devam edebilirsiniz, eger kanitsiz kendi kisisel basarilarinizdan, kac senelik bilisim tecrubeniz oldugundan bahsedip aralara kanitsiz donelerden serpistirirseniz, bu uzayan anlamsiz tartisma diger benzerleri gibi sonlanacaktir.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Farklı amaç ile kurulmuş (Bazı şirketlerin farklı bölgelerdeki şube ve merkezleri için beraberce Muhasebe Programlarının SQL'lerini kullanmaları için mesela..) Datacenter denilemeyecek biryer mevcut...

Angelo sende biraz daha bekle zaten kendileri anlatırlar zamanı gelince... Nixcon hakkında birşey yazmadım sadece sunucu fiyatlarını yazdım not olarak eklerim... Sen şuan Baltalama yapmadın.. Nixon dolandırıcıdır bu hattı vermez Nixconu önermiyorum şeklinde yazı yazmış olsaydın ozaman olurdu..

Sonu gelmeyecek tartismayi lutfen sonlandirin.

Bunu sen demiştin sanırım?

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim anlamadiğim;

1: dedicated, host v.s referanslariniza rastliyamadim. ¿
2: http://www.netinternet.com.tr/rf.php orada 2003 'e ait bir kaydinizda bulunmakta.
3: http://www.whois.ws/whois-tr/ip-address/netinternet.com.tr/ kisminda ise;
Sorgulamasını yaptığınız alan adının sorumlu ve sunucu bilgileri aşağıdaki gibidir:

Alan Adı Sahibi : Netinternet Bilgisayar Telekominükasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.
Alan Adı Sahibi Adresi : Muratdede Mh. 356 Sk. No:10 Merkez/Denizli
20100 Denizli - Türkiye

Alan Adı Tahsis Tarihi : 22/09/2006

İdari Sorumlu : Netinternet Bilgisayar Telekominükasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. (nbt28-metu)
Ödeme Sorumlusu : Netinternet Bilgisayar Telekominükasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. (nbt28-metu)
Teknik Sorumlu : Netinternet Bilgisayar Telekominükasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. (nbt28-metu)

+
netinternet.com.tr alan adinin ise;

Alan Adı Tahsis Tarihi : 11/09/2006 kayitli olduğunu gördüm. Oysaki sitenin en altinda; Copyright © 2005 Netinternet Telekom. v.s yazdiğini gördüm. ( www.netinternet.com.tr solda en alt kisimda yaziyor)

forumda okuduğum ve arastirdiğim yarim saat icerisinde bu bilgilerle karsilastim.

Düsünce & fikirlerime gelince;

diyelimki gercek anlamda internet bilisimi adi altinda ama yazilim ama çözüm ortakliği ama buna benzer internet hizmetleri sunuyorsunuz.. ve mademki 2003 veya daha eski bi kuruluşunuzda var olmasi gerekliki network alt yapısı + sunucu v.s hizmeti verilicek referanslara sahip olasiniz. diyelimki gecmisi irdelemedim ama sitenizdeki; http://forum.ni.net.tr (forum) kismina girdiğimde ilk gözüme carpan son acilan 5 konuya baktiğimda karsima direk;
http://forum.ni.net.tr/showthread.php5?t=403

Yanlis anlamayin ama ben bir tüketici olarak ilk basta sizden alacağim hizmetin sirasi ile;
1: Referanslarina (konuyla iliskin)
2: iletisim bilgilerine
3: Destek hizmetlerine
4: Bw hizmetine
5: Makina Özelliklerine
6: Diğer hizmetlerine
Bakarım. + sitenizin forumu normal saatten 1 saat ileride :)
Dipnot: Gözünüzden kacmis olabilir. ama en azindan bundan sonraki verdiğiniz yada vereceğiniz hizmetlerde bunlari göz önünde bulundurun. [ Dedicated Müsteri tavsiyesi ]

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mal satiyorsunuz, soru sorunca bekle zamani gelince deniyor. Neyin zamani gelecek anlamadim ben? Aylardir gelmeyen zaman nedir, 5-6 sayfadir her turlu yaziyi yazdiniz nixcon hakkinda simdi sadece sunucu reklami oldu. Sorulara cevap vermeyecekseniz dedigim gibi burada sonlansin bu.

Burada, "bekle zamani gelince anlatirlar" modeli satis yapilmiyor.

Laf atismasi yapacak degilim, cok basit birsey soyledim, kanit ile yazi yazacaksaniz yazin, aksi takdirde ortaya iddialar surup, kanit istiyince bekle zamani gelince yazamazsiniz. Biraz saygisizlik olur.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
.net.tr uzantısını TİD (Tüm İnternet Derneği) üyelik belgesi ile mi aldınız ?

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Cky

1- Bizimle iletişim kurabilirsin bizden hizmet alacaksan yada almayı düşünüyorsan sana referanslar söylenir... fazla bir referans yok zaten 21 adet olmalı...
2- Bunu önceki mesajlarımda yazdım tekrar okursan Ayrı olarak yeni bir şirket kurulmuş olduğunu ve denizlide olduğunu orada görürsen orada da yazıyor 2006 da şunlar şunlar şunlar oldu diye...
3- Com.tr alan adı yeni ama bir sürü alan adı var www.niservers.com da bir örnek

Forum a gelelim sorun çıkmıştır sunucuda olamazımı :)

Diğer Tüketici maddeleri :)
1 2 3 4 5 6. Sen tüketici olarak önce bizimle iletişime geç hepsini alacaksın zaten iletişime geçince..

tiva
Soruna Cevap : Evet yada bir bilgim yok... Buradaki başka biri TID'e başvurarak almıştı sanırım sorarım sabah

Angelo
Ne Yapabilirim? Nixcon bizim değilki... Onlarla bunu görüşüyorum yenilik içersindeler Nis A.Ş nin kurulması gibi ben bekle biraz daha derken ciddi söyledim güvenmiyorsan zaten kimsede sana zorla al demiyor :) İstediklerin açıklanırsa alırsın bekle biraz daha...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5