İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Kaydettiğim Domain Hakkında Bir Çok Mail Geliyor

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar
ilk defa .com lu bir domain aldım. Alalı daha iki gün oldu ve dün ve bugün mailime domaininizi almak istiyoruz bizimle iletişime geçin diye postalar geliyor. Sizce bu mailler fake midir. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Domain: www.inbuz.com

2 saat önce gelen bir örnek bir mail

Hello Sir

My name is Deepu Joseph, and I am an engineering student from India. I, along with a friend of mine were planning to start a venture by the name Inbuz. We were looking forward to registering the site over the weekend, as we had previously noted the domain inbuz.com to be avilable. However, to our surprise we noticed that the domain had suddenly become unavailable. A whois search lead us to you, and hence this email.

We would be very grateful if you would be willing to sell the domain name inbuz.com to us, as having the domain name is central to our plans. Kindly let us know at the earliest.

Best Regards
Deepu Joseph
Student
Rajagiri School of Engineering and Technology

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kısaca, Hindistan'da mühendislik okuduklarını, Inbuz kelimesi ile ilgili projeleri olduğunu ("In"dia = Hindistan), geçtiğimiz haftalarda kontrol ettiklerinde domainin boş olduğunu ve şimdi kontrol ettiklerinde senin sürprizinle karşılaştıklarını yazmışlar ve senden domaini istemişler.

Bir fiyat vermeni istiyorlar.

Spam maile benzemiyor.

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gönderenin mail adresinin uzantısı mykila.com siteye girdiğime buzz kelimelerinde oluşan bir sayfa çıkıyor galiba fake değil :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
sahte mail filan değil adamlar gerçekten fiyat istiyorlardır.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Süründür bence :D

Şaka maka adamların hakikaten ihtiyacı olduğuna göre 100 $'a falan verebilirsin, eğer senin de çok ihtiyacın yoksa.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Sanada uygun olan bi fiyatı ver bence. Gerçi adamlar öğrencimiş okuyolarmş daha ama eğer cok lazımsa kesin alırlar.

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar domaini isteyen arkadaş ile gmail de mesajlaştık ve domaini ne için kullanacağınız diye sordu bende reklam projesi için dedim sonrada ne kadar istiyorsanız verelim dediler benimde aklımda bir fiyat yoktu ve aklıma gelen ilk fiyatı söyledim 10k$ dedim biraz düşündüler daha sonra üzgün bir şekilde teşekkür ederek ayrıldılar.

Galiba fiyat fazla geldi onlara :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
10,000$ gerçekten de çok uçmuşsun. 1000$ bile yeterli bence. (ben de çok uçtum :p)

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuşmaları ve yazışmaları çok profesyonel duruyordu bir de ne kadar istiyorsanız verelim diyince bende direk bu kadar fiyat söyledim:)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
SPAM mail olduğunu düşünüyorum... Artık yeni kaydedilen domainlerin WHOIS bilgisindeki eposta adresine otomatik spam yapan sistemler geldi sanırım. Yeni moda olsa gerek... Cevap yazın daha sonra sizden Bazı Domain fiyat biçme sitelerinden fiyat belirlemenizi isteyeceklerdir oraya yönlendirmek için ya da farklı amaçlar...

ve de zaten profesyonel bi kullanıcı asla "Biz bu domaini çok önemsiyorduk Şöyle proje yapacaktır Böyle işimiz vardı" gibi şeyler söyleyerek domainin fiyatını şişirmez.

Ama denemekten zarar gelmez - yanıtlayın :)

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@annudora neyden zarar gelmez anlamadım ben zaten kendim için profesyonelim felan da demedim ki tam olarak ne demek istediğinide anlamadım ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@annudora neyden zarar gelmez anlamadım ben zaten kendim için profesyonelim felan da demedim ki tam olarak ne demek istediğinide anlamadım ?

1. Senin değil karşı tarafın konuşmaları yazışmaları profesyonel duruyor denmiş onaydı sözüm - Yani karşıdakiler pek profesyonel e benzemiyor. Çünkü domain in kurmak istedikleri iş dolayısıyla çok değerli olduğunu ifade etmişler ki bu fiyatı şişirir...

2. Epostayı yanıtlamandan zarar gelmez dedim. Bi fiyat belirleyip karşı tarafa gönder diyorum yani.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gariban Hinduyu mu buldunuz yolacak. Kayıt ücreti edecek domaini biri sordumu neden uçuşa geçiyor herkes :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
10,000 $ için "biraz düşünelim" dediklerine göre bu fiyat onlar için çok da uçuk değil demektir.

Sen fiyatı 5,000 $'a indirip tekrar bir e-mail gönder bence.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
okadar paraları olsa zaten o domaini boşta gördükleri an kayıt ederlerdi.. beklemezlerdi..

kaldıki projeleri oldugu halde hemen kaydetmemişler..:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5