İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Forum Kurallari Hakkinda

I

iyiyiz

Misafir
Yeni forum kurallari yürürlüge girmis sanirim,eg-zotik,mp3.absürt vs sitelerin tanitimlari yasaklanmis.Aslinda bu tarzdaki siteleri toplistten yasaklayin ancak forumda yasaklanmasa daha iyi olur gibime geliyor,cünki normal ziyaretciler iyinet forumu kullanmiyorlar.Cogunlugu webmasterlerden olusuyor.Bir site tanitimininda kimseye zarari olmaz diye düsündüm,yanlis mi düsünüyorum acaba?

Yinede aldiginiz kararlar hayirli olsun,forum icin en iyisi neyse yöneticiler düsünüyorlar zaten.

iyi günler iyi bayramlar

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
illegal konularin yazildigi/tartisildigi birsuru forum var Turkiye'de, hele son zamanlarda daha da cogaldi bunlar, hepsi birbirinin kopyasi gibi...
Biz cizgimizi belirleyip yavas yavas oturtmaya calisiyoruz.
Bize bu konuda yardimci olmanizi ve yeni kurallari anlayisla karsilamanizi rica ediyorum.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bencede iyi uygulama.O içerikli site adminleride gelirler bilgilerini paylaşırlar ve düşüncelerini aktarırlar.SAdece tanıtımını yapmazlar.
Hayırlı olsun

D

doLob

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:
illegal konularin yazildigi/tartisildigi birsuru forum var Turkiye'de, hele son zamanlarda daha da cogaldi bunlar, hepsi birbirinin kopyasi gibi...
Bize bu konuda yardimci olmanizi ve yeni kurallari anlayisla karsilamanizi rica ediyorum.
peki imzada boyle site adresi bulundurmak yasakmi?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
doLob' Alıntı:
peki imzada boyle site adresi bulundurmak yasakmi?

İmzalarda illegal siteler zaten önceden yasaktı. Şimdi tanıtım yapılmasıda yasak.

kolay gelsin.

D

doLob

Misafir
guzel uygulama ama bence imzada site adresi dahi olmamali sonucta orasi imza bolumu site adresinizi panelden homepage yazili kisma girebilirsiniz (site icin yer yapilmis)

F

fenerli

Misafir
belki bu sözümde tepki alabilir ( saygılı olmaktan bahsettiğim veya mp3 dağıtımının haksızlık olduğunu savunduğum başlıklardan dolayı eksi reput. verenler var :) )

forumdaki herkesin esasında normal yaşamındaki davranışını, karakterini yazdığı mesajlarla sergilediğini düşünüyorum, bu yüzdende birçok kural kullanıcılara ters geliyor.

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz daha iyi

Sanki İyinet şimdi daha güzel...Admin ve yöneticilerin duyarlılığı çekiyor insanı.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengizzz' Alıntı:
Sanki İyinet şimdi daha güzel...Admin ve yöneticilerin duyarlılığı çekiyor insanı.
Forumu (biz) bozduysak, yine (biz) düzelteceğiz. Admin ya da başka birşey yok aslında. Herkes bir kullanıcı. Gerçek hayattan örnek vermek gerekirse Başkbakan la aynı haklarımız var. Tabiki bazı başkanlar kötüye kullanmıştır görevi ve bu nettede aynı olabilir. Ümidimiz başkanımızında, kullanıcılarla beraber iyi biri olması. Temiz bir toplum diye özetleyebiliriz.

Tartışmadan uzak, hoşgörüyle yaklaşırsak herşeye sorunda kalmaz sanırım. Forum u arkadaşlık ortamı olarak görmeliyiz. arkadaşlarımıza yardım edip, yardım alıyoruz. Burası sayesinde Türkiye nin birçok büyük site sahiplerini, en iyi tasarımcılarını, en iyi programcılarını tanıyabiliyoruz. Bunun karşılığı içinde sadece bildiklerimizi paylaşmamız yeterli. Tıpkı o en iyilerin yaptığı gibi.

Sonuçta arkadaşlık hepsinden önemli. Forum u tartışma dan çok paylaşım olarak görürsek, hatta arkadaşlarla paylaşım olarak görürsek hepimiz mutlu oluruz. Sonra adminde, modlarda mutlu olur. Herkes mutlu olursa, herkes mutlu olmuş olur :)

Uzun, saçma ve komik gelebilir çünkü uzun, saçma ve komik oldu.

Kolay gelsin herkese..

K

KingTR

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:

eleştiri olarak algılayın ama daha kullandığımız skin vbulletin in default skini yani normal forumlardan bir fark yoqken gelipte oturmaya çalışyoruz demen çok yanlış bence iyinetadmin.Ayrıca biz webmasterız yani absürt te mp3 te var illegal içerikte var var olu var bunları yasaklar biz neyi tartışıcaz.İnternetin %50 si illegal bu içeriklerden oluşuyor.Eğer bunları komple yasaklarsanız biz neyi tartışıcaz burda kusura bakmayın ama çok saçma olmuş yeni sistem ( Bir forum admini olarak yazdım bunu )

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
KingTR' Alıntı:
eleştiri olarak algılayın ama daha kullandığımız skin vbulletin in default skini yani normal forumlardan bir fark yoqken gelipte oturmaya çalışyoruz demen çok yanlış bence iyinetadmin.Ayrıca biz webmasterız yani absürt te mp3 te var illegal içerikte var var olu var bunları yasaklar biz neyi tartışıcaz.İnternetin %50 si illegal bu içeriklerden oluşuyor.Eğer bunları komple yasaklarsanız biz neyi tartışıcaz burda kusura bakmayın ama çok saçma olmuş yeni sistem ( Bir forum admini olarak yazdım bunu )

Elbette elestireceksiniz.
Skin konusunda: bu is skin ile olacaksa ben hemen skin degistirmeye hazirim.
illegal icerik konusunda: o konularin konusuldugu tartisildigi forumlar da mevcut. Sizi 2 forum arasinda mekik dokutmus oluyoruz belki ama kusura bakmayin. Tartisacak konu cok. Forumdaki forum basliklarinin herbiri birer konu.

K

KingTR

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:
Elbette elestireceksiniz.
Skin konusunda: bu is skin ile olacaksa ben hemen skin degistirmeye hazirim.
illegal icerik konusunda: o konularin konusuldugu tartisildigi forumlar da mevcut. Sizi 2 forum arasinda mekik dokutmus oluyoruz belki ama kusura bakmayin. Tartisacak konu cok. Forumdaki forum basliklarinin herbiri birer konu.

:) ya tabi skin değiştirmekle olacak iş değil tabikide ben sadece standartlıktan kurtulmuş bir forum görmek istediğim için diyorum yani görünüm önemli bir unsurdur o manada söyledim.Ben 6 senedir internetin içindeyim her türlü marezi sonuna kadar desteklerim çünki herşey pahalı adam gelmiş benden 150 dolara program istiyo saçmalığın düz alası, 3-4 dolar olsun parayı vermiyen ne olsun.Dediğim gibi ben marez insanıyım mesela burda benim siteminde yer aldığını görüceksin.Burda böyle senin gibi tartışacabileceğim seviyeli bir insanlar olduğu için geliyorum.yoqsa kendi forumumda uğraşırım.ama tabi karar senin ama birazcık serbestleştirilse yani gitsinlerde lisanssız script dağısınlar demiyorum tabikide marez sitelerindeki yasaklamalar kaldırılmalı bence.

herkesin bayramı mübarek olsun bu arada.

F

fenerli

Misafir
KingTR' Alıntı:
İnternetin %50 si illegal bu içeriklerden oluşuyor.Eğer bunları komple yasaklarsanız biz neyi tartışıcaz burda

sende şu program var mı kırık var mı, serialini versene, bana göndersene, rapid e yükle olmadı megaya da yükle, ahmet in remixi , mehmet in şekeri gibi konular tartışma konusu bile olamaz.

Guvenlik. Webmasterlar icin saldirilardan korunma yontemleri , Network gibi konularda da insanların soru sorar hale gelmesi, bu konulardaki mesaj sayısınında site tanıtım ve google adsense ile ilgili mesaj sayısının artmasını sağlamak bunlar amaç, tartışma, paylaşma konusu olamaz mı ?

K

KingTR

Misafir
KingTR' Alıntı:
ama tabi karar senin ama birazcık serbestleştirilse yani gitsinlerde lisanssız script dağısınlar demiyorum tabikide marez sitelerindeki yasaklamalar kaldırılmalı bence.

herkesin bayramı mübarek olsun bu arada.

@fenerli son mesajımı oku istersen.

Y

Yns

Misafir
KingTR' Alıntı:
.Ben 6 senedir internetin içindeyim her türlü marezi sonuna kadar desteklerim çünki herşey pahalı adam gelmiş benden 150 dolara program istiyo saçmalığın düz alası, 3-4 dolar olsun parayı vermiyen ne olsun

Yahu bunun nesi saçmalık ? O programlar şıp diyince yazılmıyor.Hadi onu bırakalım , programlar programcıların malı.İstediği fiyata satmakta özgürler.Bu marez kullanımının doğruluğunu ortaya koymaz.

K

KingTR

Misafir
Yns' Alıntı:
Yahu bunun nesi saçmalık ? O programlar şıp diyince yazılmıyor.Hadi onu bırakalım , programlar programcıların malı.İstediği fiyata satmakta özgürler.Bu marez kullanımının doğruluğunu ortaya koymaz.

Ben programcılıktan çok anlamam bu konuda haklı olabilirsin.Ama abuk subuk programlar için istenen rakamlar çok pahalı 100 - 150 USD fiyatlara kimseye uygun değil bu ülkede.Allah aşkına bu ülkede hangi toplama bilgisayar satan yerin satacağı bilgiayara lisanslı windows yada diğer programlarını lisanslı olarak ekleyip sattığını gördün.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
KingTR' Alıntı:
Ben programcılıktan çok anlamam bu konuda haklı olabilirsin.Ama abuk subuk programlar için istenen rakamlar çok pahalı 100 - 150 USD fiyatlara kimseye uygun değil bu ülkede.Allah aşkına bu ülkede hangi toplama bilgisayar satan yerin satacağı bilgiayara lisanslı windows yada diğer programlarını lisanslı olarak ekleyip sattığını gördün.
w-ar-ez içerik için benim duyduğum kadarı ile bir çok Türk ve yabncı forum mevcut. onlar terchlerini bu yönde yapmış saygı duyarız. ama bizim forumumuz webmaster kaynak forumu olduğu için Türkçe internetinin ve Türk webmasterlılığın gelişimi için olan içeriklere izin veriyoruz. biz burada bir çok yeni webmasterın bilgi ihtiyacını karşılayıp ufkunu açıyoruz, amacımız w-are-z içerik sunupta o kişiyi emek hırsızlığına itmek değil bizim amacımız webmasterı bilgilendirip en iyi şekilde sitesinden ve yeteneklerinden verim almasını sağlamak. biz burada bir çok üyenin yeniliklerle tanışmasına yardımcı olduk, ekmek kapılarına biraz daha katkıda bulunduk. ve şunu hiç unutmadık, bilgi paylaştıkça güzeldir...

F

fenerli

Misafir
neden forum.iyinet.com da türkçe içerikle, www.ozzu.com kıvamında bir site olmasın ki

rakamlarla ifade edereksek ozzu.com PR 7 , Alexa Rank 10.000

şu andaki forum kullanım kurallarıyla ozzu.com un kuralları örtüşüyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yanlis anlasilmasin, biz kimsenin aliskanliklarini yada karakterini degistirmeye calismiyoruz. Hepimiz cig sut emmisiz, hepimizin kotu aliskanliklari var. Biz forum kurallarini belirlerken en yuksek hiti alsin, en cok ziyaretci ceksin amaci ile duzenleme yapmadik. Amacimiz, legal (yasal) bilgi paylasimini maksimuma cikartmaktir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5