İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni MSN Virüsü Uyarısı

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Arkadaşımdan gelen mail üzerine , burayada yazıyorum, gerçek olup olmadığı hakkında bilgim yok, araştırmadan kendi MSN imi kapattım..bilginizeee

DİKKAT, DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ!

MSN'DE " gturgut@hotmail diye bir adres seni
listesine eklerse, kabul etme. Yeni bir virüs
dolaşıyor ve senin listendeki biri de bunu eklerse
sen de virüs kaparsın.

O yüzden listendeki
herkese haber ver.

gt;@ rht.com
http://rht.com/
uzantılı biri msn'e eklerse bunu da kabul etme. Türk hekerler ruslara
savaş açtı.
Ruslarda Türkiye`yi Mail bombardımanına tutuyor bu
virüs ile.

Listendeki herkese söyle çünkü onlar
ekleyince sana da virüs bulaşıyor ve çok tehlikeli anti virüsler bile işe
yaramıyor. Virüs girince animasyon gibi bir iki
saniye çalışıyor sonra hard diskindeki her şey
siliniyor, veri işlemez hale geliyor. ;

Eğer; birisi sızı cep telefonunuzdan arayarak "ESAT" 
veya "ERICAL"
adlı bir firmadan aradığını, telefonunuzu kontrol etmek zorunda olduğunu
ve bunun için " 9090" ı aramanızı söylerse telefonunuzu derhal kapatın ve
söylenen numarayı aramayın. Söz konusu numarayı çevirmeniz, karsıdaki bu
sahsın sizin bütün kimlik bilgilerinize ulaşmasını ve yapacağı tüm telefon
görüşmelerini sizin hesabınıza geçirmesini sağlayacaktır!
[ lütfen, güç durumda kalmamaları için, bu notu yakin dostlarınıza da
ulaştırarak onları da bilgilendirin.]

--
Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU
Gazi Üniversitesi
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
Spor Yöneticiliği Bölümü
Öğretim Görevlisi
Teknikokullar/Ankara 06500

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu ne yaa msn kullancılar sohbet iş güc vs. değil virüslerden kurtulmalamıyolar ki her geçen gün reklam virüs pehh neyseki arada bir acıyorum ben kafam rahat bilgilendirme için tskler

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Eminimki ya Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU diye biri o üniversitede yoktur yada Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU in bu mailden haberi bile yoktur.Spam amacıyla yollanan bir mail.Herkese yayki adamlar adreslerini bu şekilde toplayıp şirketlere satsın...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Eminimki ya Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU diye biri o üniversitede yoktur yada Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU in bu mailden haberi bile yoktur.Spam amacıyla yollanan bir mail.Herkese yayki adamlar adreslerini bu şekilde toplayıp şirketlere satsın...

:D ne diyim her şeyi açıklamışsın. Aslında bu maillerde spam oluyor sadece bir farkı var mail otomatik gitmiyor kullanıcılar kendi kenidleri gönderiyorlar.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
:D ne diyim her şeyi açıklamışsın. Aslında bu maillerde spam oluyor sadece bir farkı var mail otomatik gitmiyor kullanıcılar kendi kenidleri gönderiyorlar.

Adam maili sana gönderirken gönderilen adres bölümüne kendi adresinide yazıyor.Böylece sen maili FW ettikçe mail adamada gitmiş oluyor ve oda gönderilenler bölümünde kendi maili dışındaki mailleride görmüş oluyor.Bu tuzaklara kanıyosanız bence internet kullanmayı verin..Eskidi artık bu kandırmacalar.... :D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Eminimki ya Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU diye biri o üniversitede yoktur yada Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU in bu mailden haberi bile yoktur.Spam amacıyla yollanan bir mail. Herkese yayki adamlar adreslerini bu şekilde toplayıp şirketlere satsın...

neden bu kadar sinir yaptınız, gergin gördüm sizi :p

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
neden bu kadar sinir yaptınız, gergin gördüm sizi :p

Her an dalabilirim birisine :D
Sinir oluyorum çünkü msnde mailine ne gelirse gelsin araştırmadan sorup soruşturmadan bu tip spamları ciddiye alanlar var..
Yok neymiş bugün bana mail geldi üzerimde büyü varmış 7 kişiye göndermem gerekiyomuş göndermezsem büyü devam edecekmiş, yada bana mail geldi bu maili 25 kişiye FW etmezsem sevgilim olmayacakmış gibi şeyleri ciddiye alıp böyle asparagas şeylerle milleti kandıranlara alet olmanızı istemiyorum...

Geçen gün yine böyle msnden bi şeyi kötüleyen bi mail yollanmıştı.Tezi kanıtlayıp yayanda bi üniversite öğrencisi deniliyodu adamla görüştüler adam ben böyle bir maili hiçkimseye göndermedim konudanda haberim yok gibisinden bişey söylüyodu.O yüzden diyorum Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU diye biri ya o üniversitede yoktur yada adamın haberi bile yoktur böyle bişeyden..

He kuranı yırtıp atınca maymuna dönen kızın aslında bir heykeltraş tarafından yapılan bir malmumu heykel olduğuna ve o resimlerin o heykeltraş kadının sitesinden çalındığı konusuna hiç girmek istemiyorum..Kısaca herşeye kanmayın.Bİ ara msnde bu gün deprem olacak 10 arkadaşına gönder bu yazıyı cümlesi bile yayılmıştı :D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Şu aşağıda yazdıklarınla , benim yazımın hiç alakası yok, sinir katsayınız yüksekse , camı açın bağırın..

forumda, başlık ile alakasız yazı yazmanızın kimseye faydası yoktur..

ispatlayamayacağınız şeyler yazmayın, zor durumda kalırsınız..

maksat burada paylaşımdır,

Lütfen daha önceki postlarınızdaki saldırgan tavırları, tekrar etmeyin,

saygı ve sevgi sınırları aşmayın...

Her an dalabilirim birisine :D
Sinir oluyorum çünkü msnde mailine ne gelirse gelsin araştırmadan sorup soruşturmadan bu tip spamları ciddiye alanlar var..
Yok neymiş bugün bana mail geldi üzerimde büyü varmış 7 kişiye göndermem gerekiyomuş göndermezsem büyü devam edecekmiş, yada bana mail geldi bu maili 25 kişiye FW etmezsem sevgilim olmayacakmış gibi şeyleri ciddiye alıp böyle asparagas şeylerle milleti kandıranlara alet olmanızı istemiyorum...

Geçen gün yine böyle msnden bi şeyi kötüleyen bi mail yollanmıştı.Tezi kanıtlayıp yayanda bi üniversite öğrencisi deniliyodu adamla görüştüler adam ben böyle bir maili hiçkimseye göndermedim konudanda haberim yok gibisinden bişey söylüyodu.O yüzden diyorum Dr.Tekin ÇOLAKOĞLU diye biri ya o üniversitede yoktur yada adamın haberi bile yoktur böyle bişeyden..

He kuranı yırtıp atınca maymuna dönen kızın aslında bir heykeltraş tarafından yapılan bir malmumu heykel olduğuna ve o resimlerin o heykeltraş kadının sitesinden çalındığı konusuna hiç girmek istemiyorum..Kısaca herşeye kanmayın.Bİ ara msnde bu gün deprem olacak 10 arkadaşına gönder bu yazıyı cümlesi bile yayılmıştı :D

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Birincisi sinirli değilim ikincisi yazdıklarımın konuyla alakasız olan yeri neresi üçüncüsü yazdıklarımın hepsi doğrudur dördüncüsü insanları kandırmak paylaşım yapmak değildir beşincisi saldırgan bi tavır içerisinden değilim altıncısı saygı ve sevgi sınırlarını aşmadım dalga geçmiyorum veya hakaret etmiyorum yedincisi mutlulukla ve sevgiyle yazdığım mesajlarımdan sinirli olduğumu nasıl çıkardın sırf sinirli olmadığımı daha iyi anlayabilmeniz için gülen yüz resmini ekledim mesajlarıma ;)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
aşağıda legalpara ettiklerinizi ispatlayın.

Spam amacıyla yollanan bir mail.Herkese yayki adamlar adreslerini bu şekilde toplayıp şirketlere satsın...

virus uyarısıyla alakası nedir aşağıdakilerin. virüsle alaksını yazın.

kimi, neden kandırdığımı ve yazdıklarınızın hepsinin doğru olduğunu , belgeleriyle açıklarmısınız..
üçüncüsü yazdıklarımın hepsi doğrudur
dördüncüsü insanları kandırmak paylaşım yapmak değildir

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben genelde takmıyorum böyle yazıları vs..

<konu dışı>trextra imzandaki espri berbat bi şey :D</konu dışı>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5